Dp İl Başkanı Feraye Keleşoğlu, Genel Başkan Karşısında Heyecanlanınca Dili Sürçtü

Dp İl Başkanı Feraye Keleşoğlu, Genel Başkan Karşısında Heyecanlanınca Dili Sürçtü

Demokrat Parti (Dp) İl Başkanı Feraye Keleşoğlu, Genel Başkan Karşısında Heyecanlanınca Dili Sürçtü.

Dp İl Başkanı Feraye Keleşoğlu, Genel Başkan Karşısında Heyecanlanınca Dili Sürçtü

Demokrat Parti (DP) İl Başkanı Feraye Keleşoğlu, Genel Başkan karşısında heyecanlanınca dili sürçtü.

DP Samsun İl Başkanı Feraye Keleşoğlu, DP Genel Başkanı Süleyman Soylu'yu konuşması için kürsüye davet ettiği sırada heyecandan dili sürçtü. Kalabalık partililer karşısında Soylu'ya "Allah sizden rahatsız olsun" diyen Keleşoğlu, durumu hemen düzeltip 'Allah sizden razı olsun' dedi.

Bölge toplantısı için Samsun'a gelen Soylu, Derya Düğün Salonu'na geldi. Vatandaşların yoğun ilgisiyle karşılaşan Soylu, partilileri selamladı. Saygı duruşu ve İstaklal Marşı'nın ardından toplantının açılış konuşmasını Samsun İl Başkanı Feraye Keleşoğlu yaptı. Konuşmasına şiirle başlayan Keleşoğlu, partinin tarihi sürecini anlattı. Daha sonra DP Genel Başkanı Soylu'yu kürsüye davet eden Başkan Keleşoğlu, heyecanlanarak "Allah sizden razı olsun" diyecekken, "Allah sizden rahatsız olsun" dedi. Durumu hemen toparlayan Keleşoğlu, sözü Genel Başkan Soylu'ya bıraktı.

Konuşmasında hükümetin çalışmalarına ve Başbakan Erdoğan'a yüklenen Süleyman Soylu, DP'nin CHP ile karıştırılmaması gerektiğini söyledi.

2002 yılında 18 bin kişinin bireysel kredilerini ödeyemediğini, bugün ise bu rakamın 17 kat artarak 269 bin kişiye ulaştığını ileri süren Soylu, "Geçen yıl 117 bin esnaf kepenk indirmiştir. Yanında çalışanları ve aileleri ile birlikte 1.5 milyon kişi yapar. Nasıl olsa yüzde 47'yi aldınya istediğin gibi bu ülkeyi idare et. Ama bilesinki demokrasiyi, ekonomiyi, uzlaşmayı, duvara toslattın. Bir siyasetçiye, 'Eline yüzüne dursun'demek ülkeyi yönetin bir Başbakan'a yakışmadı. Sayın Başbakan; bizim kafamızın tepesini attırma. Sen bizi Baykal'la karıştırma. Bu demokratların tokatı da şamarı da keskin olur."şeklinde konuştu..

Konuşmaların ardından bölge toplantısı, basına kapalı olarak devam etti.

Kaynak: CHA