Don Kişot Haberleri

Don Kişot haber, Don Kişot son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Don Kişot - 26.3.2013
Öğrenciler Masal Kahramanlarıyla Coştu
Esenlerli öğrenciler, Kütüphane Haftası nedeniyle düzenlenen programda, Don Kişot'tan Pamuk Prenses'e, Keloğlan'dan Nasrettin Hoca'ya kadar birçok masal ve roman kahramanıyla birlikte keyifli vakit geçirdi.
Don Kişot - 21.3.2013
Odatv Davasına Devam Ediliyor
Siyasi davalarda kimsenin suçunu bilmediğini ifade eden Küçük, "Nazım Hikmet suçunu bilemedi. Tuncay Özkan 5 yıldır mahkemeye çıkıyor suçunu bilmiyor. Siyasi davalar nasıl başlarsa öyle biter. Bu davalarda deliller çürümez. Madem suçluyum bana suçumu söyleyin. Bana zarar vermezsiniz. Hiçbir Don Kişot'a zarar vermezsiniz.
Don Kişot - 18.3.2013
Aksoy'dan Sosyal Medya Vurgusu
750 bin rakamını mutlaka gerçekleştireceklerini belirten Aksoy, "Bunun için her şey hazır, bir tek motivasyonumuz eksikti. 2006 yılında İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nde halkla ilişkiler Müdürüyken, Hollanda'dan ziyaretçilerimiz gelmişti, onlar bana 'Bizim şehrimize her yıl 1 milyon turist geliyor, bizim şehrimizin nüfusu 2 bin 500' demişlerdi. 'Don Kişot romanın gibi bakkalcı romandaki bakkalcı gibi giyinir, değirmenci o romanın yazıldığı lisan gibi konuşur.
Don Kişot - 14.3.2013
Antalya Bürosu'nun Bölge Haberleri (3)
Yusuf DEMİR/ANTALYA, (DHA) Foto: Cemalettin Timur resim yaparken görüntü -------------------- KÜLTÜR SANAT REHBERİ -------------------- -------- SERGİLER -------- AYDIN KANZA SANAT GALERİSİ İnci Işıldağ Atölyesi el sanatları sergisi…………………………………….11-20 Mart Semra Ayaz'ın resim sergisi……………………………………………..…22-30 Mart 2000 PLAZA SANAT GALERİSİ Hamdi Diçle'nin resim sergisi…………………………………..……15 Mart-13 Nisan ANSAN Aurora Seramik Atölyesi sergisi…………………………………………....13-22 Mart Carel Kelenbach'ın resim sergisi………………………………………23 Mart-2 Nisan ORKUN&OZAN SANAT GALERİSİ Souadad Al-Sigab Kandemir'in resim sergisi…………………….….20 Şubat-15 Mart MİMARLAR ODASI FUAYESİ Gülden Toker- Hande Çetiz'in seramik sergisi………………………..…….9-16 Mart YENİMAHALLE KÜLTÜR MERKEZİ Karma resim sergisi (Renk ve Düşler)………………………………….….15-24 Mart MURATPAŞA BELEDİYESİ SUAYESİ Kadın sanatçıların karma resim sergisi………………………………..…..…8-17 Mart KONYAALTI BELEDİYESİ FUAYESİ 'Anadolu Kadını' konulu karma resim sergisi……………………….……....8-17 Mart GÜZEL SANATLAR FAKÜLTESİ FUAYESİ 'Şiddet Siz' konulu karma sergi……………………………………..…..…..8-17 Mart ------------ OPERA - BALE ------------ ANTALYA DEVLET OPERA VE BALESİ Macbeth (Opera-Prömiyer)……………………………………………….........15 Mart Haydi Çocuklar Operaya (Ç.O)……………………………………………...…15 Mart Şehitleri Anma Konseri………………………………………………………...18 Mart Don Kişot (Sezonun son temsili) …….
Don Kişot - 7.3.2013
Antalya Bürosu'nun Bölge Haberleri (2)
Yusuf DEMİR/ANTALYA, (DHA) Foto: Gülden Toker, sergilenecek eserleri gösterirken ve çalışma yapılırken görüntü === Don Kişot veda edecek ANTALYA Devlet Opera ve Balesi'nin (ANTDOB) 'Don Kişot' adlı bale eseri, 19 Mart Salı akşamı son kez izlenecek.
Don Kişot - 4.3.2013
İnci Deri 2013 İlkbahar – Yaz Koleksiyonu
Erkek ayakkabılarında doğal safari renkleri ise klasikleşmiş tarzın dışına çıkarak iç dünyaya dönen, duygularının peşinden giden tutkulu erkeklerin vazgeçemedikleri arasında bulunuyor. Çevresine karşı duyarlı aynı zamanda kalbini herkese açmaya hazır Don Kişot ruhlu erkekler altın ve gümüş tonlarıyla ihtişamlarını göz önüne seriyorlar.
Don Kişot - 12.2.2013
İnci 2013 İlkbahar – Yaz Koleksiyonu
Erkek ayakkabılarında doğal safari renkleri ise klasikleşmiş tarzın dışına çıkarak iç dünyaya dönen, duygularının peşinden giden tutkulu erkeklerin vazgeçemedikleri arasında bulunuyor. Çevresine karşı duyarlı aynı zamanda kalbini herkese açmaya hazır don kişot ruhlu erkekler altın ve gümüş tonlarıyla ihtişamlarını göz önüne seriyorlar.
Don Kişot - 5.2.2013
Fikrimin İnce Sürgünü: Hapishane Mektupları
Demem o ki, ifade özgürlüğünü, yazmayı, üretmeyi en sağlam demir parmaklığın, en orantısız gücün, en zalim iktidarın bile susturmaya gücü yetmiyor. Yasaları yapanlar unutulsa da, Don Kişot'u yazmaya hapishanede başlayan Cervantes, Justine; Erdemin Felaketleri'ni ve Sodom'un 120 Günü'nü yazan Sade, Pisan Cantos (Pisa Şiirleri) şiirlerini kaleme alan Ezra Pound ya da hapishane günlükleri tutan Oscar Wilde unutulmuyor.
Don Kişot - 23.1.2013
Piri Reis Koleksiyonu Tanıtıldı
Günay, şu anda 57 mağaza ve kafeteryanın bulunduğunu belirterek, sözlerini şöyle sürdürdü: "Anadolu'da geleneksel el sanatları yapanların ürünlerini daha fazla alabilecek bir potansiyele ulaştık. Daha nitelikli ürünler alıyoruz. Eskiden yabancı müzelere gittiğimde, alınıp yıllarca saklanacak objeleri kıskançlıkla izlerdim. 1978 yılında Borcelona'dan aldığım Don Kişot heykelciği vardır.
Don Kişot - 22.1.2013
Antalya Bürosu'nun Bölge Haberleri (4)
Foto: Akülü araç teslim edilirken foto === Antalya Balesi öğrencileri ağırladı ÖĞRENCİLERE yönelik gerçekleştirdiği sosyal sorumluluk projeleriyle Türkiye'de opera ve bale sanatının yaygınlaşmasını hedefleyen Antalya Devlet Opera ve Balesi'nin (ANTDOB) bu çalışmalarına bir destek de 75. Yıl Cumhuriyet Lisesi'nden geldi. Öğrencilerin Haşim İşcan Kültür Merkezi'ndeki opera ve bale sahnesine gelerek bir eser izlemeleri için harekete geçen okul müdürü Bekir Motor ve müzik öğretmeni Nuray Şahin, bu kapsamda öğrencilerini ANTDOB'un yeni eseri 'Don Kişot Balesi'ne getirdi.
Don Kişot - 22.1.2013
Antalya Balesi Sahnesi Öğrencileri Ağırladı
Öğrencilere yönelik gerçekleştirdiği sosyal sorumluluk projeleriyle, Türkiye'de opera ve bale sanatının yaygınlaşmasını hedefleyen Antalya Devlet Opera ve Balesi'nin bu çalışmalarına bir destekte 75. Yıl Cumhuriyet Lisesi'nden geldi. Öğrencilerin Antalya 'da Haşim İşcan Kültür Merkezi'ndeki opera ve bale sahnesine gelerek bir eser izlemeleri için harekete geçen okul müdürü Bekir Motor ve müzik öğretmeni Nuray Şahin bu kapsamda öğrencilerini ANTDOB 'un yeni eseri "Don Kişot Balesi"ne getirdi.
Don Kişot - 22.1.2013
Antalya Balesi Sahnesi Öğrencileri Ağırladı
Öğrencilerin Antalya 'da Haşim İşcan Kültür Merkezi'ndeki opera ve bale sahnesine gelerek bir eser izlemeleri için harekete geçen Okul Müdürü Bekir Motor ve müzik öğretmeni Nuray Şahin bu kapsamda öğrencilerini ANTDOB'un yeni eseri 'Don Kişot Balesi'ne getirdi.
Don Kişot - 20.1.2013
Ünlülerin Kütüphaneleri
CEM KOZLU-DANIŞMAN UYKUM OLMADIĞI HER AN OKURUM Bu kış okumayı planladığım kitaplar; 'Atatürk'ün İhtilal Hukuku-Taha Akyol', 'Kimlik ve İdeoloji-Kemal Karpat', 'Why Nations Fail- Daron Acemoğlu ve James Robinson....' Kendimi Don Kişot ile özdeşleştiriyorum.
Don Kişot - 17.1.2013
Antalya Bürosu'nun Bölge Haberleri (5)
ANTALYA, (DHA) Foto: Gösteriden foto === GÜNLÜ 'Don Kişot' provası HER geçen yıl artan başarısıyla Türkiye'nin en iyi orkestraları arasında yer alan Antalya Devlet Opera ve Balesi (ANTDOB) Orkestrası provalarına aralıksız devam ediyor.
Don Kişot - 17.1.2013
Antdob Orkestrası "Don Kişot" Provasında
Antalya Devlet Opera ve Balesi (ANTDOB) Orkestrası "Don Kişot" bale eserinin provalarına devam ediyor.
Don Kişot - 17.1.2013
Antdob Orkestrası 'Don Kişot' Provasında
Antalya Devlet Opera ve Balesi Orkestrası provalarına devam ediyor.
Don Kişot - 17.1.2013
ANTDOB Orkestrası "Don Kişot" Provasında
Türkiye'nin en iyi orkestraları arasında yer alan Antalya Devlet Opera ve Balesi Orkestrası provalarına devam ediyor.
Don Kişot - 17.1.2013
Antalya Bürosu'nun Bölge Haberleri (3)
Yusuf DEMİR/ANTALYA, (DHA) Foto: Yediarıklar Sanat Grubu, bahçede resim çalışması yaparken toplu görüntü ======== SERGİLER ======== ANTALYA KÜLTÜR MERKEZİ M.Uğur Umay'ın 'Dijital Sanat Projesi' sergisi………………………....…..21-27 Ocak AYDIN KANZA SANAT GALERİSİ Yunus Yaşar'ın resimli şiir sergisi……………………………………..…...15-19 Ocak MİMARLAR ODASI FUAYESİ Serkan Türk'ün 3. sayfa gazete haberleri sergisi……………………………21-28 Ocak 2000 PLAZA SANAT GALERİSİ Süzet Haklı-Füsun Erman Demirkan'ın resim sergisi………………………11-31 Ocak ============ OPERA - BALE ============ ANTALYA DEVLET OPERA VE BALESİ Don Kişot (Bale)……………….
Don Kişot - 14.1.2013
Antalya Balesi'nin Yeni Eseri "Umut" Balesi
Genç ve yetenekli dansçılarıyla Türkiye'nin en iyi bale toplulukları arasında gösterilen Antalya Devlet Opera ve Balesi, şu günlerde yeni bir bale eserinin prömiyeri için hazırlanıyor. Oldukça yoğun bir şekilde provalarını sürdüren ve sezon boyunca aralıksız sahne alan bale topluluğu Şubat ayında "Umut " adlı bale eserini Türkiye'de ilk kez Antalya'da sanatseverlerle buluşturacak. Üsküp'ten gelen başkoreograf Risima Risimkin ile çalışmalarını sürdüren Antalya Balesi'nin yeni eseri "Umut" balesinin prömiyeri, 23 Şubat Cumartesi akşamı saat 20:00'da Haşim İşcan Kültür Merkezi'nde gerçekleşecek. Eser sanat sezonu sonuna kadar 4 kez sahnede olacak. Prömiyer 23 Şubat'ta Şubat ayında prömiyeri gerçekleşecek olan Umut Balesi 23 ve 26 Şubat tarihlerinde izlenebilir. Sanatseverlerin büyük beğeni ile izlediği ve sufi dansçı Ziya Azazi'nin de sahne aldığı "Mevlana'nın Çağrısı" ise 7 ve 9 Şubat'ta sahnede olacak. Antalya Balesi , bu sanat sezonunda birçok yeni eseri sahneye koymasının yanı sıra tekrar eserlerle de izleyici karşısına çıkıyor. 40 başarılı dansçı ile sahne alan Antalya Balesi bu sanat sezonunda ayrıca "Güldestan" , "Notre Dame'ın Kamburu" , "Bir Yaz Gecesi Rüyası" ve "Don Kişot" adlı eserleri de seyirciyle buluşturmaya devam ediyor.
Don Kişot - 14.1.2013
Antalya Balesi 'Umut' Un Türkiye Prömiyeri İçin Hazırlanıyor
Sanatseverlerin büyük beğeni ile izlediği ve sufi dansçı Ziya Azazi'nin de sahne aldığı 'Mevlana'nın Çağrısı' ise 7 ve 9 Şubat'ta sahnede olacak. Antalya Balesi, bu sanat sezonunda birçok yeni eseri sahneye koymasının yanı sıra tekrar eserlerle de izleyici karşısına çıkıyor. 40 başarılı dansçı ile sahne alan Antalya Balesi bu sanat sezonunda ayrıca 'Güldestan', 'Notre Dame'ın Kamburu', 'Bir Yaz Gecesi Rüyası' ve 'Don Kişot' adlı eserleri de seyirciyle buluşturmaya devam ediyor.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Don Kişot Haberleri | Don Kişot Haber - Haberler - Sayfa 10 - Don Kişot haberleri, son dakika don kişot haber ve gelişmeleri burada. Opera ve Balede Yerli Eser Atılımı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 26.10.2020 14:02:27. #1.14#
title