Dokuzsele Projesi'nde 2016 Müjdesi - Haberler
Haberi Paylaş

Dokuzsele Projesi'nde 2016 Müjdesi

İhlas Haber Ajansı - Haberler | Yerel
Dokuzsele Projesi'nde 2016 Müjdesi

Belediye Başkanı Nurullah Cahan Dokuzsele Deresi Islah Projesi’ni inceledi.

Belediye Başkanı Nurullah Cahan Dokuzsele Deresi Islah Projesi'ni inceledi. Cahan; "Kentimizin gerdanlığı olacak projeyle daha da güzelleşecek ve yeni sosyal alanlar ortaya çıkacak" ifadesini kullandı.

Başkan Cahan'nın ziyaretine Belediye Başkan Yardımcısı Hakan Uludağ, Özel Kalem Müdürü Seyfullah Furtana, Uşak Belediyesi birim müdürleri eşlik etti. Projenin son durumu mercek altına alınırken, projenin kısa sürede biteceği konusunda müjdeler verildi.

Belediye Başkanı Nurullah Cahan, Dokuzsele Deresi Islah Projesi'nde her şeyin yolunda gittiğine vurgu yaparken, proje kapsamında Çokkozlar Mevkisinde kuzey çevre yolu bağlantısının da sağlandığını belirtti. Cahan; "Aynı zamanda bölgede ıslah konusunda çalışmaların bittiğini gördük. Yağışların arttığı bu dönemde deremizin suyu taşır halde olduğunu müşade etme imkanına sahip olduk. Projemizin yaz aylarında da su tutabilmesi için Sorkun Köyü civarında yeni bir baraj yapıyoruz. Bu sayede yaz aylarında da deremizin su tutar şekilde olmasına vesile olacağız" dedi.

Projenin 2016 yılında bitirileceğini ve kente projeyle yeni sosyal alanlar kazandırılacağını ileten Cahan, "Dokuzsele Deresi 30 milyon TL'lik bir projedir. İlimizin gerdanlığı olacak projemiz her anlamda ilerlemektedir. Projemiz Çokkozlar mevkisinde olduğu gibi Ankara İzmir Karayolu ve Yeni Devlet Hastanesi kısmını da bitirdik. Şu an şehir içinde proje kapsamında kamulaştırdığımız yapıları yıkıyoruz. Yıkımlar bittikten sonra nisan ya da mayıs gibi şehir içindeki kısımları da bitireceğiz. Orman ve Su İşleri Bakanımız Sayın Veysel Eroğlu'nun önderliğinde DSİ ile ilimize güzel bir proje hediye etmiş olacağız" diyerek sözlerini noktaladı. - UŞAK

Dokuzsele Projesi'nde 2016 Müjdesi

Dokuzsele Projesi'nde 2016 Müjdesi

İhlas Haber Ajansı - Son Dakika Haberleri
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
500