Kahramanmaraş'ta DP Adayı İstifa Edip MHP'ye Katıldı - Haberler
Haberi Paylaş

Kahramanmaraş'ta DP Adayı İstifa Edip MHP'ye Katıldı

Cİhlas Haber AjansıN - Haberler | Yerel
Kahramanmaraş'ta DP Adayı İstifa Edip MHP'ye Katıldı

Demokrat Parti Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ahmet Ispir, partisinden istifa ederek Milliyetçi Hareket Partisine katıldı.

Demokrat Parti (DP) Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye başkan adayı Ahmet Ispir, partisinden istifa ederek Milliyetçi Hareket Partisi'ne (MHP) katıldı. Ispir ve beraberindeki 5 bin 130 kişi, yerel seçimlerde MHP adayı Prof. Dr. Tahir Akgemci’yi destekleyecek.

MHP Merkez Seçim Bürosu'nda düzenlenen rozet takma töreninde istifa gerekçesini açıklayan Ahmet Ispir, “MHP Büyükşehir Belediye başkan adayı Prof. Dr. Tahir Akgemci ile bir araya gelmiş bulunmaktayız. Devletin gücünü kullanarak seçim kazanmak isteyenlere karşı, milletin gücünün birleştirmesi gerektiğine inanıyorum. Birleşme adresi MHP çatısı altında Prof. Dr. Tahir Akgemci’ye destek verme kararım beni destekleyen çevre ve sevenlerimin de ortak karardır.” dedi.

MHP Büyükşehir Belediye başkan adayı Prof. Dr. Tahir Akgemci'de, verdikleri destekten dolayı Ispir ve ekibine teşekkür etti. 30 Mart’ın Kahramanmaraş için dönüm noktası olduğuna işaret eden Akgemci: “Bu birleşme de zafere giden yolun belirtisidir. Aynı düşünceyi savunanların, güç birliği yaparak, yol arkadaşlığı yapmaları kadar güzel bir şey yoktur. Ahmet Ispir ve ekibiyle omuz omuza çalışacağız. Bizimle yol arkadaşlığı edecekler ve Kahramanmaraş'ımıza hep birlikte hizmet edeceğiz. Daha da güçlendik. Bu güç birliğinin hayırlara vesile olmasını diliyor ve partimize hoş geldiniz diyorum” şeklinde konuştu.

Milletvekili Mesut Dedeoğlu’da, Ispir ve ekibinin MHP’ye güç katacağını belirtti.

Konuşmaların ardından, Ahmet Ispir ve ekibine Milletvekili Mesut Dedeoğlu, Il Başkanı Mustafa Bastırmacı tarafından parti rozetleri takıldı.

Kahramanmaraş'ta DP Adayı İstifa Edip MHP'ye Katıldı

Kahramanmaraş'ta DP Adayı İstifa Edip MHP'ye Katıldı

Cİhlas Haber AjansıN - Son Dakika Haberleri
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
500