Dört Askerin Şehit Olmasına Neden Olan PKK'lı Terörist Yakalandı

Dört Askerin Şehit Olmasına Neden Olan PKK'lı Terörist Yakalandı

Siirt Valiliği, Siirt-şirvan Karayoluna Döşenen Mayının Patlamasıyla 4 Askerin Şehit Olmasına Neden Olan Olayda Yer Alan Bir PKK'lı Teröristin Yakalandığını Açıkladı.

Dört Askerin Şehit Olmasına Neden Olan PKK'lı Terörist Yakalandı

-Siirt Valiliği, Siirt-Şirvan karayoluna döşenen mayının patlamasıyla 4 askerin şehit olmasına neden olan olayda yer alan bir PKK'lı teröristin yakalandığını açıkladı.

SİİRT (ANKA) - Siirt Valiliği, Siirt-Şirvan karayoluna döşenen mayının patlamasıyla 4 askerin şehit olmasına, 4 askerinde yaralanmasına neden olan olayda yer alan bir PKK'lı teröristin yakalandığını açıkladı.

Siirt Valiliği tarafından yapılan açıklamada, Siirt-Şirvan karayolunda 7 Haziran'da 4 askerin şehit olduğu, 4 askerin de yaralandığı patlamayla ilgili yapılan inceleme ve takip sonucu Abdi Alpgut adlı teröristin yakalandığını bildirildi.

Açıklamada, olayla ilgili olarak yapılan çok yönlü çalışmalar sonucu Alpgut'un 15 Ağustos'ta Bitlis Emniyet Müdürlüğü ile müşterek yapılan operasyonda Bitlis'te yakalandığı ve Şirvan'a getirilerek sorgulandığı ifade edildi. Alpgut, sorgulanmasının ardından çıkarıldığı Nöbetçi Mahkeme tarafından tutuklanarak Siirt Cezaevine gönderildi. (ANKA)

Kaynak: ANKA