Döviz Kurları, Ünlü Teknoloji Firması Apple'ın Fiyatlarını Etkiledi

Döviz Kurları, Ünlü Teknoloji Firması Apple'ın Fiyatlarını Etkiledi

Döviz kurlarındaki yükselişi ve diğer masrafları, tüm ürünlerinde zam olarak yansıtan Apple, ürünlerinin fiyatlarını ciddi oranda artırdı.

Güne 6,25 kuruyla başlayan dolar ve 7,71'lik değeriyle euro, teknolojik ürünler başta olmak üzere bir çok sektörde fiyatların değişmesine sebep oldu. Dolar ve euronun artması teknoloji firmalarının ürünlerinde zam olarak yansıdı. Dünyaca ünlü Apple firması ürünlerinde kayda değer değişiklikler yaptı.

İPHONE X ATEŞ PAHASI

Apple markasının en pahalı telefonu olan iPhone X'in yeni fiyatı ciddi bir yükseliş yaşadı. Apple'ın yaptığı zamla birlikte başlangıç fiyatı 5200 lira olan telefonun zamlı güncel fiyatı 7500 lira. Telefonun 256 GB depolama kapasiteli modelinin fiyatı ise 8599 liraya yükseldi.

ARABA DEĞERİNDE DİZÜSTÜ BİLGİSAYAR

Apple'ın diğer ürünlerinden biri olan Macbook Pro'nun fiyatları da ciddi bir artış gösterdi. En ucuz 13 inçlik Macbook Pro'nun fiyatı yeni zamdan sonra 6200 değil, 7699 liradan başlayan fiyatlarla satışa sunuluyor. 15 inçlik olan Macbook Pro'nun tüm özellikleri en yüksekte seçilmiş modelinin güncel fiyatı 40 bin lira civarında.

İPHONE 8 DE DUDAK UÇUKLATIYOR

Şüphesiz Apple'ın yaptığı zamlar iPhone 8 modellerine de yansıdı. En düşük özellikli iPhone 8 modelinin fiyatı 5199 lira olan telefonun yapılan zamlarla güncel fiyatı 5899 lirayı gördü. Şirketin akıllı saati Apple Watch da yeni fiyatlarla birlikte başlangıç fiyatı 1999 lira oldu.