DONALD TRUMP HABERLERİ

Donald Trump haber, Donald Trump son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Donald Trump - 17.9.2020
Japonya'nın yeni Başbakanı Suga'ya dünya liderlerinden tebrik mesajları
Beyaz Saray'dan açıklama Beyaz Saray, Japonya'nın yeni Başbakanı Suga ve yeni kabineyi memnuniyetle karşılayan bir açıklama yayınladı. ABD ile Japonya arasındaki ilişkilerin daha önce hiç bu kadar güçlü olmadığının belirtildiği açıklamada, ABD Başkanı Donald Trump'ın ilişkileri Suga ile birlikte daha da güçlü hale getirmeyi istediğine değinildi.
Donald Trump - 17.9.2020
ABD'nin batı yakasındaki orman yangınlarında 34 kişi hayatını kaybetti
ABD Başkanı Donald Trump, California'daki yangınları "büyük afet" ilan ederek federal yardıma onay vermişti.
Donald Trump - 17.9.2020
Trump, Filistin ve Suudi Arabistan'ın da İsrail ile anlaşacağını düşünüyor
ABD Başkanı Donald Trump, Filistin ve Suudi Arabistan'ın İsrail ile anlaşan ülkeler arasına katılmasını beklediğini açıkladı.
Donald Trump - 17.9.2020
Trump: "Kovid-19 aşısı ekim ortası gibi dağıtıma hazır olabilir"
ABD Başkanı Donald Trump, yeni tip koronavirüse (Kovid-19) karşı aşının ekim ortasında ülke içinde dağıtıma hazır olacağını duyurdu.
Donald Trump - 16.9.2020
Son dakika haber | Abu Dabi Yatırım Ofisi, İsrail'de temsilcilik açtı
İsrail ile BAE ve Bahreyn arasında varılan normalleşme anlaşması ABD Başkanı Donald Trump, 13 Ağustos'ta BAE'nin, 11 Eylül'de de Bahreyn'in İsrail ile "ilişkilerini tamamen normalleştirmek" için anlaşmaya vardıklarını duyurmuştu.
Donald Trump - 16.9.2020
İsrail gazetesi: Tel Aviv, Suudi Arabistan ile İsrail arasında petrol boru hattı inşasını önerecek
ABD Başkanı Donald Trump dün yaptığı açıklamada, Suudi Arabistan'ın "doğru zamanda" İsrail'le ilişkilerini normalleştirme anlaşması yapacağına inandığını söylemişti.
Donald Trump - 16.9.2020
Beyaz Saray: Sürü bağışıklığı hiçbir zaman Kovid-19 stratejimiz olmadı
McEnany, Beyaz Saray'da düzenlediği basın toplantısında, ABD Başkanı Donald Trump'ın dün gece katıldığı bir programda kullandığı "Virüs aşı olmasa bile gidecek, bir şekilde bir sürü psikolojisi oluşturulacak.
Donald Trump - 16.9.2020
İsrail'in BAE ve Bahreyn'le yaptığı anlaşmalarda "iki devletli çözüm" yok, "Yüzyılın Anlaşması" var
İsrail'in, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) ve Bahreyn ile imzaladığı ilişkileri normalleştirme anlaşmalarında iki devletli çözüm konusuna değinilmezken, ABD Başkanı Donald Trump'ın İsrail-Filistin meselesine çözüm iddiasıyla sunduğu "Yüzyılın Anlaşması" olarak adlandırılan sözde Orta Doğu...
Donald Trump - 16.9.2020
ABD'nin güney eyaletleri Sally kasırgasının etkisinde
Hala Laura kasırgasının yaraları sarılmaya çalışılıyor ABD Başkanı Donald Trump, Florida, Alabama, Mississippi ve Louisiana eyaletleri gibi Sally kasırgasının etkili olduğu bölgelerde de acil durum ilan ederek her türlü yardıma hazır olduklarını açıklamıştı.
Donald Trump - 16.9.2020
ABD'den Al Jazeera'ye "yabancı misyon" tanımlaması
Karara ilişkin açıklama yapan Al Jazeera yönetimi ise söz konusu adımın Başkan Donald Trump aracılığında İsrail ile Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) ve Bahreyn arasında imzalanan "normalleşme anlaşmasının" bir parçası olduğunu savundu.
Donald Trump - 16.9.2020
İran'dan ABD Başkanı Trump'a "Saddamlı" yanıt
İran Ulusal Güvenlik Yüksek Konseyi Genel Sekreteri Ali Şemhani, ABD Başkanı Donald Trump'ın "1000 kat daha büyük bir saldırıyla karşılık verilecek" tehdidine "Vatan evlatlarının kanının dökülmesinde rolü olanlar Saddam gibi mezarlığa gönderilecek.
Donald Trump - 16.9.2020
ABD Başkan Yardımcısı Pence: "Onaylandığı zaman, Kovid-19 aşısı olmak için tereddüt etmem"
ABD'de aşının güvenilirliği sorgulanıyor ABD Başkanı Donald Trump son dönemde yaptığı açıklamalarda, ekim ayı bitmeden bir Kovid-19 aşısının dağıtım için hazır olabileceğini ifade etmişti.
Donald Trump - 16.9.2020
Yurtdışındaki Filistinliler Halk Kongresi'nden BAE ve Bahreyn'in İsrail'le normalleşmesine "utanç...
İsrail ile BAE ve Bahreyn arasında varılan normalleşme anlaşması ABD Başkanı Donald Trump, 13 Ağustos'ta İsrail ile BAE'nin, 11 Eylül'de de İsrail ile Bahreyn'in "ilişkilerini tamamen normalleştirmek" için anlaşmaya vardıklarını duyurmuştu.
Donald Trump - 16.9.2020
Son Dakika: Beyaz Saray'dan Japonya'nın yeni Başbakanı Suga Yoşihide'ye tebrik
Son dakika gelişmesine göre Beyaz Saray, Japonya Başbakanlığına seçilen Suga Yoşihide'yi tebrik ederek ABD Başkanı Donald Trump'ın iki ülke arasındaki müttefikliği geliştirme vizyonunu sürdüreceğini bildirdi.
Donald Trump - 16.9.2020
Filistin Alimler Birliği Başkanı: "İsrail'le normalleşme haramdır"
Hz. Muhammed'in yaptığı Hudeybiye Barışı ile normalleşme anlaşmalarını kıyas etmenin caiz olmadığını ve şartların farklı olduğunu kaydeden Ebu Ras, şöyle devam etti: "Normalleşmenin dini ve insani bir suç ve Arap kavmine ihanet olduğu ayrıca düşmanın lehine ancak din kardeşinin aleyhine olduğu konusunda şüphe yoktur. Çıkarlara göre fetva veren alimler arasında olmasa da ümmetin saygın uleması arasında normalleşmenin haram olduğu konusunda fikir birliği vardır." İsrail ile Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) ve Bahreyn arasında varılan "ilişkilerin normalleştirilmesine" yönelik anlaşmalar, başkent Washington'daki Beyaz Saray'da ABD Başkanı Donald Trump, İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, BAE Dışişleri Bakanı Abdullah bin Zayid Al Nahyanve Bahreyn Dışişleri Bakanı Abdullatif bin Raşid ez-Zeyani'nin katılımıyla dün imzalanmıştı.
Donald Trump - 16.9.2020
Destici'den Doğu Akdeniz ve teröre ilişkin değerlendirmeler
Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, "François Mitterrand ve Jacques Chirac'tan sonra özellikle Sarkozy ve Macron dönemleri, Fransa için siyasetin, siyasetçinin, devlet anlayışının yerlerde sürünen kalitesi konusunda endişe verici bir görüntü sergilemektedir" dedi.
Donald Trump - 16.9.2020
BAE ve İsrailli şirketler limanlar konusunda ön anlaşma imzaladı
ABD himayesinde İsrail ile normalleşme dalgası ABD Başkanı Donald Trump, 13 Ağustos'ta İsrail ile BAE'nin ve 11 Eylül'de İsrail ile Bahreyn'in "ilişkilerini tamamen normalleştirmek" için anlaşmaya vardıklarını duyurmuştu.
Donald Trump - 16.9.2020
Yemen'de BAE destekli güçler, İsrail ile normalleşmeyi eleştiren vaizi alıkoydu
ABD himayesinde İsrail ile normalleşme dalgası ABD Başkanı Donald Trump, 13 Ağustos'ta İsrail ile BAE'nin ve 11 Eylül'de İsrail ile Bahreyn'in "ilişkilerini tamamen normalleştirmek" için anlaşmaya vardıklarını duyurmuştu.
Donald Trump - 16.9.2020
Kosova-Sırbistan "Anlaşması": Bol gürültü, bahse değmez muhteva
Trump yönetimi, 4 Eylül'de Beyaz Saray'da Kosova ve Sırbistan arasında -en başından beri çarpık bir yapıda olagelen- normalleşme sürecini bir sonuca bağlamak kastıyla iki ülkenin heyetlerine ev sahipliği yaptı.
Donald Trump - 16.9.2020
ABD Başkanı Trump'tan aşı müjdesi
ABD'de 3 Kasım'da gerçekleştirilecek başkanlık seçimi mitingi için Philadelphia bulunan ABD Başkanı Donald Trump, ABC News kanalına konuştu.
Donald Trump - 16.9.2020
Son dakika... Suudi Arabistan Filistin meselesinin adil çözümünden yana
Son dakika haberi: Suudi Arabistan Bakanlar Kurulu, Riyad yönetiminin, Filistin meselesinin adil ve kapsamlı çözümünden yana olduğunu belirtti.
Donald Trump - 16.9.2020
FKÖ'lü yetkiliden, "BAE ve Bahreyn, Mescid-i Aksa'daki İsrail egemenliğini onayladı" açıklaması
Filistin Devlet Televizyonu'na konuşan Ureykat, ABD Başkanı Donald Trump'ın ev sahipliğinde dün imzalanan anlaşmalarla ilgili değerlendirmede bulundu.
Donald Trump - 16.9.2020
İsrail Meclisi'ndeki Arap milletvekillerinden normalleşme anlaşmalarına karşı uyarı
Demokratik Ulusal Birlik Partisi Başkanı Zehalika, yazılı açıklamasında, Washington'daki dörtlünün imzaladığı anlaşmaların, BAE ile Bahreyn'in, kendi ülkelerinde iç krizlerle boğuşan ABD Başkanı Donald Trump ve İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu'ya sunulan tehlikeli bir hediye olduğunu kaydetti.
Donald Trump - 16.9.2020
Normalleşme karşıtı 200 bini aşkın kişi Filistin Bildirisi'ni imzaladı
BAE Normalleşmeyle Mücadele Birliği, ABD Başkanı Donald Trump'ın 13 Ağustos'ta BAE-İsrail arasında normalleşme anlaşmasına varıldığını duyurmasının ardından yurt dışındaki muhalifler ve akademisyenler tarafından kurulmuştu.
Donald Trump - 16.9.2020
Fetih yetkilisinden "BAE, 2010'dan bu yana Filistin'i boykot ediyor" açıklaması
ABD Başkanı Donald Trump'ın danışmanı ve damadı Jared Kushner'in son 2 yıldır Arap ülkelerine gerçekleştirdiği ziyaretlerde, Filistin'e yapılan yardımların durdurulmasını istediğini söyleyen Rucub, bu nedenle daha önceki Arap zirvelerinde alınan kararlar doğrultusunda yapılan yardımların kesildiğine işaret etti.
Donald Trump - 16.9.2020
Hamas sözcüsü Zuhri'ye göre normalleşme anlaşmaları İsrail'e barış getirmeyecek
Ebu Zuhri, ABD Başkanı Donald Trump'ın ev sahipliğinde Beyaz Saray'da dün imzalanan normalleşme anlaşmalarıyla ilgili açıklama yaptı.
Donald Trump - 16.9.2020
BM 75. Genel Kurul Başkanı Bozkır'dan Doğu Akdeniz'deki gerilimin diyalog ile çözülmesi çağrısı
"BM'nin geleceğinden endişe duymuyorum" Bozkır, AA muhabirinin BM'nin reformsuz ve ABD Başkanı Donald Trump'a rağmen ayakta kalıp kalamayacağı ve çok taraflı sistemin geleceğinden endişe duyup duymadığı sorusuna ise, "BM, dünyaya güçlü bir şekilde işini yaptığını gösterir ve rüzgarı arkasına alırsa, hiç kimsenin ya da hiçbir ülkenin bu kurumu kaldıracağını ya da gücünü azaltacağını düşünmüyorum.
Donald Trump - 16.9.2020
İslami Cihad yetkilisi: "Gazze, normalleşme anlaşmalarına roketlerle karşılık verdi"
İslami Cihad Siyasi Büro üyesi Muhammed el-Hindi, Gazze'nin, İsrail ile Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) ve Bahreyn arasındaki normalleşme anlaşmalarına, işgal altındaki topraklara roket atarak karşılık verdiğini söyledi.
Donald Trump - 16.9.2020
İsrail-BAE anlaşması öncesinde Batı Şeria'da protestolar başladı
İsrail ve Birleşik Arap Emirlikleri arasında ilişkilerin normalleşmesi için 13 Ağustos'ta ABD'nin ara buluculuğunda anlaşmaya varılmıştı. Anlaşmanın resmi imza töreni bugün Beyaz Saray'da yapılacak. Birkaç saat sonra imzalanacak anlaşma ABD Başkanı Donald Trump, İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu ve BAE Veliaht Prensi Muhammed bin Zayed katılacak.
Donald Trump - 16.9.2020
İsrail-BAE anlaşması öncesi Beyaz Saray önünde Netanyahu karşıtı protesto
İsrail ve Birleşik Arap Emirlikleri arasında ilişkilerin normalleşmesi için 13 Ağustos'ta ABD'nin ara buluculuğunda anlaşmaya varılmıştı. Anlaşmanın resmi imza töreni saatler sonra Beyaz Saray'da gerçekleştirilecek. Törene ABD Başkanı Donald Trump, İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu ve BAE Veliaht Prensi Muhammed bin Zayed katılacak.
Donald Trump - 16.9.2020
ABD Başkanı Trump: "Tarihin akışını değiştirmek için buradayız"
İsrail, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) ve Bahreyn arasında ilişkilerin normalleştirilmesine yönelik varılan anlaşmanın imza töreni öncesi Beyaz Saray'da konuşan ABD Başkanı Donald Trump, "Tarihin akışını değiştirmek için buradayız" dedi.
Donald Trump - 16.9.2020
ABD Başkanı Trump: "İsrail ile anlaşmaya 5-6 ülke daha katılabilir"
ABD Başkanı Donald Trump, İsrail ile BAE arasında imzalanacak normalleşme anlaşmasına 5-6 ülkenin daha katılabileceğini söyledi.
Donald Trump - 16.9.2020
FKÖ: Bugün, Arap rejimleri tarihinde kara bir gün
Filistin Kurtuluş Örgütü (FKÖ), ABD Başkanı Donald Trump'ın ev sahipliğinde İsrail ile Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) ve Bahreyn arasında imzalanan normalleşme anlaşmasına ilişkin, "kara bir gün" değerlendirmesinde bulundu.
Donald Trump - 16.9.2020
ABD Kanada'dan ithal edilen alüminyuma uygulanan gümrük tarifesini kaldıracak
ABD Başkanı Donald Trump, 6 Ağustos'ta Kanada'dan ithal edilen alüminyuma yüzde 10 gümrük vergisi uygulanması için kararname imzalamıştı.
Donald Trump - 16.9.2020
İsrail'in BAE ve Bahreyn'le imzaladığı normalleşme anlaşması Gazze'de protesto edildi
"Filistin ve Kudüs, pazarlık konusu veya Siyonist işgalcilere satılık değildir." diyen Batş, normalleşme anlaşmasının, İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu'yu ülke içinde düştüğü krizden kurtarmak ve Siyonist lobinin seçim kampanyasında ABD Başkanı Donald Trump'ı desteklemesini sağlamak için yapıldığını ifade etti.
Donald Trump - 15.9.2020
FKÖ'den Trump'ın "Filistinlilere para desteği" açıklamasına yanıt: "Haklarımızı parayla takas...
Filistin Kurtuluş Örgütü (FKÖ), ABD Başkanı Donald Trump'ın "İsrail'le normalleşme anlaşması imzalayan ülkelerin Filistinlilere para desteği sağlayacağı" yönündeki açıklamasına tepki gösterdi.
Donald Trump - 15.9.2020
Beyaz Saray önünde İsrail'le normalleşme anlaşmasına protesto
Beyaz Saray'ın karşısında bulunan Lafayette Park'ta buluşan eylemciler, ABD Başkanı Donald Trump, BAE ve İsrail aleyhine slogan attı.
Donald Trump - 15.9.2020
ABD?nin Portland kentindeki protestolarda polis şiddeti
ABD'nin Oregon eyaletindeki Portland kentinde, ABD Başkanı Donald Trump'ın terör örgütü olarak ilan edilen ANTIFA ve diğer sol grupların protestoları devam ediyor.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Donald Trump Haberleri | Donald Trump Kimdir - Haberler - Sayfa 6 - Donald Trump haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Donald Trump kimdir, hayatı ve biyografisi. ABD'de göçmenlik politikaları karşıtı protestoda 20 gözaltı - NEW.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 30.9.2020 19:59:53. #1.15#
title