DONALD TRUMP HABERLERİ

Donald Trump haber, Donald Trump son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Donald Trump - 14.09.2021
Son dakika: ABD Dışişleri Bakanı Blinken, "İbrahim Anlaşmaları"nın yıl dönümünde mevkidaşlarıyla çevrim içi görüşecek
Öte yandan, Biden yönetiminin bu adımı, "Donald Trump döneminde yapılan bu anlaşmalara yeni yönetimin en net desteği" olarak yorumlandı.
Donald Trump - 14.09.2021
ABD'den Kuzey Kore'ye sorunların müzakerelerle çözülmesi çağrısı
ABD ile Kuzey Kore arasındaki nükleer müzakereler Eski ABD Başkanı Donald Trump ile Kuzey Kore lideri Kim, ilk kez 12 Haziran 2018'de Singapur'da bir araya gelmiş, Kore Yarımadası'nın nükleer silahlardan arındırılması ve kalıcı barışın sağlanması konusunda mutabakata varmışlardı.
Donald Trump - 14.09.2021
Son dakika gündem: ABD'nin eski başkanı Trump'tan Bush'a ülke içi terör tehdidi yanıtı Açıklaması
Son dakika haberi: Eski ABD Başkanı Donald Trump, ülkenin 43. devlet başkanı George W. Bush'un ülke içi terör tehdidi hakkında kimseye ders vermemesi gerektiğini söyledi.
Donald Trump - 14.09.2021
Afganistan'dan çekilme süreci, ABD Dışişleri Bakanı Blinken ve Kongre üyelerinin tartışmasına neden oldu
Florida Temsilcisi Cumhuriyetçi Greg Stuabe ise Afganistan'da yaşananların, eski Başkan Donald Trump'a yüklenmesinden dolayı Blinken'a tepkisini dile getirdi.
Donald Trump - 13.09.2021
Blinken'a göre Taliban, uluslararası toplumun beklentilerini karşılamadan meşruiyet sağlayamaz
ABD ile Taliban arasında önceki Başkan Donald Trump döneminde yapılan bir anlaşma olduğunu ve 20 Ocak'ta göreve geldiklerinde önlerinde Afganistan'dan çekilme için 1 Mayıs tarihinin bulunduğunu kaydeden Blinken, ABD Başkanı Joe Biden'ın doğru kararı vererek çekilme yönündeki kararı sürdürdüğünü belirtti.
Donald Trump - 13.09.2021
ABD Kongresi sağcı grupların gösterisi öncesi yeniden demir çitlerle çevrilecek
ABD Kongresinin etrafı, eski Başkan Donald Trump yanlılarının 18 Eylül Cumartesi günü düzenleyeceği gösteri öncesinde yeniden demir çitlerle çevrilecek.
Donald Trump - 13.09.2021
Trump'tan 2024 seçimleri için adaylık yorumu: "Çok fazla seçeneğimiz olacağını sanmıyorum"
Eski ABD Başkanı Donald Trump, 2024'teki başkanlık seçimlerinde yeniden aday olup olmayacağının sorulması üzerine, "Çok fazla seçeneğimiz olacağını sanmıyorum.
Donald Trump - 13.09.2021
ABD'de yayımlanan bir rapora göre sosyal medya toplumsal kutuplaşmayı artırıyor
Donald Trump'ın başkanlığı ve ülkedeki muhafazakarlar üzerinde devam eden etkisi nedeniyle sağ kanadın aşırılaşmasının en canlı örneği olarak 6 Ocak Kongre baskınının gösterildiği raporda, bu olgunun Amerikan demokrasisini tehdit ettiği ileri sürülerek Başkan Joe Biden yönetimi, Kongre ve sosyal medya şirketlerine gerekli düzenlemeler konusunda tavsiyelerde bulunuluyor.
Donald Trump - 13.09.2021
Son dakika haberi! Biden yönetimi, Meksika sınırında ailelerinden ayırılan çocuklar için çalışmalarını hızlandırıyor
Edinilen son dakika haberine göre ABD'de Joe Biden yönetimi, Donald Trump döneminde Meksika sınırında ailelerinden ayırılan çocukların aileleri ile yeniden birleşmesi için çalışmalarını genişlettiğini açıkladı.
Donald Trump - 13.09.2021
Almanya-ABD tartışmaları gölgesinde
Bilindiği üzere 2014'te yapılan NATO zirvesinde, üye ülkelerin savunma harcamalarının GSYİH'lerine oranlarının 2024'e kadar yüzde 2'ye yükseltilmesinin hedeflenmesi kararı alınmıştı. Buna mukabil yıllık savunma harcamalarının yüzde 20'sinin ise donanım, araştırma ve geliştirmeye ayrılmasında mutabık kalınmıştı. Hatta görev süresi sonra ermeden önce eski ABD Başkanı Donald Trump savunma harcamalarına yeterli kaynak ayırmadığı gerekçesiyle sosyal medya hesabından Almanya'yı eleştirerek hedef almıştı.
Donald Trump - 11.09.2021
Son dakika haberleri... ABD'de 11 Eylül terör saldırılarının 20. yılında kurbanlar için anma töreni düzenlendi
Cumhuriyetçi eski başkan George W. Bush, ABD Başkan Yardımcısı Kamala Harris ile birlikte Pennsylvania'daki anma törenine katılırken, Biden'in halefi Donald Trump'ın ise hiçbir anma törenine katılmaması dikkati çekti.
Donald Trump - 10.09.2021
Teksas Valisi, sosyal medya şirketlerinin kullanıcıları görüşleri nedeniyle engellemesini yasakladı
ABD'de cumhuriyetçi Teksas Valisi Greg Abbott, büyük sosyal medya şirketlerinin görüşleri nedeniyle kullanıcıların hesaplarını kapatmasını ve kısıtlamasını yasaklayan bir yasayı imzaladı.
Donald Trump - 08.09.2021
Taliban'ın geçici hükümet yapısı tartışılıyor
Pakistan'ın güneyindeki Karaçi kentinde 2010'da güvenlik güçlerince yakalanan Birader, ABD ile sürdürülen barış görüşmelerine katkısı olacağı düşüncesiyle eski ABD Başkanı Donald Trump'ın talebiyle 2018'de serbest bırakıldı.
Donald Trump - 08.09.2021
AB "stratejik özerklikte" ısrarlı
"Afganistan krizi bir süredir sahip olduğum kanıyı ve başkalarının da paylaştığı kanımı güçlendirdi. Bu da Avrupa'nın stratejik özerkliği fikridir." diyen Michel, şöyle devam etti: "Amerikan askerleri çekilirken ortaya çıkan kaos ile yüzleştiğimizde kimsenin endişelenmemesi mümkün değil. Kuvvetli demokratik değerlere sahip, 27 ülkeden oluşan askeri bir kuvvet olan AB gibi dünyanın en büyük güçlerinden birinin, ABD'nin yardımı olmadan bağımsız şekilde kendi vatandaşlarının ve kendisine destek veren Afganların tahliyesi için gerekli yardımı sağlayamaması endişe sebebi olmalı. Bence bu olay Avrupa stratejik özerkliğinin daha derin tartışılmasını daha acil kılıyor. Şimdi sözleri eylemlere dönüştürmeliyiz." Donald Trump'ın başkanlığından sonra Joe Biden döneminde de ABD'de "Amerikan çıkarlarına öncelik verme eğilimi" bulunduğunu dile getiren Michel, "Bu meşru gerçekliğin farkında olmalıyız.
Donald Trump - 06.09.2021
Fas'ta iktidarın büyük ortağı, seçimlerde oy oranını koruyabilecek mi?
Fas yönetimi, 10 Aralık 2020'de eski ABD Başkanı Donald Trump'ın Batı Sahra'da Fas'ın hakimiyetini tanımasıyla birlikte İsrail ile ilişkilere yeniden başlama kararı almıştı.
Donald Trump - 03.09.2021
ABD Kongresi baskınında kafasında boynuzlarla görüntülenen "QAnon Şamanı", hakkındaki suçlamaları kabul etti
Mahkeme kayıtlarında Chansley, Eski ABD Başkanı Donald Trump'ın "tüm yurtseverlerin 6 Ocak'ta Washington'a gelmesi" talebi üzerine Kongre Binası'na geldiğini söylemişti.
Donald Trump - 03.09.2021
Biden'ın başkanlığına onay oranları 2022 ara seçimleri konusunda Demokratları panikletecek boyuta ulaştı
Eski Başkan Donald Trump döneminde de Trump'ın onay oranı yüzde 40'larda iken 2018 ara seçimlerinde, Cumhuriyetçi Parti, Temsilciler Meclisinde 40 sandalye kaybetmiş ve Meclis çoğunluğunu Demokratlara kaptırmıştı.
Donald Trump - 03.09.2021
İran Çin'den yaklaşık 5 milyon doz Kovid-19 aşısı teslim aldı
Yaptırımlar ve Hamaney'in yasak kararı aşı temininde sıkıntılara sebep oldu Eski ABD Başkanı Donald Trump döneminde devreye sokulan yaptırımlar ve İran lideri Ayetullah Ali Hamaney'in Amerikan ve İngiliz menşeli aşıların ithalatını yasaklaması gibi nedenlerle aşı tedariki konusunda sıkıntılar yaşanıyordu.
Donald Trump - 02.09.2021
Biden'dan Teksas'taki kürtaj yasağının önünü açan Yüksek Mahkemeye tepki
ABD Yüksek Mahkemesi, yasanın 1 Eylül'de yürürlüğe girmesinin engellenmesi için bir gece önce yapılan acil başvuruyu gündeme almayarak yasaya yeşil ışık yakmıştı. Mahkeme, 3'ü eski Başkan Donald Trump döneminde atanan 5 muhafazakar yargıcın olumsuz görüşü ile 5-4 şekilde başvuruyu gündeme almayı reddetmişti.
Donald Trump - 02.09.2021
Uzmanlara göre Biden-Bennett görüşmesinde "dostluk" ifadeleri taahhüt sınırına ulaşmadı
Leaf, Biden'ın, eski Başkan Donald Trump'ın 2019'da kapattığı ABD'nin Kudüs'teki Filistin diplomatik temsilciliğini yeniden açmayı planladığını belirttiğini söyledi.
Donald Trump - 02.09.2021
Son dakika... İran DSÖ'nün küresel erişim programı kapsamında yaklaşık 1,5 milyon doz AstraZeneca aşısını teslim aldı
Kovid-19'a karşı aşılama sürecinin ağır işlediği İran'da eski ABD Başkanı Donald Trump döneminde devreye sokulan yaptırımlar ve İran lideri Ayetullah Ali Hamaney'in Amerikan ve İngiliz menşeli aşıların ithalatını yasaklaması gibi nedenlerle aşı tedariki konusunda sıkıntılar yaşanıyor.
Donald Trump - 01.09.2021
Son dakika haber... ABD'de Kongre baskını soruşturmasında sosyal medya şirketlerinden kişisel verilerin istenmesi tartışılıyor
Komite, 30 Ağustos'ta 30 sosyal medya ve telekomünikasyon şirketinden eski ABD Başkanı Donald Trump'a yakın Kongre üyeleri ve danışmanların 6 Ocak'ta yaptığı telefon görüşmeleri ve paylaşımların detaylarını istedi.
Donald Trump - 01.09.2021
ABD Temsilciler Meclisi Azınlık Lideri, Kongre baskını komitesiyle iş birliği yapan şirketleri uyardı
ABD medyası, 6 Ocak soruşturma komitesinin telekomünikasyon şirketlerinden eski Başkan Donald Trump ve aile üyelerinin de aralarında bulunduğu bazı kişilere ait kayıtları saklamalarını istediğini bildirirken, McCarthy Twitter üzerinden yaptığı açıklamada, Komitenin bilgi ve kayıt talep ettiği şirketleri hedef aldı.
Donald Trump - 01.09.2021
İsrail, ABD'nin Kudüs'te Filistinlilere hizmet verecek konsolosluğu yeniden açma planına itiraz etti
ABD yönetiminin 2019'da eski Başkan Donald Trump döneminde kapatılan konsolosluğu yeniden açma planına değinen Lapid, "Bunun kötü bir fikir olduğunu düşünüyoruz ve ABD'ye bunun kötü bir fikir olduğunu düşündüğümüzü söyledik.
Donald Trump - 31.08.2021
ABD halkından Biden'a Afganistan konusunda "kırık" not
Öte yandan, katılımcıların yüzde 20'si Afganistan'daki mevcut durumdan dolayı Biden'ı sorumlu tutarken, yüzde 10'u eski Başkan George W. Bush'u, yüzde 9'u ise eski Başkan Donald Trump'ı sorumlu tuttuğunu kaydetti.
Donald Trump - 31.08.2021
Son dakika haberi! İran'da eski Cumhurbaşkanı Ruhani hakkında Meclis'e sunulan şikayet mektubunu "500 binden fazla" kişi imzaladı
Eski ABD Başkanı Donald Trump'ın göreve gelmesinin ardından Washington, 8 Mayıs 2018'de nükleer anlaşmadan tek taraflı çekilerek, İran'a yeniden yaptırım uygulamaya başlamıştı.
Donald Trump - 31.08.2021
İran'da muhafazakarlardan oluşan yeni hükümet, nükleer görüşmeleri sürdürmeyi planlıyor
2018'de eski ABD Başkanı Donald Trump yönetimindeki Washington'un tek taraflı çekildiği nükleer anlaşmayı canlandırmak için Batı ile sürdürülen ancak haziranda ara verilen müzakerelerin sorulması üzerine Abdullahiyan, "İran halkının çıkarlarının temin edildiği müzakereleri memnuniyetle karşıladığımızı açıkça belirttik.
Donald Trump - 30.08.2021
Uluslararası Atom Enerjisi Ajansı: Kuzey Kore'nin nükleer faaliyette bulunduğuna ilişkin "tutarlı göstergeler" var
ABD ile Kuzey Kore arasındaki nükleer müzakereler Eski ABD Başkanı Donald Trump ile Kuzey Kore lideri Kim Jong-un, ilk kez 12 Haziran 2018'de Singapur'da bir araya gelmiş, Kore Yarımadası'nın nükleer silahlardan arındırılması ve kalıcı barışın sağlanması konusunda mutabakata varmışlardı.
Donald Trump - 30.08.2021
Uluslararası Atom Enerjisi Kurumu: "Kuzey Kore nükleer reaktörü yeniden çalıştırmış gibi görünüyor"
Nükleer reaktör, Trump-Kim Jong-un zirvesinde gündeme gelmişti Kuzey Kore lideri Kim Jong Un, eski ABD Başkanı Donald Trump ile 2019 yılında bir araya geldiği görüşmede, Kuzey Kore'ye yönelik yaptırımların kaldırılması karşılığında Yongbyon reaktörünü kapatmayı önermişti.
Donald Trump - 29.08.2021
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bosna Hersek ve Karadağ ziyareti sonrası uçakta gazetecilerle sohbet etti: (2)
Bir gazetecinin eski ABD Başkanı Donald Trump'ın DEAŞ'ın Horasan grubuna ilişkin "DEAŞ'ın yüzde 100'ünü devirdim.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Donald Trump Haberleri | Donald Trump Kimdir - Haberler - Sayfa 8 - Donald Trump haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Donald Trump kimdir, hayatı ve biyografisi. Trump, Genelkurmay Başkanı'nın Çin'le yaptığı iddia edilen gizli görüşmeleri vatana ihan
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 1.12.2021 13:00:40. #1.14#

title