Don Kişot Haberleri

Don Kişot haber, Don Kişot son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Don Kişot - 25.4.2014
Cervantes'in Kalıntıları Aranıyor
İspanya, İspanyol edebiyatının en tanınmış isimlerinden biri olan Miguel Cervantes'in mezarının ölümünden 398 yıl sonra bulunması için proje başlattı.   Tarihçi Fernando de Prado, araştırmacı Luis Avial ve antropolog Francisco Etxeberria  liderliğindeki bir ekip tarafından yürütülen proje, 2016'de ölümünün 400. yıldönümüne kadar Don Kişot'un ünlü yazarının mezarının bulunmasını amaçlıyor.
Don Kişot - 15.4.2014
İspanya'nın Ruhuna Yolculuk: Endülüs
Tatilbudur.com ile Sevilla, Ronda, Granada, Cordoba, Malaga'da, tarihi ve kültürel bir yolculuğa çıkarak 4 gece 5 gün boyunca hem eğlenmek hem de baharın tadını çıkarmak için haydi Endülüs'e! Endülüs üç büyük dinin imzasını taşıdığı için her zaman gizemiyle dikkat çekiyor. Cervantes'in Don Kişot'una, Mozart'ın Don Giovanni'sine ilham kaynağı olmuş zarif kent Sevilla'da Çingene mahallesi'nde sokağa dökülüp dans edenleri seyrederek, flamenkoya ve eğlenceye doyacaksınız.
Don Kişot - 27.3.2014
Oktay Vural: Erdoğan Kaset Organizatörü
MHP Grup Başkanvekili, İzmir Milletvekili Oktay Vural, partisinin İzmir İl Başkanlığı'nda düzenlediği basın toplantısında, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın yolsuzluk ve rüşvet iddiaları karşısında ret ve inkar cephesi kurduğunu, iddialar karşısında diz çöktüğünü, ezildiğini ileri sürdü. Vural, şöyle konuştu: "Rüşvet ve yolsuzluk iddiaları Erdoğan- Öcalan ortaklığı, Erdoğan PKK- BDP koalisyonu ülkenin derin ihanet sürecine sokulduğunu ortaya koymuştur. Başbakan yolsuzluk ve rüşvet batağı ile bölücülerle yaptığı dansın üzerine örtemedikçe meydanlarda hırçınlaşmıştır. Ortaya çıkan delilleri ses kayıtlarını 'montaj dublaj' diyerek asrın yolsuzluğunu, 'bana darbe yapacaklardı', 'devleti çökerteceklerdi', 'bunların arkasında dış mihraklar var paralel yapı var' diyen Başbakan bu iddiaların hiçbirinin somut delillerle ortaya koyamadı. Yeldeğirmenleriyle savaşan Don Kişot gibi hayal avcılığı yapmakta sanal düşmanlar üretmektedir.
Don Kişot - 22.3.2014
BDP'li Kaplan: Onun Gücü Twitter'ı Susturmaya Yetmez
"MITING ALANINDA ÖCALAN POSTERI AÇILDI" Polis noktasından geçen grup üyeleri, alanda toplandı. Miting alanında terör örgütü lideri Abdullah Öcalan’ın dev posteri açıldı. Toplanan kalabalık daha sonra Nevruz ateşini yaktı. Daha sonra etkinliğe katılanlar Nevruz ateşinin üzerinden atladı. BDP Şırnak Milletvekili Hasip Kaplan, burada yaptığı konuşmada Twitter yasağını eleştirdi. Kaplan, “Kasa kasa çalanlar var, kutu kutu biriktirenler var. Ihale var, hırsızlık var, yetmiyormuş gibi zulüm var. Katliam yapılıyor. Ve baskı ile bu sömürü düzeninin ayakta tutmak isteyenler Türkiye’yi susturmak istiyorlar. Daha dün Başbakan Twitter’ı susturmaya kalktı. Susturmaya kalktı diyorum, ne onun, ne onun şahının gücü Twitter’ı susturmaya yetmez.” dedi. Meclis çatısı altındaki renklerin milletin iradesi olarak, seçim barajlarını aşarak geleceğini belirten Kaplan, hükümetin gideceğini söyledi. Kaplan, “Hırsızlığın her çeşidini bilirlerdi ama özgürlüğün hırsızlığını yeni öğrendik.” diye konuştu. “DON KIŞOT GIBI YEL DEĞIRMENLERIYLE SAVAŞIYORSUN” Seçim meydanlarını, bu savaş meydanlarını görün diyen Kaplan, Ankara’nın öbür ucunda Başbakan’ın paralel yapıya savaş açtığını kaydetti.
Don Kişot - 7.8.2013
Opera ve Balede "Yerli Eser" Atılımı
Yerli eserlerinin bu sezon repertuvarda ağırlıklı yer almasından gurur duyduğunu söyleyen Gökmen, Sevginin Gücü, Aspendos Yüzyılların Aşkı, Karyağdı Hatun, Lale Çılgınlığı gibi Türk bestecilerinin operalarının dünya prömiyeri yaptığını, Afife'nin ise 15 yıl aradan sonra yeniden sahneyle buluştuğunu kaydederek, şunları dile getirdi: "Kendi bestecilerimizin, dansçılarımızın, çalgılarımızın, her şeyiyle kendimizin olan eserler çok önemli ölçüde arttı son yıllarda. Çünkü DOB olarak bu eserlerin kazanılması için bazen satın alma bazen kiralama bazen de temsil hasılatından ödeme yoluyla telif hakkı ödemelerinde önemli yollar kat ettik. Bu da yazarlarımızı, bestecilerimizi, koreograflarımızı teşvik etti."  -Türk opera ve balesi dünya yolunda Gökmen, yerli eserlerin yanı sıra Macbeth, Tosca, Saraydan Kız Kaçırma, Rigoletto gibi dünyaca tanınan eserlerin de seyirciyle buluştuğunu anımsatarak, İzmir'de Lasonnambula (Uyurgezer Kız), İstanbul'da Aşk İksiri, Mançalı Şövalye (Don Kişot), La Traviata, Mersin'de Carmen, Antalya'da Satılmış Nişanlı, Figaro'nun Düğünü, Samsun'da 4.
Don Kişot - 22.7.2013
Balyoz Planı Davası Temyiz Duruşması
Avukat Eren, "Bir avukatın başına gelebilecek en büyük felaket, dijital verilerle ilgili iddialara karşı savunma yapmak. Don Kişot'un yel değirmenleriyle savaşmasına benziyor.
Don Kişot - 22.7.2013
Balyoz Planı Davası Yargıtay'da(3/son) Sanık Avukatı Eren.
-"GÜCÜ ELE GEÇİRMEYİ İSTEYENLER ORMANLAR KRALININ TAHTINA OTURMAYI YEĞLEMİŞLERDİR"- Sanıklar Veli Murat Tulgu, Fatih Altun, Burhan Gögce, Mustafa Erdal Hamzaoğluları, Nihat Özkan, Sırrı Yılmaz ve Gökhan Çiloğlu'nun Avukatı Kürşad Veli Eren, "Yassıada mahkemesiyle müvekkillerimi yargılayan mahkeme arasında hiçbir fark yoktur" diye konuştu. Ormanın kralı gibi kükreyip herkesi korkutan Türk Silahlı Kuvvetlerinin gücü elinden alınmaya çalışıldığını söyleyen Eren, savunmasında ormanlar kralı aslan benzetmesi dikkat çekti. Eren, sözlerine şöyle devam etti: "Türk Silahlı Kuvvetlerinde bir vesayet varsa tabii ki kaldırılmalıdır. Gücü ele geçirmeyi isteyenler ormanlar kralının tahtına oturmayı yeğlemişlerdir. Bunun için aslanın ya öldürülmesi ya da terbiye edilerek arzulanan konuma sokulması gerekmektedir. Jeopolitik konum gereği aslanın öldürülmesinin sonuçları ağır olacağından terbiyesi tercih edilmiştir. Aslanın fena şeyler yaptığına kamuoyu inandırılmıştır, aslan da bir zamanlar fena şeyler yaptığından ateş olmayan yerden duman çıkmaz atasözünün bıraktığı önyargıdan hareketle aslanın tahtının taliplileri yargı erkini kullanmışlardır. Çünkü halk her şeye rağmen yargı erkine güvenmekte, bağımsız olduğunu düşünmektedir. Yavrularının ölümünü çaresizce izleyen aslan sıranın kendisine geleceğinden korkarak uslanmıştır. Egemen mutludur, işi bitirmiş, gücü ele geçirmiştir. Bu tablo acı olduğu kadar gerçektir. Müvekkillerim aslanın terbiyesi uğruna feda edilen yavrularıdır, aslanın masum olmaktan başka suçları yoktur. Dağına, taşına, toprağına ölesiye hayran olduğum güzel, bir o kadar da bahtsız ülkemde muktedirin egemen olması içimi acıtmakta, isyan duygularımı kabartmakta, aidiyet duygularımı örselemektedir. Ezilenin yanında duran, egemene karşı koyabilen, haksızlıklar karşısında 'artık yeter' diyebilenler, aktörleri değişen bu kısır döngüye 'dur' demek için çaba göstermelidir. Ben onlardan biriyim." -"BU DAVA YÜZÜNDEN MESLEĞİ BIRAKIYORUM, SOMUT DELİL VARSA HAYATIMI ORTAYA KOYUYORUM"- Eren, 1. Ordu plan semineri ve bayrak hareketi dışındaki tüm delillerin suç tarihinden sonra üretildiğinin ispatlandığını savundu. Tüm sorunun senaryonun gerçekmiş gibi oynanmasından kaynaklandığını savunan Eren, 7 müvekkilinden sadece ikisinin seminere katıldığını anlattı. Dijital verilere yönelik savunmayı Don Kişot'un yel değirmenleri ile yaptığı mücadeleye benzeten Eren, yerel mahkemedeki soruları nedeniyle hakkında birkaç suç duyurusunda bulunulduğunu anlatarak, "Öyle sanıyorum ki canla başla hakkını savunduğum müvekkillerim beraat edecek ben mahkum olacağım" dedi.
Don Kişot - 17.5.2013
Kuklacılık Üniversite Öğrencilerine Emanet
Bu alanda ilerleyen öğrencilerin içlerinde sadece tutku barındırmadığını anlatan Tulukçu, " Kukla sanatının ayakta kalmasını sağlayanlar, bir anlamda Don Kişotluk yaptılar.
Don Kişot - 15.5.2013
Cemal Reşit Rey'de Flamenko ve Bale Günleri
-KREMLİN BALE TİYATROSU- CRR'deki ikinci önemli etkinlikte Sanat Yönetmenliğini Andrey Petrov'un yaptığı Kremlin Devlet Sarayı Kremlin Balesi 18 Mayıs Cumartesi akşamı sahne alacak.1990 yılında kurulan genç bir topluluk olmasına rağmen Rus bale toplulukları arasında lider durumuna yükselen Kremlin Bale Tiyatrosu performansıyla Rus eleştirmenlerden olduğu kadar İtalya, Çin, Fransa, Avusturya, İsrail, Tayvan, Yunanistan,Kıbrıs, Macar ve İspanyol izleyicilerden de büyük takdir topladı.Solistleri, ödül kazanmış ve uluslararası bale yarışmalarında dereceye giren sanatçılardan oluşuyor.Topluluğun repertuarında "Cavalry Halt", "Cindrella", "Ruslan ve Ludmila", "Fındıkkıran", "Don Kişot", "Zeus", Kuğu Gölü", "Napolyon Bonaparte", Nevsky Prospect", "Tom Sawyer", "Romeo ve Jülyet","Fantastik Senfoni", "Coppelia" ve "Korkunç Ivan" gibi eserlerin yanı sıra birçok modern ve klasik koreografiyi içeren "Antik Koreografi Gecesi" ile "Divertissement" da yer alıyor.
Don Kişot - 12.5.2013
İspanyol Tarihçi: Osmanlı'nın İmparatorluk Modeli Daha Modern Bir Rejimdi (Özel)
Emilio Sola Castano, İnebahtı savaşında kolunu kaybederek Osmanlı'ya esir düşen ve döndükten sonra dünyaca ünlü 'Don Kişot' romanını yazan Miguel de Cervantes Saavedra'nın (1547-1616) Türklere karşı kin duymadığını anlattı.
Don Kişot - 10.5.2013
Bir Başka Gece
İzmir Büyükşehir Belediyesi Sosyal Projeler ve Engelli Hizmetleri Şube Müdürlüğü'ne bağlı İnciraltı Engelliler Eğitim Merkezi'nde kurulan koronun şefliğini Derya Yanardağ yaptı. Bu özel günde engellileri yalnız bırakmayan tiyatrocu Volkan Severcan, kısa bir konuşma yaparak, "Bir İzmirli olarak bu olağanüstü organizasyondan gurur duydum. Lütfen kendinizi alkışlayın" dedi. Severcan, "Bir şeyin olduğuna inanmak için düş görmek lazım. Bakmak değil içten görmek, duymak değil, hissedebilmek önemli. Don Kişot hikayesinde de olduğu gibi, bazen akla rağmen neyi nasıl isterseniz öyle görürsünüz.
Don Kişot - 10.5.2013
CRR'de Bu Ay
Etkinlik Tarihi: 18 Mayıs 2013 Saat: 20:00 Kremlin Devlet Sarayı Kremlin Balesi Sanat Yonetmeni Andrey Petrov Kremlin Devlet Sarayı Genel Sanat Yönetmeni Petr Shaboltay 1990 yılında kurulan genç bir topluluk olmasına rağmen Rus bale toplulukları arasında lider durumuna yükselen Kremlin Bale Tiyatrosu performansıyla Rus eleştirmenlerden olduğu kadar İtalya, Çin, Fransa, Avusturya, İsrail, Tayvan, Yunanistan,Kıbrıs, Macar ve İspanyol izleyicilerden de büyük takdir toplamıştır. Solistleri, ödül kazanmış ve uluslararası bale yarışmalarında dereceye giren sanatçılardan oluşmaktadır.Topluluğun repertuarında "Cavalry Halt", "Cindrella", "Ruslan ve Ludmila", "Fındıkkıran", "Don Kişot", "Zeus", Kuğu Gölü", "Napolyon Bonaparte", Nevsky Prospect", "Tom Sawyer", "Romeo ve Jülyet","Fantastik Senfoni", "Coppelia" ve "Korkunç Ivan" gibi eserlerin yanı sıra birçok modern ve klasik koreografiyi içeren "Antik Koreografi Gecesi" ile "Divertissement" da yer almaktadır.
Don Kişot - 3.5.2013
Don Kişot'un Yazarını Bilemedi, Vatandaşlığı Reddedildi
İspanya'da 2005 yılından beri yasal olarak kalan Dominik Cumhuriyeti vatandaşı bir bayanın, İspanyol vatandaşlığına geçmek için yaptığı başvuru, entegrasyon sınavında verdiği bir kısım cevaplar yüzünden reddedildi.
Don Kişot - 18.4.2013
Başkentte Kültür Sanat
"The Imperial Russian Ballet Company", Don Kişot ile yarın ve 20 Nisan'da MEB Şura Salonu'nda yel değirmenlerine bale pabucuyla savaş açacak.
Don Kişot - 17.4.2013
Antalya Yüzme Havuzu ve Masal Parkına Kavuşuyor
Masal adasında ise şu masal kahramanları bulunuyor: Külkedisi, Keloğlan, Rapunzel, Pinokyo, Boğaçhan, Hacivat ve Karagöz, Don Kişot, Alaaddin, Kırmızı Başlıklı Kız, Nasrettin Hoca, Deli Dumrul, Yedi Cüceler.
Don Kişot - 12.4.2013
"Sylvia", 37 Yıldan Sonra Tekrar Sahnede
Kalabalık kadrosu nedeniyle sahnelenmesi oldukça güç olan eser, 2008 yılında "Don Kişot" balesini de İzmir'de sahneleyen Ribaud tarafından farklı bir tarzla izleyici karşısına çıkartılırken, eserde orkestrayı İZDOB Genel Müzik Direktörü ve şefi Tulio Gagliardo Varas yönetecek.
Don Kişot - 2.4.2013
Ankara'nın Müzik Festivali 30 Yaşında
"Khusugtun" Moğolistan Ulusal Folk Müzik ve Dans Topluluğu, Antonio Gades Flamenko Topluluğu, Wanda Golonka İnteraktif Dans Projesi, Avusturalya ve Yeni Zellandalı sanatçılardan oluşan Gelibolu Oda Orkestrası ile The Imperial Russian Ballet Company'nin sahneleyeceği "Don Kişot" balesi festival programındaki etkinlikler arasında yerini alıyor.
Don Kişot - 1.4.2013
Ankara'yı 'Müzik Festivali' Heyecanı Sardı
LARA FABİAN DA ETKİNLİKTE Sevda-Cenap And Müzik Vakfı'nın kuruluşunun 40. yılına denk gelen, 30.Uluslararası Ankara Müzik Festivali; büyülü ses Lara Fabian, Don Kişot'u sahneleyecek olan The Imperial Russian Ballet, Antonio Gades Flamenko Topluluğu ve flütün ustası Sir James Galway ile herkesi mutlu etmeyi hedefliyor.
Don Kişot - 30.3.2013
Bu Hafta Kitabı Sevdik
25-31 Mart Kütüphaneler Haftası tüm yurtta olduğu gibi Esenler'de de çeşitli etkinliklerle kutlandı. Esenler Belediyesi'nin Yavuz Selim Mahallesi'ndeki Bilgi Parkı Halk Kütüphane'sinde gerçekleştirilen programda, masal ve roman kahramanları öğrencilere kitap dağıttı. Don Kişot'tan Keloğlan'a, Nasrettin Hoca'dan Pamuk Prenses'e kadar roman ve masal kahramanlarını ilçedeki öğrencilerle buluşturan Esenler Belediyesi, öğrencilere ücretsiz kitap dağıttı.
Don Kişot - 28.3.2013
Zonguldak'ta 300 Öğrenci Sinemaya Götürüldü
"Don Kişot" filmi izlettirildi.
Don Kişot - 27.3.2013
Masal Kahramanlarıyla Çok Özel Kutlama
Esenlerli öğrenciler, Kütüphane Haftası nedeniyle düzenlenen programda, Don Kişot'tan Pamuk Prenses'e, Keloğlan'dan Nasrettin Hoca'ya kadar birçok masal ve roman kahramanıyla birlikte keyifli vakit geçirdiler.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Don Kişot Haberleri | Don Kişot Haber - Haberler - Sayfa 9 - Don Kişot haberleri, son dakika don kişot haber ve gelişmeleri burada. Aktif Eğitim Sen: Göstermelik Mülakatlarla Atamalar Yapıldı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 21.10.2020 17:35:33. #1.14#
title