DONALD TRUMP HABERLERİ

Donald Trump haber, Donald Trump son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Donald Trump - 23.10.2021
ABD yönetimi, Kennedy suikastına ait bazı gizli belgeleri 15 Aralık'ta yayımlayacak
NARA, 1992 tarihli JFK yasası gereği suikaste ilişkin çok sayıda gizli olmayan belgeyi yayınlamış, Başkan Donald Trump ise 2017 yılında binlerce gizli belgeyi açıklarken, bazı belgeleri ulusal güvenlik gerekçesiyle gizli tutmuştu.
Donald Trump - 22.10.2021
ABD Temsilciler Meclisinden, Trump'ın eski danışmanının "Kongreyi tahkir" ile suçlanması tavsiyesi
ABD Temsilciler Meclisi Genel Kurulu, eski Başkan Donald Trump'ın danışmanı Steve Bannon'ın "Kongreyi tahkir" ile suçlanması yönünde Adalet Bakanlığına tavsiyede bulundu.
Donald Trump - 21.10.2021
Huawei, Biden'a yönelik lobi faaliyetleri için Demokrat lobici Podesta'ya 500 bin dolar ödedi
Huawei, eski Başkan Donald Trump döneminde Google, Qualcomm ve Intel gibi önemli şirketler dahil olmak üzere Amerikan şirketleriyle iş yapmasını engelleyen başkanlık kararnamelerini geri aldırmak üzere kesenin ağzını açtı.
Donald Trump - 21.10.2021
Facebook Gözetim Kurulu, şirketi şeffaf olmamakla suçladı
Eski ABD Başkanı Donald Trump'a 6 Ocak Kongre baskını sonrası getirilen Facebook yasağı sırasında XCheck programından bahsedilmediğine vurgu yapılan raporda, Gözetim Kurulu'nun güvenilirliğinin ve adaletli karar verebilmesinin şirket tarafından sağlanacak bilgilerin doğruluğuna bağlı olduğu kaydedildi.
Donald Trump - 21.10.2021
Trump, kendi sosyal medya platformunu gelecek ay başlatmayı planlıyor
Eski ABD Başkanı Donald Trump, kendi sosyal medya platformu "TRUTH Social"ı gelecek ay başlatmayı planladığını bildirdi.
Donald Trump - 20.10.2021
Kongre baskınını soruşturan özel komiteden, Trump'ın eski danışmanının "Kongreyi tahkir" ile suçlanması tavsiyesi
ABD'de, Kongre baskınını soruşturmakla görevli Temsilciler Meclisi özel komitesi, eski Başkan Donald Trump'ın danışmanı Steve Bannon'ın "Kongreyi tahkir" ile suçlanması yönünde Adalet Bakanlığına tavsiyede bulundu.
Donald Trump - 19.10.2021
Trump, Kongre baskınıyla ilgili belgelerin gizlenmesi için dava açtı
NEW Eski ABD Başkanı Donald Trump, 6 Ocak'ta düzenlenen Kongre baskınıyla ilgili kayıtların açığa çıkmasını önlemek için Demokratların kontrolündeki Temsilciler Meclisinin baskını soruşturmakla görevli özel komitesini ve Ulusal Arşivleri dava etti.
Donald Trump - 19.10.2021
Trump'tan medyaya, ölümünün ardından Powell'a "iyi davrandıkları" eleştirisi
Eski ABD Başkanı Donald Trump, yaşamını yitiren eski ABD Dışişleri Bakanı ve Genelkurmay Başkanı Colin Powell için yayımladığı taziye mesajında medyayı, Powell'a öldükten sonra "çok iyi" davrandığı için eleştirdi.
Donald Trump - 19.10.2021
GRAFİKLİ- Dünya liderlerinin Afrika'ya ilgileri değişkenlik gösteriyor
2017'de göreve gelen Donald Trump ise kıtaya başkan olduğu sırada hiç gitmedi.
Donald Trump - 19.10.2021
ABD'nin Afganistan Özel Temsilcisi Halilzad istifa etti
Eski ABD Başkanı Donald Trump tarafından Afganistan Özel Temsilciliğine getirilen Halilzad, ABD'nin Taliban'la müzakerelerinde önemli rol oynamıştı.
Donald Trump - 18.10.2021
İran Dışişleri Bakanı Abdullahiyan, Guterres ile Afganistan'ı görüştü
BM Genel Sekreteri Guterres ayrıca, nükleer anlaşmayı desteklediklerini belirterek bu anlaşmanın eski ABD Başkanı Donald Trump öncesine dönmesi için çözüm yolu peşinde olduğunu söyledi.
Donald Trump - 17.10.2021
Taliban'ın uluslararası görüşme trafiği
Taliban temsilcileri ABD'li yetkililerle Katar'da yüz yüze görüştü Afganistan'da kurulan geçici Taliban hükümetinde "Birinci Başbakan Yardımcılığı" görevini üstlenen Abdulgani Birader, önceki dönemde ABD ile Taliban arasında Şubat 2020'de varılan barış anlaşması çerçevesinde o dönem ABD Dışişleri Bakanı olan Mike Pompeo'yla bir araya gelmişti. Öte yandan, Birader'in önceki ABD Başkanı Donald Trump'la yaptığı uzun telefon görüşmesi de o dönem basına yansımıştı.
Donald Trump - 17.10.2021
İstanbul'da bu hafta birçok etkinlik kültür ve sanatseverlerin beğenisine sunulacak
İstanbul bu hafta geniş bir yelpazede birbirinden farklı etkinliklerle yerli ve yabancı sanatçıların katıldığı konser, sergi, tiyatro ve performanslara sahne olacak.
Donald Trump - 16.10.2021
ABD Başkanı Biden, Connecticut ziyaretinde Trump destekçilerinin protestosuyla karşılandı
ABD Başkanı Joe Biden, ekonomi ajandasını ve altyapı paketini anlatmak için gittiği Connecticut eyaletinde, eski Başkan Donald Trump taraftarlarının protestosuyla karşılandı.
Donald Trump - 15.10.2021
Biden, Trump dönemindeki "Meksika'da Kal" politikasını yeniden uygulamaya hazırlanıyor
ABD'de Başkan Joe Biden yönetimi, Meksika sınırındaki yasa dışı göçmenler için önceki Başkan Donald Trump'ın getirdiği ve Biden'ın kaldırdığı "Meksika'da Kal" politikasını gelecek ay yeniden uygulamaya hazırlanıyor.
Donald Trump - 15.10.2021
AB: İran Viyana'daki nükleer görüşmelere hazır değil
Önceki ABD Başkanı Donald Trump, 2015'te imzalanan nükleer anlaşmadan 8 Mayıs 2018'de ayrıldıklarını açıklamıştı.
Donald Trump - 15.10.2021
ABD, 8 Kasım'dan itibaren tam aşılı yabancıların ülkeye girişine izin verecek
ABD yönetimi, tüm kara ve hava sınırlarını, tam aşılı yabancı ülke vatandaşlarına 8 Kasım'dan itibaren açacağını duyurdu.
Donald Trump - 15.10.2021
Son dakika haberleri: Slovenya Başbakanı Jansa'nın Twitter mesajına AB içinde tepkiler sürüyor
Son dönemdeki sağcı görüşleri ve eski ABD Başkanı Donald Trump'a desteğiyle bilinen Jansa'nın mesajındaki kişilerin görüntülerinin eski tarihli olduğu, fotoğrafta yer alan AP milletvekillerinden bazılarının şu anda parlamentoda olmadığı, birinin ise geçen yıl hayatını kaybettiği belirtilmişti.
Donald Trump - 15.10.2021
Suudi Arabistan ile İran arasındaki yakınlaşmanın muhtemel sonuçları ne olacak?
ABD'nin eski Başkanı Donald Trump döneminde Washington'un İran'a uyguladığı "azami baskı" politikasının da etkisiyle Tahran ile Riyad arasındaki gerginlik çatışma boyutuna ulaştı.
Donald Trump - 15.10.2021
İsrail gazetesi: Blinken ve Lapid İran konusunda daha önce gündeme gelmeyen eylem planlarını görüştü
Eski ABD Başkanı Donald Trump tarafından 2019'da kapatılan Kudüs'teki konsolosluğun yeniden açılması planına da değinen Blinken, "Filistinlilerle bağları derinleştirmenin bir parçası olarak bir konsolosluk açma süreciyle ilerleyeceğiz.
Donald Trump - 15.10.2021
Bill Clinton: Eski ABD Başkanı hastaneye kaldırıldı
Bill Clinton, 2004 yılında kalp ameliyatı olmuştu. Kasım 1992'de George Bush'u yenerek ABD'nin 42. Başkanı seçilen Clinton, 1996'da Bob Dole karşısında seçimleri kazanmış ve 20 Ocak 2001'e kadar görev yapmıştı. Bill Clinton'ın eşi Hillary Clinton ise 2001'de New York Senatörü seçilmiş, 2009'da ABD Dışişleri Bakanı olmuş, 2016'da ise başkanlık seçimlerinde Donald Trump'a yenilmişti.
Donald Trump - 15.10.2021
AB kurumları ile AB Dönem Başkanı Slovenya arasında gerginlik
Son dönemdeki sağcı görüşleri ve eski ABD Başkanı Donald Trump'a desteğiyle bilinen Jansa'nın hesabından paylaşılan ve Macar asıllı Amerikalı iş adamı George Soros'a atıf yapan mesaj daha sonra silindi.
Donald Trump - 14.10.2021
ABD, Trump yönetiminin çekildiği BM İnsan Hakları Konseyine üye seçildi
BİRLEŞMİŞ ABD, Trump yönetiminin, "İsrail karşıtı" olduğunu savunarak geri çekildiği Cenevre merkezli Birleşmiş Milletler (BM) İnsan Hakları Konseyine üye seçildi.
Donald Trump - 14.10.2021
Filistin Kudüs İşleri Bakanı Hedmi, İsrail'in Kudüs'ü küçük bir "gettoya" dönüştürdüğünü söyledi Açıklaması
Kudüs'teki ABD Konsolosluğunun yeniden açılması kararı Hedmi, ABD Başkanı Joe Biden'ın 1844'te kurulan ve eski başkan Donald Trump'ın 2019'da kapattığı Kudüs'teki ABD Başkonsolosluğunu yeniden açma kararını memnuniyetle karşıladığını dile getirdi.
Donald Trump - 13.10.2021
Hamas: AB, UNRWA'ya destek için müfredattaki Filistin'e ait terimlerin değiştirilmesini şart koşuyor
ABD ile UNRWA arasındaki anlaşma ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken, 7 Nisan'da, Donald Trump döneminde askıya alınan Filistin yardımlarını yeniden başlatmayı planladıklarını duyurmuştu.
Donald Trump - 13.10.2021
Katar: İsrail'le normalleşme anlaşmalarının çözüme katkı sunması mümkün değil
"Doha ve Washington ilişkileri Körfez'in istikrarı için önemli" ABD ile ilişkilere değinen Al Sani, Katar'ın geçmişten bugüne Washington'la güçlü ilişkileri olduğunu, hatta Donald Trump döneminde bile bu ilişkileri geliştirdiklerini söyledi.
Donald Trump - 13.10.2021
Eski Mossad Başkanı, "Netanyahu'nun İran nükleer anlaşmasını bozmaya çalışarak hata yaptığını" söyledi
Eski ABD Başkanı Donald Trump'ın 2018'de İran ile varılan nükleer anlaşmadan çekilmesine atıfta bulunan Halevy, "Önceki ABD Başbakanı Donald Trump'a anlaşmadan ayrılması için baskı yapılmasının her zaman büyük bir hata olduğunu düşündüm.
Donald Trump - 11.10.2021
İsrail Golan Tepeleri'ndeki Yahudi yerleşimcilerin sayısını iki katına çıkarmayı planlıyor
Eski ABD Başkanı Donald Trump yönetiminin "İsrail'in Golan Tepeleri'ndeki egemenliğini" tanıdığını hatırlatan Bennett, Joe Biden yönetiminin de bu görüşü benimsediğini iddia etti.
Donald Trump - 11.10.2021
Fas ile İsrail hava yolu şirketleri arasında iş birliği protokolü imzalandı
Fas Kralı 6. Muhammed, 10 Aralık 2020'de İsrail ile ilişkilerin "en yakın zamanda" kurulacağını açıklamıştı. Aynı gün dönemin ABD Başkanı Donald Trump da yaptığı açıklamayla Fas ve İsrail'in tam diplomatik ilişki kurulmasına yönelik anlaşmaya vardığını ve Batı Sahra'da Fas'ın hakimiyetini tanıdıklarına dair bir bildirge imzaladığını duyurmuştu.
Donald Trump - 11.10.2021
İsrail'in Fas'taki geçici Misyon Şefi Govrin, daimi Rabat Büyükelçisi olarak atandı
Fas Kralı 6. Muhammed, 10 Aralık 2020'de İsrail ile ilişkilerin "en yakın zamanda" kurulacağını açıklamıştı. Aynı gün dönemin ABD Başkanı Donald Trump da yaptığı açıklamayla Fas ve İsrail'in tam diplomatik ilişki kurulmasına yönelik anlaşmaya vardığını ve Batı Sahra'da Fas'ın hakimiyetini tanıdıklarına dair bir bildirge imzaladığını duyurmuştu.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Donald Trump Haberleri | Donald Trump Kimdir - Haberler - Sayfa 4 - Donald Trump haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Donald Trump kimdir, hayatı ve biyografisi. Biden, 4 yıl sonra ASEAN zirvesine katılan ilk ABD Başkanı olacak.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 2.12.2021 01:58:22. #1.16#

title