Boğa Sahipleri Kavgaya Tutuştu, Arena Ringe Döndü: Çok Sayıda Yaralı Var!

Boğa Sahipleri Kavgaya Tutuştu, Arena Ringe Döndü: Çok Sayıda Yaralı Var!

Aydın'da geleneksel boğa güreşlerinde iki boğa güreşirken iki boğanın sahibi birdenbire kavgaya tutuştu. Kavganın büyümesiyle ortalık savaş alanına döndü yaralılar hastaneye kaldırıldı.

Aydın'da geleneksel olarak düzenlenen boğa güreşi festivallerinde sahipleri boğalardan daha öfkeli ve kızgın çıkınca boğa güreşi arenası ringe dönüştü. Sopa ve yumruklarla birbirine giren iki grup dostluk için güreşen boğaların hemen yanında adeta savaştı. Cazgırların ikazlarına rağmen bir türlü bitmeyen boğa sahiplerinin kavgasını seyirciler ayırmaya çalıştı.

GELENEKSEL BOĞA GÜREŞLERİNE 120 BOĞA KATILDI

Aydın'da geleneksel hale gelen boğa güreşi festivalleri kapsamında Köşk ilçesinde düzenlenen güreşlere Aydın, Muğla ve İzmir illerinden yaklaşık 120 boğa katıldı. Oldukça renkli ve dostluk havasında başlayan güreşler yoğun ilgi gördü.

BOĞALAR DÖVÜŞÜRKEN SAHİPLERİ ANİDEN KAVGAYA TUTUŞTU

Özel dostluk müsabakalarının gerçekleştirildiği güreşlerin başüstü karşılaşmaları sırasında da özel dostluk güreşi düzenlendi. Her şeyin oldukça güzel gittiği bir anda güreşen boğaların sahipleri ellerindeki sopalarla güreşen boğaların hemen yanında birbirlerini öldüresiye vurmaya başladı.

ORTALIK SAVAŞ ALANINA DÖNDÜ, BOĞALAR GÜREŞMEYE DEVAM ETTİ

Arenanın savaş alanına döndüğü güreşlerde bir çok kişi yaralanırken boğalar hiçbir şeyden habersiz dostluk güreşlerine devam etti.

YARALILAR HASTANEYE KALDIRILDI

Güvenlikçiler tarafından müdahale edilen kavgalarda yaralananlar hastaneye kaldırılırken, kavganın çıkış sebebinin boğalara taktik verme meselesinden çıktığı belirtildi. Oldukça güzel giden güreşlerin finallerinde yaşanan kavgayı izleyiciler yuhalayarak tepki gösterdi.