Dolandırıcılık Şebekesi Çökertildi

Dolandırıcılık Şebekesi Çökertildi

Dolandırıcılık şebekesi çökertildi Hatay ve Osmaniye'de başkasının arazisini sahte evraklarla 5 kişiye satarak 2 milyon lira para dolandırdıkları iddiasıyla gözaltına alınan 11 kişiden 6'sı tutuklandıHATAY - Hatay ve Osmaniye'de düzenlenen eş zamanlı operasyonda, başkasına ait araziyi sahte...

Dolandırıcılık şebekesi çökertildi
Hatay ve Osmaniye'de başkasının arazisini sahte evraklarla 5 kişiye satarak 2 milyon lira para dolandırdıkları iddiasıyla gözaltına alınan 11 kişiden 6'sı tutuklandı

HATAY - Hatay ve Osmaniye'de düzenlenen eş zamanlı operasyonda, başkasına ait araziyi sahte evrakla 5 kişiye satarak 2 milyon lira dolandırdıkları iddiasıyla gözaltına alınan 11 kişiden 6'sı tutuklandı.
Hatay'ın Dörtyol ilçesinde L.Ö isimli kişi, arazisinin bilgisi dışında başkalarına satıldığını Cumhuriyet Başsavcılığına bildirmesi üzerine inceleme başlatan İskenderun Kaçakçılıkla Mücadele Grup Amirliği ekipleri, belirlenen 11 şahsa yönelik 9 ay süren çalışma yaptı. L.Ö'ye ait araziyi 5 ayrı kişiye satarak 2 milyon lira gelir elde ettiği belirlenen şebeke elemanlarının yakalanması için Hatay ve Osmaniye'de eş zamanlı operasyon düzenlendi.
Aralarında Dörtyol Tapu Müdürlüğünde çalışan ancak daha sonra meslekten ihraç edilen bir kişinin de aralarında bulunduğu 11 kişi gözaltına alındı.
Emniyetteki ifadeleri alınan 11 kişiden 5'i serbest bırakıldı. Adliyeye sevk edilen 6 kişi çıkarıldıkları mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.