Dp Çorum Gençlik Kolları Toplu Halde AK Parti'ye Geçti

Dp Çorum Gençlik Kolları Toplu Halde AK Parti'ye Geçti

Demokrat Parti (Dp) Çorum Gençlik İl Başkanı Serdar Keser ve İl, Merkez ile Gençlik Kolları'ndan 80 Kişi Topluca İstifa Ederek AK Parti'ye Geçti.

Dp Çorum Gençlik Kolları Toplu Halde AK Parti'ye Geçti

Demokrat Parti (DP) Çorum Gençlik İl Başkanı Serdar Keser ve İl, Merkez ile Gençlik Kolları'ndan 80 kişi topluca istifa ederek AK Parti'ye geçti.

Genel merkezin vermiş olduğu sözleri yerine getirmediğini, teşkilatın taleplerinin ise gözardı ettiğini öne süren DP Gençlik Kolları Çorum İl Başkanı Serdar Keser, Kültür Sitesi önünde kısa bir basın açıklaması yaptı. DP'nin 1946 ruhundan uzaklaştığını ileri süren Keser, "Taşıdığımız Çorum sevgisi, Türkiye sevgisi ve demokrasi terbiyesi gereğince bugüne kadar Doğru Yol Partisi içerisinde ve yeni adıyla Demokrat Partisi'nde siyaset yapmaya çalıştık. Siyaseti halk için hizmet seferberliği gördük. Ancak,

cumhurbaşkanlığı seçimi sürecinde ülkemize birçok kişinin ve kurumun beklentilerine cevap vermeyen ve ülkeyi bir çıkmaz içerisine sürükleyen zihniyet içerisinde bulunan, 1946 ruhundan uzaklaşmış bir parti içerisinde daha fazla duramayacağımızdan İl ve Merkez İlçe Gençlik kollarından 80 kişilik grup olarak istifa ediyoruz" dedi.

Basın açıklamasının ardından toplu halde AK Parti İl Başkanlığı'na giden DP'li Gençlik Kolları üyeleri burada partililer tarafından alkışlarla karşılanırken, İl Başkanı Faruk Özkader, "Partimize hoş geldiniz diyerek, istifa eden tüm gençlerle tokalaştı.

Diğer taraftan, DP'den istifalarını açıklamak ve basın mensuplarına açıklama yapmak için Kültür Sitesi önünde toplanan gençlerin yanına gelen DP'li yöneticiler, DP Gençlik Kolları İl Başkanı Serdar Keser'i uzun süre ikna etmeye çalıştılar ancak başarılı olamadılar.

(ES-BÖ-VB-OK-Y)

Kaynak: İHA