DONALD TRUMP HABERLERİ

Donald Trump haber, Donald Trump son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Donald Trump

Donald Trump

Doğum Yeri ABD
Doğum Tarihi 14.6.1946 - ...

Donald Trump Kimdir ?

Donald John Trump 14 Haziran 1946’da New York’ta doğdu. New York'ta dünyaya gelen Trump'ın büyükannesiyle büyükbabası Baden'den ABD'ye göç etmişlerdi. Babası emlâkçılık yapıyordu. Donald Trump 60'lı yıllann başında High School'u, kötü hal ve gidişi yüzünden, terketmek zorunda kaldı.
Biyografinin devamı için tıklayın
Donald Trump - 27.10.2020
İletişim Başkanlığınca "ABD Seçimleri ve Uluslararası Düzenin Geleceği" paneli düzenlendi
Panelde ABD'de 3 Kasım'da yapılacak ve ABD Başkanı ve Cumhuriyetçi başkan adayı Donald Trump ile Demokrat aday Joe Biden'ın yarışacağı başkanlık seçimini ele alındı.
Donald Trump - 27.10.2020
ABD ile Bahreyn arasında anti-semitizm ile mücadele mutabakatı
Bahreyn Kralı Hamad bin İsa Al Halife'nin, Yahudiler ve Müslümanlar arasında hoşgörü, karşılıklı saygı ve işbirliğini ülkesinin birinci önceliği haline getirdiği belirtilen açıklamada, Başkan Donald Trump yönetiminin de aynı hedefi taşıdığı belirtildi.
Donald Trump - 27.10.2020
ABD'de Yargıç Barrett, Yüksek Mahkeme'de yemin etti
ABD Senatosu dün yapılan oylamada Başkan Donald Trump'ın göreve aday gösterdiği Yargıç Amy Coney Barrett'ın Yüksek Mahkeme yargıcı olarak atanmasını onaylamış, Barrett Senato'daki oylamanın ardından Beyaz Saray'da düzenlenen yemin törenine katılmıştı.
Donald Trump - 27.10.2020
Petrol fiyatları yükseldi, altın yatay
Yatırımcıları olumlu etkileyen gelişmelerden birisi de, ABD Başkanı Donald Trump'ın yıl sonuna kadar 100 milyon doz aşı dağıtmayı planladıklarını açıklaması oldu.
Donald Trump - 27.10.2020
İsrailli Bakan: ABD'deki seçimlerin ardından 5 Arap ülkesiyle normalleşme görüşmelerine yoğunlaşacağız
ABD Başkanı Donald Trump 23 Ekim'de yaptığı açıklamada ise Sudan'ın da İsrail'le ilişkilerini normalleştirme konusunda anlaşmaya vardığını belirtmişti.
Donald Trump - 27.10.2020
ABD, Çin'e karşı Hindistan'la iş birliğini artırıyor
ABD Başkanı Donald Trump, başkan seçildiğinden bu yana Hindistan ile askeri ilişkileri istikrarlı şekilde artırma yoluna gitti.
Donald Trump - 27.10.2020
İran: ABD nükleer anlaşmaya geri dönme kararı alırsa yeni güvenceler sunmalı
Biden, nükleer anlaşmaya geri dönülmesinden yana ABD Başkanı Donald Trump'ın, İran'a yönelik "azami baskı" politikası nedeniyle ekonomik açıdan büyük sorunlarla karşılaşan Tahran'ın, ABD'deki seçimlerde Demokrat Parti'nin adayı Biden'ın kazanmasını istediği yorumları yapılıyor.
Donald Trump - 27.10.2020
Sudan Egemenlik Konseyi Başkanı el-Burhan: Yasama Meclisi kurulmadan İsrail'le tam normalleşme gerçekleştirilemez
Sudan, İsrail ile normalleşme kararı alan 5. Arap ülkesi oldu ABD Başkanı Donald Trump, 23 Ekim Cuma günü Oval Ofis'te yaptığı açıklamada, Sudan'ın da İsrail ile barış yapmak ve ilişkilerini normalleştirmek konusunda anlaşmaya vardığını duyurmuştu.
Donald Trump - 27.10.2020
Google'a açılan tarihi dava teknoloji devlerini endişelendiriyor
2015 yılında "konglomerat" (farklı alanlarda çalışan birçok şirketin tek şirket altında bir araya gelmesiyle oluşan yapı) olarak kurulan Alphabet Inc.'in çatısı altında faaliyet yürüten ve 1 trilyon dolarlık piyasa değeriyle dünya devleri arasında olan Google, yaklaşan ABD seçimlerinde kullanıcı verilerini manipüle etme ve ticari anlamda da haksız rekabetlere yol açma suçlamasından dolayı Donald Trump yönetimiyle zor günler geçiriyor.
Donald Trump - 27.10.2020
Son dakika haberi... Güney California'da yangınlar nedeniyle 100 binden fazla kişi için tahliye emri
Trump, California yönetimini yangınlardan dolayı eleştirmişti ABD Başkanı Donald Trump, ağustos ayında Pennsylvania'daki mitinginde California'daki orman yangınları için destek taleplerine cevap vermeyecekleri yönünde mesaj paylaştı, yangın bölgesine yaptığı ziyarette de eyalet yönetimini yangınlara karşı yeterince önlem almamakla itham etmişti.
Donald Trump - 27.10.2020
Pakistan Başbakanı Han: "Hindistan, Afganistan topraklarını kullanarak Pakistan'ı karıştırabilir"
Donald Trump'ın 2017'de ABD Başkanı seçilmesinin ardından müzakereler yeniden gündeme geldi.
Donald Trump - 27.10.2020
WTO'dan AB'nin ABD mallarına gümrük talebine kesin onay
ABD Başkanı Donald Trump da, AB'nin söz konusu gümrük ergilerini uygulaması durumunda, ülkesinin de "çok sert bir karşılık" vereceğini vurguladı.
Donald Trump - 27.10.2020
ABD'de Yüksek Mahkeme Yargıcı Barrett Beyaz Saray'da yemin etti
ABD Başkanı Donald Trump'ın Yüksek Mahkeme üyeliğine aday gösterdiği, yargıç Amy Coney Barrett, Beyaz Saray'da düzenlenen törende yemin etti.
Donald Trump - 27.10.2020
ABD Senatosu Trump'ın Yüksek Mahkeme adayı Barrett'ı onayladı
ABD Senatosu, Başkan Donald Trump'ın Yüksek Mahkeme yargıçlığı için aday gösterdiği muhafazakar yargıç Amy Coney Barrett'i onayladı.
Donald Trump - 26.10.2020
Son dakika haberi... New York borsası sert düşüşle kapandı
Son dakika haberleri... New York borsası, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vakalarındaki artış ve ekonomik destek paketine ilişkin belirsizliğin etkisiyle haftanın ilk işlem gününü düşüşle tamamladı.
Donald Trump - 26.10.2020
Trump'tan seçime 8 gün kala kritik eyaletlerden Pennsylvania'da 3 ayrı miting
ABD Başkanı Donald Trump, 3 Kasım'daki 59. Başkanlık Seçimleri'ne 8 gün kala kritik eyaletlerden Pennsylvania'da bugün 3 ayrı miting düzenleyecek.
Donald Trump - 26.10.2020
Son dakika: Etiyopya Kilisesi, Trump'ın, Mısır'ın Hedasi Barajı'nı bombalayacağına ilişkin sözlerini "savaş ilanı" olarak niteledi
Son dakika gündem haberine göre ADDİS Etiyopya Ortodoks Kilisesi, ABD Başkanı Donald Trump'ın, Mısır'ın Hedasi Barajı'nı bombalayacağına ilişkin sözlerinin "savaş ilanı" olduğunu belirtti.
Donald Trump - 26.10.2020
Trump seçilirse FBI ve CIA direktörleri ile Savunma Bakanını değiştireceği iddia edildi
ABD Başkanı Donald Trump'ın, 3 Kasım'daki başkanlık seçimlerini kazanması durumunda, Federal Soruşturma Bürosu (FBI) Direktörü Chris Wray, Merkezi İstihbarat Ajansı (CIA) Direktörü Gina Haspel ve Savunma Bakanı Mark Esper ile diğer birçok ismi kovacağı iddia edildi.
Donald Trump - 26.10.2020
ABD'deki başkanlık seçimlerine genç nüfustan yüksek seviyede katılım bekleniyor
Gençlerin başkan adayı tercihi Biden Ankete katılan gençlerin yüzde 50'si Demokrat Parti Başkan Adayı Joe Biden'a oy vereceğini açıklarken, ABD Başkanı Donald Trump'a destek vereceğini söyleyenlerin oranı ise yüzde 26'da kaldı.
Donald Trump - 26.10.2020
BAE'den Sudan ekonomisine 556,5 milyon dolarlık yardım
Başta Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) olmak üzere Körfez ülkeleri ile İsrail arasında uzun süredir perde arkasında yürütülen temas süreci, ABD Başkanı Donald Trump'ın 13 Ağustos'ta BAE'nin, 11 Eylül'de de Bahreyn'in İsrail ile normalleşme anlaşmasına vardığını açıklamasıyla aleni hale gelmişti.
Donald Trump - 26.10.2020
ABD'de seçime 8 gün kala Biden'ın anketlerdeki üstünlüğü sürüyor
ABD'de 3 Kasım'da yapılacak başkanlık seçimlerine 8 gün kala, ulusal çaptaki anketlerde eski Başkan Yardımcısı ve Demokrat başkan adayı Joe Biden'ın, rakibi mevcut Başkan Cumhuriyetçi Donald Trump'ın 7,9 puan önünde görünüyor.
Donald Trump - 26.10.2020
Hedasi Barajı müzakereleri yeniden başlıyor
Etiyopya, Sudan ve Mısır arasında Nil Nehri sularının kullanımı konusunda krize yol açan Hedasi Barajı'na ilişkin üçlü müzakerelerin yarın yeniden başlayacağı bildirildi.
Donald Trump - 26.10.2020
New York'ta Trump destekçileriyle karşıtları arasında arbede yaşandı
NEW ABD'de 3 Kasım'da yapılacak başkanlık seçimlerine günler kala New York kentinde Başkan Donald Trump'ı destekleyen bir grupla Trump karşıtları arasında arbede yaşandı.
Donald Trump - 26.10.2020
Son dakika haberleri: Sudan hükümetinden ABD ve İsrail ile normalleşme açıklaması
Hükümetten yapılan yazılı açıklamada, ABD Başkanı Donald Trump'ın Sudan'ın adını terörü destekleyen ülkeler listesinden çıkarması ve İsrail-Sudan normalleşmesiyle ilgili değerlendirmelerde bulunuldu.
Donald Trump - 25.10.2020
İsrail, ilişkileri normalleştirme kararı alan Sudan'a 5 milyon dolarlık un gönderecek
İsrail ile normalleşen son ülke Sudan oldu Başta Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) olmak üzere Körfez ülkeleri ile İsrail arasında uzun süredir perde arkasında yürütülen temas süreci, ABD Başkanı Donald Trump'ın 13 Ağustos'ta BAE'nin, 11 Eylül'de de Bahreyn'in İsrail ile normalleşme anlaşmasına vardığını açıklamasıyla aleni hale gelmişti.
Donald Trump - 25.10.2020
Son dakika haber: Sudan'da iktidar ortakları arasında "İsrail ile normalleşme" çatlağı
İsrail ile normalleşen son ülke Sudan oldu Başta Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) olmak üzere Körfez ülkeleri ile İsrail arasında uzun süredir perde arkasında yürütülen temas süreci, ABD Başkanı Donald Trump'ın 13 Ağustos'ta BAE'nin, 11 Eylül'de de Bahreyn'in İsrail ile normalleşme anlaşmasına vardığını açıklamasıyla aleni hale gelmişti.
Donald Trump - 25.10.2020
Sudan Dışişleri Bakanı Kameruddin, İsrail ile ilişkilerin normalleştirilmesi konusunda anlaştıklarını açıkladı
Açıklamada şunlar kaydedildi: "Karar, Sudan'ın uluslararası topluma yeniden entegre olmasının önünü açan, ekonominin toparlanmasına yardımcı olacak tarihi bir adım. Eski rejimin izlediği politikalar, ülkeyi uluslararası toplumdan izole etti. Bu durum, tarihi boyunca terörizmle ilgisi olmayan Sudan halkı üzerinde zararlı etkiler bıraktı. Sudan'ın terörü destekleyen ülkeler listesinden çıkartılması halkı için onur mücadelesinde zafer anlamına geliyor, demokrasiye geçişi, aşırılık ve terörizmle mücadeleyi destekliyor." İsrail ile normalleşen son ülke Sudan oldu Başta Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) olmak üzere Körfez ülkeleri ile İsrail arasında uzun süredir perde arkasında yürütülen temas süreci, ABD Başkanı Donald Trump'ın 13 Ağustos'ta BAE'nin, 11 Eylül'de de Bahreyn'in İsrail ile normalleşme anlaşmasına vardığını açıklamasıyla aleni hale gelmişti.
Donald Trump - 25.10.2020
Fauci : Trump, koronavirüsle mücadele toplantılarına aylardır katılmıyor
ABD Ulusal Alerji ve Bulaşıcı Hastalıklar Ensitüsü Başkanı Dr. Anthony Fauci, ABD Başkanı Donald Trump'ın aylardır toplantılara katılmadığını söyledi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Donald Trump Haberleri | Donald Trump Kimdir - Haberler - Donald Trump haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Donald Trump kimdir, hayatı ve biyografisi. İletişim Başkanlığınca ABD Seçimleri ve Uluslararası Düzenin Geleceği paneli düzenlendi.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 27.10.2020 21:48:52. #1.15#
title