Don Kişot Haberleri

Don Kişot haber, Don Kişot son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Don Kişot - 29.11.2016
"KADER Hakkında Psikolojik Aforizmalar"
Kaderi inkâr edenler nevrotik insanlardır Kaderin varoluşsal olduğuna da dikkat çeken Doç. Dr. Gürses,"Kader var olan ile birlikte vardır. Varlık varsa kaderde vardır ve ölçülüp biçilmiştir. İnsan boş bir sayfa olarak yaratılmamıştır. Varlığını Allah'a borçludur. Allah'ın ruhundan pay almıştır. Bazı üstün vasıflar ve özellikler Hz. Âdem'den bu yana var olan ve şu anda yaşayan kim varsa, kısacası tüm insanlarda vardır ama çoğunda açığa çıkmamıştır. Bunun nedeni onların üzerindeki perdelerin kalkmamasıdır. Bu perdeyi de kaldırmak insanın çabasına bağlı kılınmıştır. İnsan kendinden öncekilerin ve kendinden sonrakilerin sahip olacakları ile yaratılmıştır. Kaderi inkâr edenler nevrotik insanlardır" diye konuştu. Kaderi inkâr etmenin bireyin kendisine olan güvensizliğinin bir sonucu olduğunu savunan Gürses, özgürlük ve kaderin birbirine zıt kavramlar olarak görünmelerine rağmen iç içe olduklarının altını çizdi. Gürses"Kötü kader ilişkilerimizi kesme cesareti gösteremediğimiz için ortaya çıkar. Kaderi yaşamak cesaret işidir. Bunu yaşarken akılla, imanla ve mantıkla hareket edilmelidir. Don Kişot'un yel değirmenlerine saldırması gibi bir anlayışla iyi kader ortaya çıkmaz.
Don Kişot - 27.11.2016
18. Uluslararası Kartaca Tiyatro Festivali
Tunuslu kadın örgütü FTFM, "en iyi kadın ödülü"ne ise orijinal adı "Sevra Don Kişot" olan "Don Kişot Devrimi" isimli oyundaki performansıyla Muna et-Talmudi'yi layık gördü.
Don Kişot - 25.11.2016
Kuğu Gölü" İstanbul'da Sahnelendi
Bolşoy Balesi'nin gözde dansçılarından Diana Kosyreva'nın İstanbul'da baş balerin olarak sahne aldığı Kuğu Gölü ise Rusya'da "Yıldızlar Topluluğu" olarak anılan Moskova Devlet Akademik Klasik Bale Tiyatrosunun repertuvarındaki ünlü koreografilerden sadece biri. Romeo ve Jülyet, Don Kişot, Sindirella, Fındıkkıran, Spartaküs, Kamelyalı Kadın, Uyuyan Güzel gibi 20'den fazla dünyaca ünlü eseri başarıyla sahneleyen ve bünyesinde 63 dansçıyı barındıran topluluk, "Balenin Mücevherleri" olarak kabul ediliyor.
Don Kişot - 11.11.2016
Kuğu Gölü" Balesi İstanbul'da Sahnelenecek
Romeo ve Jülyet, Don Kişot, Sindirella, Fındıkkıran, Spartaküs, Kamelyalı Kadın, Uyuyan Güzel gibi 20'den fazla dünyaca ünlü eseri başarıyla sahneleyen ve bünyesinde 63 dansçıyı barındıran topluluk, dünya çapında ise 30'dan fazla ülkede sahne aldı.
Don Kişot - 2.11.2016
Adt Bu Ay 4 Oyun Sahneleyecek
ADT, minik izleyiciler için de geçen sezon sonlarında ilk gösterimini gerçekleştirdiği Miguel de Cervantes'in yazdığı, Reşat Nuri Güntekin'in dilimize çevirdiği, Özen Rodop'un uyarladığı ve Mazlum Taşkıran'ın yönettiği "Don Kişot" adlı çocuk oyununu 20, 22 ve 27 Kasım tarihlerinde sahneye koyacak.
Don Kişot - 23.9.2016
Eugenio Bennato Expo 2016 Antalya'da Konser Verecek
Özgün melodili eserlerini seslendirecek Bennato'nun dinleyicilere müzik ziyafeti sunacağı kaydedilen açıklamada, "28 Eylül Çarşamba günü gerçekleştirilecek 'İtalyan Milli Günü' kapsamında, 'Don Kişot' ve 'Pinokyo' film müziklerinin yaratıcısı olan ünlü İtalyan şarkıcı Eugenio Bennato, EXPO 2016 Antalya Küçük Amfi Tiyatro'da saat 20.
Don Kişot - 22.5.2016
15. Mersin Uluslararası Müzik Festivali
Programda, "Kuğu Gölü", "Uyuyan Güzel", "Korsan", "1001 Gece Masalları", "Don Kişot" gibi koreografileriyle ünlü bale eserlerinden örnekler sunuldu.
Don Kişot - 21.5.2016
15. Mersin Uluslararası Müzik Festivali
Mersin Devlet Opera ve Balesi sanatçılarından Serbülent Biçer'in sahneye taşıdığı etkinlikte, Kuğu Gölü, Uyuyan Güzel, Korsan, 1001 Gece Masalları, Don Kişot gibi koreografileriyle ünlü bale eserlerinden örnekler sunulacak.
Don Kişot - 16.5.2016
Türkiye'nin Bale Yıldızları Mersin'e Geliyor
Mersin Devlet Opera ve Balesi (MDOB) bale sanatçılarından Serbülent Biçer'in sahneye taşıdığı etkinlikte, Kuğu Gölü, Uyuyan Güzel, Korsan, 1001 Gece Masalları, Don Kişot gibi koreografileriyle ünlü bale eserlerinden örnekler sunulacak.
Don Kişot - 7.5.2016
Türkiye'nin Bale Yıldızları" Mersin'de Sahne Alacak
Mersin Devlet Opera ve Balesi başkoreografı Serbülent Biçer'in sahneye taşıyacağı gösteride, "Kuğu Gölü", "Uyuyan Güzel", "Korsan", "1001 Gece Masalları", "Don Kişot" gibi eserlerden örnekler sunulacak.
Don Kişot - 28.4.2016
Başkentte Kültür Sanat
Ankara DOB sanatçıları Dünya Dans Günü kutlamaları nedeniyle yarın Opera Sahnesi'nde özel bir etkinlikle izleyicilerin karşısına çıkacak. Ankara DOB bale sanatçılarının solo ve düet performanslar sergileyeceği gecede Zorba, Don Kişot, Korsan, Yevgeni Onyegin ve Fındıkkıran gibi eserlerden varyasyonlar Ankaralı sanatseverler tarafından ücretsiz olarak izlenebilecek.
Don Kişot - 26.4.2016
29 Nisan Dünya Dans Günü
Kutlamalar, 2001'de vefat eden koreograf Oytun Turfanda'nın "Yoz Döngü" ve 1988'de vefat eden koreograf Duygu Aykal'ın "İnsancık" balelerinden bölümler, klasik bale eserlerinden Le Corsaire (Korsan), Kuğu Gölü ve Don Kişot'tan seçmelerle oluşan genç koreografların çalışmalarıyla devam edecek.
Don Kişot - 23.4.2016
Cervantes'in Mezarı Madrid'de Turizme Açıldı
Bu arada "Don Kişot" adlı romanın yazarı olan Cervantes'in 400.
Don Kişot - 21.4.2016
Cervantes, 400. Ölüm Yıl Dönümünde Anıldı
Dünya edebiyatının en önemli eserlerinden "Don Kişot"un yazarı Miguel de Cervantes, ölümünün 400. yıl dönümünde, İspanya'nın farklı kentlerinde düzenlenen organizasyonlarda anıldı.
Don Kişot - 6.4.2016
Shakespeare'in 1685 Baskılı Kitabı Alıcısını
Denizler Kitabevi'nin kurucusu ve sahibi Turgay Erol, AA muhabirine yaptığı açıklamada, müzayedede, Osmanlı dönemi fermanları, beratlar, Mekke ve Medine ile ilgili yeşil tuğralı fermanlar, İbrahim Müteferrika baskısı nadir kitaplar, Reşat Ekrem Koçu'nun İstanbul Ansiklopedisi, Marting Luther King'in çevirmiş olduğu İncil, Cervantes'in Don Kişot eserinin yurt dışında basılan ve kapağında Arapça "Ya Resulallah" yazan bir baskısı, Mehmed Emin Ağa Vakfiyesi gibi birçok nadir eserin koleksiyonerlere sunulacağını anlattı.
Don Kişot - 6.4.2016
1000 Güzel Kitap" Müzayedesi
Denizler Kitabevi'nin kurucusu ve sahibi Turgay Erol, AA muhabirine yaptığı açıklamada, müzayedede, Osmanlı dönemi fermanları, beratlar, Mekke ve Medine ile ilgili yeşil tuğralı fermanlar, İbrahim Müteferrika baskısı nadir kitaplar, Reşat Ekrem Koçu'nun İstanbul Ansiklopedisi, Marting Luther King'in çevirmiş olduğu İncil, Cervantes'in Don Kişot eserinin yurt dışında basılan ve kapağında Arapça "Ya ResulAllah" yazan bir baskısı, Mehmed Emin Ağa Vakfiyesi gibi birçok nadir eserin koleksiyonerlere sunulacağını anlattı.
Don Kişot - 3.3.2016
Adana'da Kültür Sanat
Küçük tiyatro severler ise "Don Kişot" adlı yeni oyunu 15 ile 20 Mart'ta izleyebilecek.
Don Kişot - 2.3.2016
Don Kişot'un İzleri"Nde Geri Sayım
Çankaya Belediyesi Çağdaş Sanatlar Merkezi ev sahipliğinde Ankaralılar’la buluşan “Don Kişot’un İzleri” sergisi 6 Mart’ta sona eriyor.
Don Kişot - 19.2.2016
Tunceli Üniversitesi Öğrencilerinden Başkan Taşdelen'e Ziyaret
Tunceli Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Siyaset ve Kamu Yönetimi Bölümü öğrencileri, Başkent Ankara'da öğrenim gördükleri alanın konularıyla ilgili çeşitli inceleme gezileri ve ziyaretlerde bulundu. Gezi kapsamında Çankaya Belediyesi'ni de ziyaret eden öğrencileri Belediye Başkanı Alper Taşdelen makamında konuk etti. TBMM ve siyasi partileri ziyaretlerinin yanı sıra Çağdaş Sanatlar Merkezi'nde açılan Don Kişot'un İzleri sergisini gezen ve izlenimlerini Taşdelen'e aktaran gençler, Başkent ziyaretinin hem siyasi hem de kültürel geziye dönüştüğünü söyledi.
Don Kişot - 5.2.2016
Gazi Üniversitesi Öğrencilerinin Yardım Kampanyasına Kayseri'den Destek
Ankara Gazi Üniversitesi Yardım Gönüllüleri Topluluğu Başkanı Emrah Altuntaş, "Öncelikle kampanyamıza Kayseri'den destek veren Don Kişot Kitap&Kahve Evi'ne çok teşekkür ederiz.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Don Kişot Haberleri | Don Kişot Haber - Haberler - Sayfa 6 - Don Kişot haberleri, son dakika don kişot haber ve gelişmeleri burada. İtalya'nın Cezalandırdığı Nazi Subaylarını, Almanya Cezasız Bıraktı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 30.10.2020 00:01:25. #1.15#
title