Dp Genel Başkan Yardımcısı Sevindi Van'da

Dp Genel Başkan Yardımcısı Sevindi Van'da

Demokrat Parti (Dp) Genel Başkan Yardımcısı Neval Sevindi, Türkiye'de Türbanın Bölücü Bir Eylem Olarak Kullanılmaması Gerektiğini Dile Getirerek, "Başörtüsünün, Toplumun Doğal Şartları İçerisinde Değerlendirilmesi ve Kızların Okumasının Önünde Bir Engel Olarak Tutulmaması Gerekiyor" Dedi.

Dp Genel Başkan Yardımcısı Sevindi Van'da

Demokrat Parti (DP) Genel Başkan Yardımcısı Neval Sevindi, Türkiye'de türbanın bölücü bir eylem olarak kullanılmaması gerektiğini dile getirerek, "Başörtüsünün, toplumun doğal şartları içerisinde değerlendirilmesi ve kızların okumasının önünde bir engel olarak tutulmaması gerekiyor" dedi.

Van'daki parti binasında basın toplantısı düzenleyen DP Genel Başkan Yardımcısı Neval Sevindi, ziyaret ile ilgili değerlendirmelerde bulundu, basın mensuplarının sorularını yanıtladı. DP Genel Başkanlık Divanı olarak bütün Türkiye'nin haritasını çıkarmak, fotoğrafını çekmek için bir program başlattıklarını ifade eden Neval Sevindi, bütün illeri ilçeleriyle birlikte gezdiklerini belirtti. Her yerel başkan yardımcısına 3-4 tane il düştüğünü ifade eden Sevindi, kendisine de İzmir, Van ve Bitlis'in verildiğini kaydetti. Tüm Türkiye'de hedeflerinin insanların DP hakkında neler düşündüklerini, partiyi nasıl gördüklerini ve nasıl algıladıkları anlamak olduğunu anlatan Sevindi, "DP'ye olumsuz olan bakış açılarını nasıl olumluya çevirebiliriz? Önümüze nasıl hedefler koymalı ve nasıl bir strateji oluşturmalıyız? Tüm bunları yerel seçimler için yapıyoruz. Yeni stratejimizi karşılayacak bilgi akışını sağlamak üzere buraya geldim. Burada yaptığım görüşmelerde topladığım verileri raporlar halinde bir araya getiriyorum. Ayrıca 4 sayfalık anket formu oluşturduk. Burada merkez sağla birleşmemiz başta olmak üzere hangi sloganların tercih edildiği, başarısızlığımızın nedenlerinin ne olduğu konusunda yönümüzü bulmak istiyoruz" dedi.

Bir gazetecinin, "Başörtüsü konusunda DP'nin düşüncesi nedir?" sorusu üzerine ise DP Genel Başkan Yardımcısı Neval Sevindi şöyle konuştu:

"DP'nin bakışı, Türkiye'de türbanın bölücü bir eylem olarak kullanılmaması gerektiğidir. Başörtüsünün toplumun doğal şartları ve ihtiyaçları içerisinde değerlendirilmesi ve kızların okuması önünde bir engel olarak tutulmaması gerektiği görüşülmüştür. Bu konuda biz toplumu bölücü her türlü şeye karşıyız. Yani bunun karşısında direnip iktidar partisi ne derse tersini söyleyen muhalefet de muhalefete cevap vereceğim diye onun tersini yapmaya çalışan diğer parti de hatalıdır. Bizim politikamız, bu konuda uzlaşma ve hoşgörüye dönük bir politikadır ve bu politikayı güdenleri destekleyeceğiz." (SER-MET-GS-Y)