Doktorların Eylemine Sağlık Bakanı Akdağ El Attı
Haberler » Güncel » Doktorların Eylemine Sağlık Bakanı Akdağ El Attı - Haber

Doktorların Eylemine Sağlık Bakanı Akdağ El Attı

Sağlık Bakanı Recep Akdağ, uzman ve pratisyen hekim eksikliği gerekçesiyle Van'da iş yavaşlatma eylemi yapan doktorlarla telekonferansla görüşerek doktor açığını bir hafta içinde çözeceğine dair söz verdi.

Doktorların Eylemine Sağlık Bakanı Akdağ El Attı

Sağlık Bakanı Recep , uzman ve pratisyen hekim eksikliği gerekçesiyle 'da iş yavaşlatma eylemi yapan doktorlarla telekonferansla görüşerek doktor açığını bir hafta içinde çözeceğine dair söz verdi.

Van Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi ile Devlet Hastanesi'nde görevli bazı doktorların acil servisteki doktor yetersizliğinden dolayı poliklinik kapatma eylemi yapması bakanlığı harekete geçirdi. Sağlık Müdürü doktorlarla sorunun çözümü için toplantı yaptı. Acar, toplantı sırasında Sağlık Bakanı Recep Akdağ'ın da telekonferas sistemiyle toplantıya katılarak sorunun çözümüne dair söz verdiğini söyledi. Toplantıda her hekimin farklı bir öneri sunduğunu ifade eden Acar, "Toplantı halindeyken Sağlık Bakanımız Recep Akdağ aradı. Bakanımız depremden çıktığımızdan dolayı atlattığımız zor badirelerden dolayı bu tür sıkıntıların olabileceğini belirterek, bu sorunun çözülmesi için olaya el attığını söyledi. Van'daki hekim arkadaşlarımızla 24 saat görev yapmaya devam ediyoruz ve edeceğiz. Her türlü sıkıntıya rağmen hekimlerimiz görevlerini sonuna kadar devam ettirecekler. Bugünkü toplantımız neticesinde bakanımızın ilimize ve bizlere sahip çıkması hepimizi memnun etmiştir" dedi.

Doktorlarda sorunun çözümü yönünde söz aldıklarını belirterek, poliklinik hizmetlerini aksatmadan sürdüreceklerini ifade ettiler. - Van

Kaynak: DHA

Manşet

Haberler