Dolar Yatırımcısı Dilenciden Şok Açıklamalar

Dolar Yatırımcısı Dilenciden Şok Açıklamalar

Zeytinburnu'nda Zabıta Ekipleri Tarafından Yakalanan 53 Yaşındaki Dilencinin Üzerinden Çıkanlar ve Söylediği Sözler Herkesi Şaşkına Çevirdi. Yapılan Aramada Üzerinden 500 ABD Doları ile 205 YTL Çıkan Yaşlı Dilenci, "Bu Paraları 1 Haftada Topladım. Dün 500 Dolar Aldım, Eğer Yakalanmasaydım Bu Akşam da Kalan Paramla Yine Dolar Alacaktım. Dolar Kaybettirmiyor, Liranın Ne Olacağı İse Belli Değil" D...

Dolar Yatırımcısı Dilenciden Şok Açıklamalar
02.02.2007 20:43 | Son Güncelleme: 02.02.2007 20:43

Zeytinburnu'nda zabıta ekipleri tarafından yakalanan 53 yaşındaki dilencinin üzerinden çıkanlar ve söylediği sözler herkesi şaşkına çevirdi. Yapılan aramada üzerinden 500 ABD Doları ile 205 YTL çıkan yaşlı dilenci, "Bu paraları 1 haftada topladım. Dün 500 dolar aldım, eğer yakalanmasaydım bu akşam da kalan paramla yine dolar alacaktım. Dolar kaybettirmiyor, liranın ne olacağı ise belli değil" dedi.

Zeytinburnu Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, dilencilere göz açtırmıyor. İnsanların dini duygularını sömürmek için küçük çocukları ile birlikte avuç açan dilenciler, Cuma namazı öncesi ve sonrasında gerçekleştirilen operasyonlarda teker teker yakalandı. Belediye zabıtası bugün 3 ayrı grup halinde ilçe genelinde uygulama yaptı. Sivil zabıta memurlarının da görev aldığı uygulamalar sırasında zaman zaman gergin anlar yaşandı. Ekiplere direnen kimi dilenci kadınlar çocuklarını kalkan olarak kullanmaktan çekinmezken, kimileri de yakalanmamak için uzun süre ekipleri peşinden koşturdu. Uzun uğraşlar sonunda yakalanan dilenci kadınlar ve çocukları önce Zeytinburnu Belediyesi Zabıta Amirliği'ne götürüldü. Rauf Denktaş Caddesi üzerindeki Beştelsiz Camii önünde yakalanan 53 yaşındaki S.S., üzerinden çıkanlar ve söylediği sözler ile ekipleri şoke etti. Üzerinden 500 dolar ile 205 YTL çıkan yaşlı dilenci, "Bu paraları 1 haftada topladım. Dün akşam 500 dolar aldım, eğer yakalanmasaydım bugün de kalan paralarla yine dolar alacaktım" dedi. Dolar merakının nereden geldiğine ilişkin bir soru üzerine dilencinin, "Dolar kaybettirmiyor. Alıyorum, bir kenara koyuyorum, öylece duruyor. Liranın ne olacağı ise belli değil" sözleri tüm ekipleri hayrete düşürdü.

Zabıta Müdürü Feruz Kutsal, vatandaşları bu tür insanlara karşı daha dikkatli olmaları konusunda uyardı. Kutsal, "İnsanlarımız özellikle bazı günlerde ve aylarda daha duyarlı oluyor. Adeta fakir fukaraya yardım etme yarışına giriyorlar. Fakat dilenciler, vatandaşların dini duygularını istismar ediyor. Zabıta Müdürlüğü olarak bu tür insanlara göz açtırmayacağız" dedi.

(AS-AS-OK-Y)

Kaynak: İHA

title