Dpüm, Bileziklerini Bağışlayan Kadını Ödüllendirdi

Dpüm, Bileziklerini Bağışlayan Kadını Ödüllendirdi

Kütahya'nın Pazarlar İlçesinde, 1997 Yılında Kapatılan Dumlupınar Üniversitesi'ne (Dpü) Bağlı Meslek Yüksekokulu'nun İlçeye Geri Kazandırılması İçin Bileziklerini Bağışlayan Hatice Saygın, Örnek Davranışından Dolayı Dumlupınar Üinversitesi Mezunlar Derneği (Dpüm) Derneği Tarafından Ödüllenderildi.

Dpüm, Bileziklerini Bağışlayan Kadını Ödüllendirdi

Kütahya'nın Pazarlar ilçesinde, 1997 yılında kapatılan Dumlupınar Üniversitesi'ne (DPÜ) bağlı Meslek Yüksekokulu'nun ilçeye geri kazandırılması için bileziklerini bağışlayan Hatice Saygın, örnek davranışından dolayı Dumlupınar Üinversitesi Mezunlar Derneği (DPÜM) derneği tarafından ödüllenderildi.

1,5 yıl önce Pazarlar'ı ziyaret eden Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Rektörü Prof Dr. Güner Önce'e kolundaki bilezikleri Meslek Yüksekokul için bağışlayan Hatice Saygın, DPÜM tarafından bileziklerini bağışladığı gün çekilen fotoğrafının işlendiği çini tabakla ödüllendirildi.

Rektör Güner Önce, "Pazarlar'ı ziyaret için gittiğimizde kolundaki bilezikleri yüksekokul için bağışlayan Hatice Saygın'ın örnek davranışını ömrüm boyunca unutamayacağım. Bu davranışı beni çok duygulandırdı. DPÜM tarafından Saygın'ın ödüllendirilmesi çok isabetli olmuştur" dedi.

Kolundaki altın bilezikleri bağışlayan Hatice Saygın ise, "İlçemizin kurtuluşu, yüksekokulun geri gelmesine bağlıdır. Biz her türlü fedakarlığı yapıyoruz ve yapmaya devam edeceğiz" şeklinde konuştu.

Saygın'ın ödünülü Rektör Önce takdim etti.

(EFE-MŞ)

17.11.2007 13:58 TSİ

Kaynak: İHA