Don Kişot Haberleri

Don Kişot haber, Don Kişot son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Don Kişot - 16.6.2017
Türk Ressamın Eseri Ustaların Müzesinde Sergilenecek
MERSİN'de, 18 yaşında geçirdiği rahatsızlık sonucu yürüme yeteneğini kaybeden ve ip figürleri ile yaptığı resimlerle dünyaca ünlenen 53 yaşındaki Ahmet Yeşil'in 'Don Kişot' temalı eseri Almanya'nın ünlü müzesi Mönchehaus Museum Goslar'ın sanat kurullarından geçerek, koleksiyona kabul edildi.
Don Kişot - 2.5.2017
Don Kişot'un Görülmedik Serüveni
Miguel de Cervantes'in efsane romanı Don Kişot tiyatro sahnesinde.
Don Kişot - 1.5.2017
Bakırköy'de Alana Giremeyen Bisikletlilerden Protesto
Haber-Kamera: Enver ALAS, İstanbul / DHA Bakırköy Halk Pazarı'ndaki 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü kutlamalarına bisikletleriyle katılan bir grup, polisin güvenlik gerekçesiyle kutlama yapılacak alana bisikletlerle girişine izin vermemesi üzerine oturma eylemi yaptı. Kendilerine "Don Kişot Bisikletliler Kollektifi" diyen yaklaşık 20 kişilik bisikletli grup, Bakırköy İncirli Caddesi'nde yürüyen kortejle birlikte kutlamaların yapılacağı Bakırköy Halk Pazarı'ndaki polis noktasına geldi.
Don Kişot - 1.5.2017
Bakırköy'de Alana Giremeyen Bisikletlilerden Protesto
  Haber-Kamera: Enver ALAS, İstanbul / DHA Bakırköy Halk Pazarı'ndaki 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü kutlamalarına bisikletleriyle katılan bir grup, polisin güvenlik gerekçesiyle kutlama yapılacak alana bisikletlerle girişine izin vermemesi üzerine oturma eylemi yaptı.  Kendilerine "Don Kişot Bisikletliler Kollektifi" diyen yaklaşık 20 kişilik bisikletli grup, Bakırköy İncirli Caddesi'nde yürüyen kortejle birlikte kutlamaların yapılacağı Bakırköy Halk Pazarı'ndaki polis noktasına geldi.
Don Kişot - 1.5.2017
Dha İstanbul -  Bakırköy'de Alana Giremeyen Bisikletlilerden Protesto
Haber-Kamera: Enver ALAS, İstanbul / DHA Bakırköy Halk Pazarı'ndaki 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü kutlamalarına bisikletleriyle katılan bir grup, polisin güvenlik gerekçesiyle kutlama yapılacak alana bisikletlerle girişine izin vermemesi üzerine oturma eylemi yaptı.  Kendilerine "Don Kişot Bisikletliler Kollektifi" diyen yaklaşık 20 kişilik bisikletli grup, Bakırköy İncirli Caddesi'nde yürüyen kortejle birlikte kutlamaların yapılacağı Bakırköy Halk Pazarı'ndaki polis noktasına geldi.
Don Kişot - 1.5.2017
Bakırköy'de Gruplar Toplanmaya Devam Ediyor; Pankartlarla '1 Mayıs'
'ÇARŞI' 1 MAYIS'TA Beşiktaş taraftar grubu Çarşı da klasik pankartlarıyla toplanma alanındaki yerini aldı. Öte yandan 'Don Kişot Bisiklet Kollektifleri' üyesi bir grup da bisikletleriyle kutlamalara katılıyor İNCİRLİ'DEN YÜRÜYECEKLER Bakırköy Halk Pazarı'nda yapılacak kutlamalar için İncirli Caddesi'nde toplanan gruplar saat 12.
Don Kişot - 1.5.2017
Dha İstanbul Bülteni - 3
Şişman, açıklamasında "Taşeron işçilerin kamu kurumlarına kadrolu işçi olarak alınmasını, kıdem tazminatı hakkımızın korunmasını, işsizlikle etkin olarak mücadele edilmesini, sendikal örgütlenmenin önündeki engellerin kaldırılmasını, örgütlenen işçilerin işten çıkarılmamasını, insan onuruna yaraşır saygın, asgari gelir desteği uygulamasına geçilmesini istiyoruz. Asgari ücretin insan onuruna yakışır olmasını, vergi adaletsizliklerinin giderilmesini ve ücretlerdeki yüksek vergi dilimlerinin düşürülmesini ve yoksulluğun önlenmesini talep ediyoruz" dedi Ardından gelen SİME-SEN heyeti de Kazancı Yokuşu'na karanfil bıraktı, ardından Cumhuriyet anıtına çelenk bıraktı.  TÜRK-İŞ HEYETİ'NDEN KIDEM TAZMİNATI VURGUSU  Son olarak TÜRK-İŞ korteji Gümüşsuyu'nda yürüyerek Taksim Meydanı'na geldi. "1 Mayıs'ta 1 Mayıs alanındayız" ve "Tazminata dokunana eller kırılsın" şeklinde slogan atan kortej, Kazancı Yokuşuna karanfil bıraktı.  Kortej daha sonra  Cumhuriyet Anıtı'na çelenk bıraktı. Burada TÜRK-İŞ heyeti adına TÜRK-İŞ Eğitim Genel Sekreteri Nazmi Irgat basın açıklaması yaptı. Irgat, "Kıdem tazminatımıza el uzatılmasına, haksız yere işten çıkarmalara, açlığa ve sefalete mahkum bırakılmaya, sendikasızlaştırmaya, güvencesizleştirmeye, çocuklarımızın geleceğinin çalınmasına ve topyekün hayatımızın karartılmasına karşı alanlardayız. Eşitliği, barışı, kardeşliği ve özgürlüğü ülkemizde ve tüm dünyada egemen kılacak güç bizleriz. Tüm kurum ve kurallarıyla demokrasi ancak bizlerin mücadelesiyle sağlanabilir" diye konuştu.  Görüntü Dökümü: --------------------- Kortejlerin gelişi Karanfil bırakmaları Meydana gelmeleri Çelenk bırakmaları Şişman'ın açıklamaları Irgat'ın açıklamaları 01.05.2017 - 10.53 Haber Kodu : 170501046_ ====================== 6- BAKIRKÖY'DE GRUPLAR TOPLANMAYA DEVAM EDİYOR; PANKARTLARLA '1 MAYIS' Haber-Kamera: Enver Alas, İstanbul / DHA İstanbul'daki 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü kutlamalarının yapılacağı Bakırköy Halk Pazarı'na İncirli Caddesi üzerinden yürüyecek grupların toplanmaları artarak devam ediyor. Kutlamalara katılan  çeşitli siyasi partiler, emek örgütleri, sivil toplum kuruluşları ve sendikaların temsilcileri '1 Mayıs' mesajlarını attıkları sloganlar ve açtıkları pankartlarla veriyor. Mesajlar, başta çalışma hayatı olmak üzere emek, kadın cinayetleri, taşeronlaşma, sınıf bilinci, referandum sonuçları, emek ve iş cinayetleri gibi konular oldu.  'ÇARŞI' 1 MAYIS'TA Beşiktaş taraftar grubu Çarşı da klasik pankartlarıyla toplanma alanındaki yerini aldı. Öte yandan 'Don Kişot Bisiklet Kollektifleri' üyesi bir grup da bisikletleriyle kutlamalara katılıyor İNCİRLİ'DEN YÜRÜYECEKLER Bakırköy Halk Pazarı'nda yapılacak kutlamalar için İncirli Caddesi'nde toplanan gruplar saat 12.
Don Kişot - 1.5.2017
Bakırköy'de Gruplar Toplanmaya Devam Ediyor
İstanbul'daki 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü kutlamalarının yapılacağı Bakırköy Halk Pazarı'na İncirli Caddesi üzerinden yürüyecek grupların toplanmaları artarak devam ediyor.
Don Kişot - 1.5.2017
Dha İstanbul - Bakırköy'de Gruplar Toplanmaya Devam Ediyor; Pankartlarla '1 Mayıs'
Haber-Kamera: Enver Alas, İstanbul / DHAİstanbul'daki 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü kutlamalarının yapılacağı Bakırköy Halk Pazarı'na İncirli Caddesi üzerinden yürüyecek grupların toplanmaları artarak devam ediyor.
Don Kişot - 28.4.2017
Muğla'da "Sakin Şehir" Çalıştayı
Bu felsefenin, hız ve büyüklüğün insanoğlunu mutlu etmediğinden yola çıkarak, hız ve büyüklüğün karşısına yavaşlık ve yerelliği koyduğunu belirten Soyer, "Bu felsefe başka bir hayatın mümkün olduğunu söylüyor. Bu dışarıdan bakıldığında, çok fazla ütopik, hatta Don Kişot'un yel değirmenlerine karşı mücadelesi gibi algılanacak naif bir girişim olarak görülebilir.
Don Kişot - 23.4.2017
Don Kişot ve Maceraları
Don Kişot'un Maceraları seyircisiyle buluşmaya hazırlanıyor.
Don Kişot - 17.4.2017
Semih Yalçın'dan Referandum Açıklaması
"MHP'nin hiç 'evet' oyu vermediğini bile öne sürecek kadar akıldan uzaklaşmışlardır" Yalçın, referandum sonuçlarının açıklanmaya başladığı andan itibaren 'evet'le elde edilen başarıyı ve milletin demokratik eğilimini gölgelemek için sıraya girdiğini vurguladı. Referandumun genel seçim olmadığının altını çizen Yalçın, halk oylaması sonuçlarını genel seçimlerle mukayese ederek yapılacak analizlerin çok ciddi yanlışlara götüreceğini ifade etti. Bu analizlerin siyasi ön yargılar ve düşmanlıklarla birleştirilmesininse vahim bir hata olacağını belirten Yalçın, "Türkiye'ye hiçbir bir yararı bulunmayan ve MHP'ye de hiçbir zarar vermesi mümkün olmayan; objektiflik, gerçeklik ve bilimsellikten uzak tefsir ve değerlendirmeler, milletimizin tercihine de haksızlık etmek ve onu küçümsemektir. Bazı köşe yazarı ve gazeteciler dün akşam, MHP'nin hiç 'evet' oyu vermediğini bile öne sürecek kadar akıldan, sağduyudan, insaf ve izandan uzaklaşmışlardır. Bunlar, genellikle referandum sürecinde de öncesinde de işi gücü bırakıp MHP aleyhtarlığına soyunan bilindik tiplerdir. Bunların gözlerinde ve gönüllerinde siyasi tavukkarası vardır. Çaresi de ömür boyu günaşırı 'MHP vitamini' almaktır. Malum MHP aleyhtarı yorumcular, ellerine MHP düşmanlığı hastalığından başka bir şey geçmediği halde bunu garip bir tiryakilikle adeta bir geçim ve şöhret kapısı haline getirmişlerdir. Hatta bazıları polemik için en uygun unsur olarak gördüklerinden, 'politik kıtlık vukuunda daima un gibi besleyici çözümler üreten MHP değirmeni'ne Don Kişot gibi saldırmaya devam etmektedir" ifadelerini kullandı.
Don Kişot - 17.4.2017
Halk Oylamasının Ardından
Bazı köşe yazarı ve gazeteciler, MHP'nin hiç 'evet' oyu vermediğini bile öne sürecek kadar akıldan, sağduyudan, insaf ve izandan uzaklaşmışlardır. Bunların gözlerinde ve gönüllerinde siyasi tavuk karası vardır. Çaresi de ömür boyu günaşırı MHP vitamini almaktır." "Don Kişot gibi saldırmaya devam etmektedir" Yalçın, MHP aleyhinde yorum yapanların bazılarının bunu bir geçim ve şöhret kapısı haline getirdiğini savunarak, "Hatta bazıları polemik için en uygun unsur olarak gördüklerinden, 'politik kıtlık vukuunda daima un gibi besleyici çözümler üreten MHP değirmeni'ne Don Kişot gibi saldırmaya devam etmektedir.
Don Kişot - 17.4.2017
Dha Ankara- Semih Yalçın : Referandumu Siyasi Partilerin Geçmişte Aldıkları Oylar Açısından...
Semih Yalçın, "MHP'nin rolünü görmezden gelmek üzere sıraya giren bu yorumculara hatırlatmak isteriz: Referandum, asla bir genel seçim değildir. Referandumun yani halk oylamasının kendine özgü dinamikleri ve bileşenleri vardır. Halk oylaması sonuçlarını genel seçimlerle mukayese ederek yapılacak analizler, çok ciddi yanlışlara götürür. Bu analizlerin, siyasi ön yargılar ve düşmanlıklarla birleştirilmesiyse vahim hata olur. Türkiye'ye hiçbir bir yararı bulunmayan ve MHP'ye de hiçbir zarar vermesi mümkün olmayan; objektiflik, gerçeklik ve bilimsellikten uzak tefsir ve değerlendirmeler, milletimizin tercihine de haksızlık etmek ve onu küçümsemektir. Bazı köşe yazarı ve gazeteciler dün akşam, MHP'nin hiç "Evet.ö oyu vermediğini bile öne sürecek kadar akıldan, sağduyudan, insaf ve izandan uzaklaşmışlardır. Bunlar, genellikle referandum sürecinde de öncesinde de işi gücü bırakıp MHP aleyhtarlığına soyunan bilindik tiplerdir. Bunların gözlerinde ve gönüllerinde siyasi tavukkarası vardır. Çaresi de ömür boyu günaşırı "MHP vitaminiö almaktır.Malum MHP aleyhtarı yorumcular, ellerine MHP düşmanlığı hastalığından başka bir şey geçmediği halde bunu garip bir tiryakilikle adeta bir geçim ve şöhret kapısı haline getirmişlerdir. Hatta bazıları polemik için en uygun unsur olarak gördüklerinden, 'politik kıtlık vukuunda daima un gibi besleyici çözümler üreten MHP değirmeni"ne Don Kişot gibi saldırmaya devam etmektedir.
Don Kişot - 8.4.2017
Don Kişot ve Maceraları
Don Kişot'un Maceraları 8 Nisan'da Bostanlı Suat Taşer Sahnesi'nde seyircisiyle buluşmaya hazırlanıyor.
Don Kişot - 25.3.2017
Don Kişot ve Maceraları
Don Kişot'un Maceraları seyircisiyle buluşmaya hazırlanıyor.
Don Kişot - 21.3.2017
İtalya'nın Cezalandırdığı Nazi Subaylarını, Almanya Cezasız Bıraktı"
"ALMANYA ONLARI CEZALANDIRMAK İÇİN HİÇBİR ŞEY YAPMADI" İtalya'da yayımlanan İl Fatto Quotidiano gazetesinin haberine göre, "Nazi suçlularının yeminli düşmanı" olarak nitelenen Savcı Marco de Paolis, Almanya'nın bu tavrı karşısında "yel değirmenlerine karşı savaşan bir Don Kişot" konumuna düştü.
Don Kişot - 10.3.2017
St. Petersburg Bale Tiyatrosu - Kuğu Gölü
Repertuvarında; Don Kişot, Paquita, Fındıkkıran, La Bayadère, Uyuyan Güzel, Romeo ve Juliet gibi dünyaca ünlü koreografilerin yer aldığı Saint Petersburg Bale Topluluğu, 9-12 Mart tarihleri arasında birbirinden değerli iki ölümsüz eser Kuğu Gölü ve Uyuyan Güzel ile TİM Show Center'da sahne alacak.
Don Kişot - 9.3.2017
Kuğu Gölü Tim Show Center'da Sahnelenecek
Kolesnikova, devletten destek almadan çalışmalarını yürüten topluluğun 23 yıllık bir geçmişi olduğunu hatırlatarak, repertuvarında Don Kişot, Paquita, Fındıkkıran, La Bayadere, Romeo ve Juliet gibi dünyaca ünlü koreografilerin yer aldığını dile getirdi.
Don Kişot - 7.3.2017
Saint Petersburg Ballet Theatre, İstanbul'a Geliyor
Repertuvarında, Don Kişot, Paquita, Fındıkkıran, La Bayadere, Romeo ve Juliet gibi dünyaca ünlü koreografilerin yer aldığı SPBT, Konstantin Tachkin tarafından 1994'te kuruldu.
Don Kişot - 26.1.2017
İzmir'de Kültür Sanat
Cervantes'in efsane romanı "Don Kişot"tan uyarlanan "Don Kişot'un Görülmedik Serüveni" 29 Ocak saat 18.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Don Kişot Haberleri | Don Kişot Haber - Haberler - Sayfa 5 - Don Kişot haberleri, son dakika don kişot haber ve gelişmeleri burada. Yaptığım İş Gerçek Anlamda 'Don Kişot'luk.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 31.10.2020 14:35:25. #1.15#
title