Doktorların 'Ayağın Kesilecek' Dediği Hasta, Alternatif Tıpla Sağlığına Kavuştu

Doktorların 'Ayağın Kesilecek' Dediği Hasta, Alternatif Tıpla Sağlığına Kavuştu

Doktorların 'ayağın kesilecek' dediği hasta, alternatif tıpla sağlığına kavuştuVAN - Van'da doktorların 'ayağın kesilecek' denilen hasta, alternatif tıpla sağlığına kavuştu.

Doktorların 'ayağın kesilecek' dediği hasta, alternatif tıpla sağlığına kavuştu

VAN - Van'da doktorların 'ayağın kesilecek' denilen hasta, alternatif tıpla sağlığına kavuştu.
Van'ın Bahçesaray ilçesinde yaşayan Mehmet Yenice (45), 2008 yılında sol ayağında soğuktan kaynaklı rahatsızlık meydana geldi. Türkiye'nin birçok hastanesinde tedavi olan Yenice, rahatsızlığına çözüm bulamadı. Bazı doktorların 'ayağın kesilecek' demesi üzerine adeta dünyasının yıkıldığını belirten Yenice, "2008 yılında sol ayağımda kan dolaşımı nedeniyle rahatsızlık meydana geldi. Birçok doktora gittim. Doktorlar kanın taşlaştığını ve burada bir şey yapamayacaklarını söylediler. Bende Süleyman Hoca'nın yanına geldim. 3 aydır burada gördüğüm tedavi sayesinde Allah'a şükür yürüyebiliyorum. Ağrılarım kesilmiş ve ayağımdaki morartılarda geçti. Şu anda çok güzel. Tedaviden önce ancak değneklerle yürüyebiliyordum, ama şimdi artık o değnekleri attım. Kimseye muhtaç olmadan yürüyebiliyorum" dedi.
Bir arkadaşının vasıtasıyla Azeri asıllı Süleyman Moeinzadfarrokhzad Hoca'ya geldiğini dile getiren Yenice, "İyi ki geldim, iyi ki tanıdım. Şimdi artık geceleri de rahatça yatabiliyorum. Herkese tavsiyem, benim gibi olanlar buraya rahatça gelebilirler" ifadelerini kullandı.
Adana'daki bir hastanede doktorların kendisine ayağının kesileceğini dediklerinde adeta dünyasının yıkıldığını vurgulayan Yenice, "O lafı duyduğumda şok geçirdim. Adeta dünyam yıkıldı. Çevremde trafik kazasında veya başka nedenlerle ayağı olmayan insanları gördüğümde, bende bu halemi düşeceğim dedim. Ama Allah'a şükür ayağım kurtuldu. Bu anlatılmaz bir duygu. Ancak yaşanılır" şeklinde konuştu.
Azeri asıllı Süleyman Moeinzadfarrokhzad ise, Mehmet Yenice'nin ilk geldiğinde aşırı soğuk alması nedeniyle sol ayağının kalçasına kadar şiştiğini belirterek, "Yaklaşık 3 aylık bir tedavinin ardından ayağı şu anda iyi durumdadır. Tedavisinde sona gelindi. Son olarak ayaklarına sülük atılacak ve ondan sonra şişliklerde sona erecektir" dedi.