Douglas'a Formül Üretti Ender Saraç Şimdi de Amerikalıları Zayıflatacak

Doktor Ender Saraç'ın Formülünü Geliştirdiği ve ABD'li Douglas Tarafından Üretilen Zayıflama Hapı Formula 7 Türklerden Sonra Şimdi de Amerikalıları Zayıflatacak. Formula 7'yi Dünya Kataloğuna Sokma Kararı Alan Douglas, Ürünü 40 Ülkeye Gönderebilecek. Saraç da Douglas'a Formül Üreten ABD Dışından İlk Doktor Olacak.

Douglas'a Formül Üretti Ender Saraç Şimdi de Amerikalıları Zayıflatacak
07.02.2009 01:34 | Son Güncelleme: 07.02.2009 01:34

Doktor Ender Saraç’ın formülünü geliştirdiği ve ABD’li Douglas tarafından üretilen zayıflama hapı Formula 7 Türklerden sonra şimdi de Amerikalıları zayıflatacak. Formula 7’yi dünya kataloğuna sokma kararı alan Douglas, ürünü 40 ülkeye gönderebilecek. Saraç da Douglas’a formül üreten ABD dışından ilk doktor olacak.

FORMÜLÜ Sağlıklı Beslenme ve Yaşam Uzmanı Dr Ender Saraç tarafından yazılıp ABD’li Douglas tarafından üretilmeye başlanan zayıflama hapı Formula 7 Türkler’den sonra şimdi de Amerikalılar’ın kilo vermesine yardımcı olacak. Satışa çıktıktan kısa bir süre sonra Douglas’ın Türkiye satışlarının yarısına hakim konuma gelen Formula 7’yi dünya kataloğuna sokma kararı alan Douglas, ABD’nin yansıra faaliyet gösterdiği 40 ülkede arzu eden doktorlara bu ürünü tedarik edebilecek. Bu yolla hem Ender Saraç Douglas’a formül üreten doktorlar listesine giren ilk Türk olma ünvanını kazanacak. Hem de Douglas ilk kez ABD dışından bir doktorun ürettiği formülü Amerika’da satışa sunacak.

Ertan Geyik’ten etkilendik

Türkiye’de 79 YTL’den satılan ve 3 aylık bir paket olarak önerilen Formula 7’nin çıkış öyküsü ise ilginç. Kendilerini harekete geçiren olayın kullandığı zayıflama hapının tetiklemesi ile geçirdiği kalp krizi sonucunda geçtiğimiz yıllarda hayatını kaybeden Ertan Geyik olduğunu söyleyen Douglas Yönetim Kurulu Başkanı Nuri Taksır ilacın çıkış öyküsünü şöyle anlattı: "Bir dönem Çin menşeli bazı ürünlerde ard arda sorunlar yaşandı. İnsanlar kullandılar ama bu ilaçların içinde kontrolsüz etken maddeler yer alıyordu. Örneğin Geyik’in ölümüne neden olan Lida olayında antidepresan olarak kullanılan bir etken maddenin iştah kestiği anlaşılınca izin verilenden 4-5 kat fazla kullanıldığı ortaya çıktı. Biz de bu ilaçlara karşı bu ürünü ürettik. Amacımız zayıflamaya yardımcı takviyeler üzerindeki soru işaretlerini gidermekti."

Garanti veren Bill Gates olur

Taksır dünyada zayıflamayı garanti eden bir firma veya kişi olması durumunda o kişinin bugün Bill Gates kadar ünlü ve zengin olacağını altını çizerken, Ender Saraç da şu şekilde konuştu: "Bu ilaç da zayıflamaya yardımcı oluyor. Formülün içerisinde metobolizmayı canlandıran tere tohumu, yağ yakımında ve açlıkbasıtmask konusunda etkili umra yaprağı, zindeliği artıran zencefil gibi 7 etken madde barındıran Formula 7 de diyetle birlikte etkili oluyor. Şu ana kadar ortaya çıkmış herhangi bir yan etkisi de bulunmuyor."

Satışların yarısını kaptı

Şu anda Türkiye’deki satışlarının yarısını Formula 7’nin oluşturduğuna dikkat çeken Taksır şöyle devam etti: "Bu ürün satışa çıktığından bu yana sadece Türkiye’de var. Kısa süre içinde Türkiye’de en fazla satan zayıflama ilacı haline geldi. Bu ilaç ile ’Bizim hanım kullandı. kilo verdi. Ben de getirip sayatım’ mantığıyla satış yapanları yenebileceğimize inanıyoruz. ABD’de ve dünyada faaliyet gösterdiği tüm diğer ülkelerde doktorlar kanalıyla da satışı yapılan Douglas ürünleri sadece Türkiye’de tüketicisi ile eczaneler aracılığıyla buluşuyor."

70 milyon dolarlık gıda destek pazarı

Türkiye’de multivitaminleri de kapsayan gıda destek pazarının büyüklüğü 70 milyon dolara ulaşıyor.

ABD’de gıda desteklerinin gıda sektörüne oranı yüzde 11’lerde, Almanya’da ise yüzde 13’lerde gerzerken bu Türkiye’de yüzde 1’lerde kalıyor.

Pazarın son 3 sene büyümesi ortalama yüzde 35 ile gidiyor.

Türkiye’de bu alanda 40’a yakın firma faaliyet gösteriyor.

Solgar ve GNC’nin pazar payı açısından ilk iki sırayı kaptığı sektörde belirgin bir üçüncü firma bulunmuyor.

Sektörde en fazla eklem ağrıları için kullanılan ürünler öne çıkıyor. Ardından da multivitamin takviyeleri ve zayıflama formülleri geliyor.

Douglas’ı Türkiye’ye dört Bilkentli getirdi

DOUGLAS’ı Türkiye’ye getiren 4 ortağın hepsi Bilkent mezunu. Bir ortak yönleri de Douglas yatırımına girişmeden önce bankacılık yapmış olmaları. Nuri Taksır, "Ortak bir sinerji doğdu ve birlikte bu işe girdik. Aslında sektör dışından gelenler olarak kabul edilmek çok kolay değil. Ama sıfır noktasından buraya gelmiş olmak da çok büyük başarı. Attığımız her adımın onayını Douglas’ın ABD’deki merkezinden alıyoruz. Bu süreçte gelen büyüme onları etkiliyor" dedi.

Kaynak: DHA

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
Şu an buradasınız: Douglas'a Formül Üretti Ender Saraç Şimdi de Amerikalıları Zayıflatacak - Ekonomi
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 9.8.2020 00:04:39. #1.15#
title