Don Kişot Haberleri

Don Kişot haber, Don Kişot son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Don Kişot - 2.2.2016
Dünya ile Aynı Anda: 'Don Kişot' Çankaya'da
Modern Avrupa’nın ilk romanı kabul edilen Don Kişot’un yazarı Miguel De Cervantes, ölümünün 400. yılında Çankaya Belediyesi Çağdaş Sanatlar Merkezi’nde açılan “Don Kişot’un İzleri” sergisiyle anıldı.
Don Kişot - 1.2.2016
Çankaya'da "Don Kişot" Resim Sergisi
Ankara Çağdaş Sanatlar Merkezi’nde “Don Kişot" resim sergisi açıldı.
Don Kişot - 1.2.2016
Çankaya'da Sanatla Dolu Bir Ay Daha
Çankaya Belediyesi Çağdaş Sanatlar Merkezi (ÇSM) şubat ayında ilk olarak Picasso'dan Dali'ye kadar yüzlerce sanatçının resim ve heykellerinden oluşan "Don Kişot'un İzleri" sergisine ev sahipliği yapacak.
Don Kişot - 27.1.2016
Kepez Modeli Başbakanlık'ta Yarışacak
Kepez Belediyesinin düzenlediği ve TFF'nin örnek aldığı "Kepez'in Yıldızları Projesi", zenginleştirilmiş haliyle Başbakanlık tarafından düzenlenen yarışmada Antalya'yı temsil edecek.Türk futbolunun alt yapısını güçlendirmeyi hedefleyen "Kepez'in Yıldızları Yetenek Taraması Projesi"ni, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Kepez Spor Kulübü işbirliğiyle düzenleyen Kepez Belediyesi, bu çalışmasını daha da zenginleştirerek, Başbakanlığın "gençlik" temasında düzenlediği yarışmaya katılacak.TFF'nin örnek aldığı 4 projeden biri olan Kepez modeli, Türkiye'ye örnek olacak.Projeyi yürüten Kepez Belediyesi Spor Kulübü Başkanı Ahmet Ünlüoğlu ve futbol antrenörleriyle bir toplantı yapan Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, projenin kapsamını genişletmek istediğini ve bunun için gerekli altyapının hazır olduğunu açıkladı.Amaçlarının geçici bir iş yapmak değil, ilçeye ve ülkeye fayda sağlamak olduğunu belirten Tütüncü, "Dünyada futbola 5-6 yaşlarında başlanırken, Türkiye'de 11- 12 yaşlarından itibaren futbol eğitimi veriliyor. Ülkemizde bu kapsamda böyle bir projeyi ilk kez biz yapıyoruz. Kendimizi Don Kişot'a benzetebilirsiniz.
Don Kişot - 26.1.2016
Don Kişot' Çankaya'da
Çankaya Belediyesi, Modern Avrupa’nın ilk romanı kabul edilen “Don Kişot”un yazarı Miguel De Cervantes’i ölümünün 400. yılında tüm dünya ile birlikte anıyor.
Don Kişot - 3.12.2015
Türk Telekom'un Görme Engellilere Hediyesi:
Yeni reklam filmi ilk kez 3 Aralık Dünya Engelliler Günü'nde gösterildi Türk Telekom Grubu'nun Telefon Kütüphanesi'ni daha geniş kitlelere ulaştırmak için yayınladığı yeni reklam filmi, ilk kez 3 Aralık Dünya Engelliler Günü'nde yayınlandı. İlk reklam filminde büyük beğeni toplayan projenin ikinci filmi de yaratıcı kurgusu ve özgün senaryosu ile dikkat çekiyor. Telefon Kütüphanesi'nde yer alan yüzlerce kitabın sunduğu çeşitliliğe vurgu yapmayı amaçlayan reklam filminde; 3 Silahşörler'den Çalıkuşu'na, Don Kişot'tan Robinson Crusoe'ya kadar birçok kahraman, dinleyicinin kendisini seçmesi için öne çıkmaya çalışıyor.
Don Kişot - 1.12.2015
Staatskapelle Dresden Solistleri" Konseri
İş Sanat'ta gerçekleşen konserde AA muhabirine açıklamada bulunan Norveç Grammy ödüllü trompet sanatçısı Tine Tihing Helseth, genç yaşta birçok ödülün sahibi olmaktan mutluluk duyduğunu belirterek, "Sadece sevdiğim şeyi yapıyorum, kendi sesimi bulmaya çalışıyorum. Bir de müziğin, enstrümanın sınırlarını ortadan kaldırmaya çalışarak sevdiğim işi yapıyorum" dedi.  Helseth, müzikteki başarısını arttırmak için her gün çalıştığını dile getirerek, şunları aktardı: "Başarı aslında yaptığınız işe ne kadar odaklandığınızla alakalı. Ben günde ortalama iki üç saat çalışıyorum. Fakat aynı zamanda hayatı deneyimlemek de benim için son derece önemli. Müziğin yanı sıra kitap okumak, arkadaşlarımla vakit geçirmek, aşık olmak, bunlar hepsi benim için önemli ve müziği besleyen şeyler. Dolayısıyla hayatı deneyimleyerek başarılı olmaya çalışıyorum." İstanbul'a daha önce bir kez uçağı geciktiği için geldiğini aktaran trompet virtüözü Helseth, konser dolayısıyla ikinci kez geldiğini, tekrar gelmek ve geniş zamanlı olarak gezmek istediğini söyledi.  Helseth, Türkiye'deki dinleyicinin son derece müziğe açık ve iyi bir dinleyici olduğunu ifade ederek, şöyle devam etti: "Konser salonunu dolu dolu görünce çok mutlu oldum. Türkiyelilerin müziği sevdiğini biliyordum fakat bu kadar güzel bir ilgi göreceğimi düşünmemiştim. Benim okuduğum okulda Türk arkadaşlarım vardı, onlar bana Türk müzikleri dinletirlerdi, ben de zevkle dinlerdim. Kulağım Türk müziğine aşina, çok güzel ritmleri olan, insanı büyüleyen bir müziğiniz var." Topluluğun müzik direktörü Helmut Branny tarafından yönetilen konserde, Torelli'nin "Noel Konçertosu" ve "Trompet ve Yaylı Çalgılar için Sinfonia", Albino'nun "Obua Konçertosu", Bach'ın "Keman Konçertosu" ve "Trompet ve Org için Konçerto", Telemann'ın "Don Kişot Süiti" eserleri seslendirildi.
Don Kişot - 9.11.2015
Türkiye'de Dijital Yayıncılık Serüveni"
Amazon'dan "büyük oyuncu" diye söz eden Nacitarhan, "Büyük oyuncu bu konuda geç kaldı. Geç kalınca, örneğin Babil devreye girdi. Mehmed Ali (Çalışkan) Bey e-kitabın şövalyesidir. Çünkü Don Kişot gibi iddialı girdi ve yaptığı işin arkasında olan, onu her gün geliştiren bir yol aldı.
Don Kişot - 3.11.2015
CHP Milletvekili Balbay: Kurultay Bir Şahlanış, Silkeleniş Olmalı
'AKP’NİN ÇOK YÖNLÜ HESABI' Halk TV’de yayımlanan Gündem-Özel programına katılan Milletvekili Balbay, önemli saptamalarda bulundu. Gazetecilerin sorularına cevap veren Balbay, "7 Haziran seçimlerinden sonra iktidar gücünü elinden bırakmak istemeyen AKP ve onun Cumhurbaşkanı Erdoğan, CHP’ye hükümet kurma görevinin verilmemesi için her şeyi yaptı. Bunun yanında MHP’yi kendi içinde parçalamak, HDP’yi terörize etmek, CHP’yi çözümsüz ilan etmek üzere çoklu bir plan yaptı ve uygulamaya geçirdi. Bunlar siyasi ahlâka sığmayacak şeyler ama AKP’den beklenebilecek şeylerdi. Bu hesabın tutmuş olması, AKP’nin haklı ve güçlü olduğu anlamına gelmez. '7 Haziran’da halk yanlış yaptı' diyen AKP ve Erdoğan, 1 Kasım’da, 'milli irade budur' diyor. Cervantes, 'Don Kişot' romanında korkunun gücünü anlatırken, 'Korkunun gözleri çoktur.
Don Kişot - 25.10.2015
Diyarbakır'da Özyazanlar Hüznü
Kılavuz, yazısında şu ifadelerde bulundu: "Her ölüm gibi erken ve habersiz gitti yaşam gülüşünüz. İki dönem futbol A takımımızda teknik adam göreviniz ile sizinle çalışma onur ve şerefine nail oldum. Tıpkı yakın dostunuz Metin Kurt gibi erken oldu ayrılışınız. İkiniz, 'Ülkemiz de futbol nasıl olmalı?' sorusuna hem yaşam duruşunuzla hem de pratiğinizle örnek sahibi oldunuz. Milliyetçilik tohumlarının atıldığı ve yeşertildiği statlarda barışı ve halklarının kardeşliğini savunan beyaz güvercinlerin kanat çırpışıydınız. Futbolcular sizin yanınızda metalaşmış kişiliklerinden arınmış, futbol emekçileriydiler. 'Futbol borsada değil arsada güzeldir' sözünün sahibiydiniz. Statları arena sporcuları gladyatör gören kapitalist modernite değirmenine karşı Don Kişot'tunuz.
Don Kişot - 1.10.2015
Kılıç Ali Paşa Camisi'nin Belgeseli Yayınlandı
İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür A.Ş. büyük Türk denizcisi Kılıç Ali Paşa tarafından İstanbul Tophane'de yaptırılan ve inşasında Don Kişot'un yazarı Cervantes'in çalıştığı 435 yıllık Kılıç Ali Paşa Camisi'nin belgeselini yayınladı.
Don Kişot - 14.8.2015
AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Davutoğlu: (4)
Davutoğlu, şunları kaydetti: "Burada kurulması gereken denge şurada: Bu rasyonaliteyle sizin değerleriniz arasındaki ilişki, hangisini öngöreceksiniz? Bir zalim kendi halkını katlediyorsa, muktedir bile olsa o zalim, -Suriye'yi kastediyorum ki muktedir değil- bulunduğu yerde ona karşı ses çıkarmamak, senin çıkarına diye, o değerden feragat edecek misin? Soru burada. Hangi değerler üzerinde dış politika yapılır? Dış politika sadece çıkar alanı mıdır? Yoksa değer alanı mıdır? Eğer biz dış politikayı sadece çıkar alanı görürsek, Makyavelist bir anlayışla değerlerimizden yavaş yavaş taviz veririz, bir müddet sonra siyasetimizin dayandığı hiçbir ahlaki zemin kalmaz. Ama maceracı bir şekilde ulusal çıkarları gözardı eden bir idealizme yönelinirse bu sefer de tabiri caizse Don Kişot'luk tanımına gelinir.
Don Kişot - 15.7.2015
Ramazan Ayını Doya Doya Yaşadık
Trockyablues'un İstasyon Caddesi'nde ''Seyirci Korosu'' etkinliği ile Kırklareliler sevilen şarkıları grupla birlikte söylerken, Canan Şimşek, Ozan Pehlivan, Şadi Usul ve Yayla Ateşi fasıl grubu ile Solist Murat'ın sahne performanslarının yanı sıra İstanbul Meydan Sahnesi'nin ''Pijamalı Adamlar'' ve Don Kişot tiyatronun sahneye koyduğu '' Evet İstiyorum'' adlı oyunlar Kırklareli halkının beğenisini kazandı.
Don Kişot - 17.6.2015
Başar Sabuncu Vefat Etti
İlk oyunu Kargalar, 1962'de Devlet Tiyatrosu'nca sahnelendiğinde, 19 yaşındaydı.  1964-1969 yılları arasında TRT Ankara Radyosu tiyatro bölümünde görev aldı; aralarında İlyada, Don Kişot, Goriot Baba gibi başyapıtların da bulunduğu 18 yapıtı radyo için oyunlaştırdı; 100'ü aşkın radyo oyun dizisini yönetti.
Don Kişot - 25.5.2015
Hdp'nin Muğla Mitingi
HDP'nin "Robin Hood hareketi"nin, zenginden alıp fakire vereceğini belirten Demirtaş, sözlerine şöyle devam etti: "Özellikle Cumhurbaşkanı ve Başbakan, Don Kişot'la Sanço Panço.
Don Kişot - 23.4.2015
İspanya'da "Cervantes Ödülü"
İspanyol edebiyatının en önemli temsilcisi kabul edilen ve "Don Kişot" adlı eseri ile dünya çapında ün salan Miguel de Cervantes'in ölümünün 399.
Don Kişot - 7.4.2015
İran Gazetesi Osmanlı Don Kişot'u Tahran'da
İran gazetesi Osmanlı Don Kişot'u Tahran'da İran'ın reformcu Şehrvend Gazetesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın İran ziyaretini 'Osmanlı Don Kişot'u Tahran'da' başlığıyla birinci sayfadan okuyucularına aktardı.
Don Kişot - 27.3.2015
Coppelia", İstanbul'da Baleseverlerle Buluştu
Moskova Akademik Klasik Bale Tiyatrosu'nun repertuvarında; Romeo ve Juliet, Kuğu Gölü, Don Kişot, Fındıkkıran, Spartaküs, Kamelyalı Kadın ve Uyuyan Güzel gibi 20'den fazla dünyaca ünlü koreografi yer alıyor.
Don Kişot - 25.3.2015
Bodrum'da Davullu Zurnalı "Res" Eylemi
Çevrecilerin Türkiye'nin dört bir tarafından Bodrum'a geldiklerini belirten Kazmaz, şöyle konuştu: "Antik çağlardan bu yana birçok istilaya uğramış Bodrum, bugün sinsi bir planla karşı karşıya. Rüzgar enerji santralleri kuracaklar. Bu halk RES'e değil, RES adı altında yaşatılmaya çalışılan hukuksuzluğa karşı. RES'i kurdukları alan insanların yaşam alanı içerisinde olduğu için karşıyız. RES kurmaya kalkanlar hukuksuz şekilde 14 milyon metrekare alanı kamulaştırarak doğal arkeolojik sit alanı üzerine santralleri kuruyorlar, buna karşıyız. Bu projeyle Bodrum'un siluetini bozacaksınız."   Türkiye'de çevreci gruplar tarafından tanınan "Don Kişot" lakaplı Osman Akkuş da eyleme kalkan ve mızrağıyla katıldı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Don Kişot Haberleri | Don Kişot Haber - Haberler - Sayfa 7 - Don Kişot haberleri, son dakika don kişot haber ve gelişmeleri burada. Bale Yıldızları Gecesi.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 22.10.2020 10:30:01. #1.15#
title