Kılıçdaroğlu'nun Dokunulmazlık Dosyası Meclis'te - Haberler
Haberi Paylaş

Kılıçdaroğlu'nun Dokunulmazlık Dosyası Meclis'te

AA - Haberler | Politika
Kılıçdaroğlu'nun Dokunulmazlık Dosyası Meclis'te

Aralarında CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun da olduğu bazı milletvekillerine ait 15 dosya, TBMM Başkanlığına sunuldu. Karma Komisyondaki dosya sayısı 682'ye ulaştı

Aralarında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun da olduğu bazı milletvekillerine ait 15 dokunulmazlık dosyası, TBMM Başkanlığına sunuldu.

KILIÇDAROĞLU'NUN DOSYASI MECLİS'E GÖNDERİLDİ

Kılıçdaroğlu'nun yanı sıra HDP Grup Başkanvekilleri İdris Baluken ve Çağlar Demirel, HDP'den; Diyarbakır Milletvekili İmam Taşçıer, Iğdır Milletvekili Mehmet Emin Adıyaman, İzmir Milletvekili Ertuğrul Kürkcü, Van milletvekilleri Adem Geveri ve Nadir Yıldırım, Batman Milletvekili Ayşe Acar Başaran, Muş Milletvekili Ahmet Yıldırım, Tunceli Milletvekili Alican Önlü, Şanlıurfa Milletvekili Osman Baydemir, Siirt Milletvekili Besime Konca, Ağrı milletvekilleri Dirayet Taşdemir ve Berdan Öztürk, Hakkari Milletvekili Selma Irmak, Bitlis Milletvekili Mizgin Irgat ve İstanbul Milletvekili Erdal Ataş ile CHP'den Konya Milletvekili Mustafa Hüsnü Bozkurt ile İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal'ın Yasama Dokunulmazlığının Kaldırılması Hakkında Başbakanlık Tezkereleri, TBMM Anayasa ve Adalet Karma Komisyonuna sevk edildi.

Bu dosyalarla birlikte Karma Komisyondaki dokunulmazlık dosyası sayısı 682'ye ulaştı.

DOKUNULMAZLIK TEKLİFİ ERDOĞAN'IN MASASINDA

Öte yandan, hakkında dosya bulunan milletvekillerinin yasama dokunulmazlığının kaldırılmasına ilişkin Anayasa değişikliği kanununun, dün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın onayına gönderildiği öğrenildi.

KILIÇDAROĞLU: ANAYASA MAHKEMESİ'NE BAŞVURMAYACAĞIM

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, dokunulmazlığının kaldırılması halinde Anayasa Mahkemesi'ne başvuru yapmayı düşünmediğini söyledi.

Bir televizyon kanalında soruları yanıtlayan CHP lideri, dokunulmazlık teklifinin oylamasında milletvekillerine müdahalesinin olmadığını belirterek, "Olması gerekeni uyguluyoruz ama bazı çevreler 'Neden böyle yaptınız' diyor. Demokrasiyi savunacaksak sonuna kadar savunacağız. Bizden hiçbir CHP'li kulübenin önünde bekleyip 'Bakayım nasıl oy kullandı' diye bakmaz. Ama AKP milletvekilleri tek tek orada baktılar, 'Acaba fire olacak mı olmayacak mı' diye. Bunlar ahlaki değil" diye konuştu.

AA - Son Dakika Haberleri
title