Doktor Korkusundan Sağlık Ocağına Gidemiyorlar

Doktor Korkusundan Sağlık Ocağına Gidemiyorlar

Sakarya'nın Adapazarı ilçesinde sağlık ocağına gelen hastaları azarlayan ve farklı ilaç yazan doktor için inceleme başlatıldı.

Doktor Korkusundan Sağlık Ocağına Gidemiyorlar

Sakarya'nın Adapazarı İlçesi Çökekler Mahallesi sakinleri, sağlık ocağında çalışan doktorun kendilerini azarlandığını ve ilaç yazmadığı söyleyerek şikayetçi oldu. Sakarya Halk Sağlığı Müdürü Dr. Aydın Erdoğan, konuyla ilgili soruşturma başlattıklarını belirtti.

"BAŞKA İLAÇ YAZDI"

İddialara göre, Adapazarı ilçesinde Çökekler Mahallesi'nde M.İ. (55) isimli kadın, çenesindeki kist nedeniyle ameliyat oldu. Doktoru ise M.İ'ye kullanması için çeşitli ilaçlar verdi. M.İ'nin kızı E.P., Çökekler Sağlık Ocağına giderek, doktor T.S.'den ilaçları yazmasını istedi. Ancak doktor T.S., doktorun verdiği ilaçlar yerine başka ilaçlar yazdı.

"BAĞIRIP HAKARET ETTİ"

E.P'nin "Neden doktorumuzun verdiği ilaçları yazmadınız?" demesi üzerine ise bayan doktor E.P'ye bağırarak hakaret etti. E.P., sağlık ocağındaki doktorun yazdığı ilaçları aldıklarını ve annesi M.İ'nin bunları kullandığını ancak annesinin ameliyat yerinin bir türlü kapanmadığını söyleyerek, "Daha sonra kontrole gittiğimizde doktorumuz, neden başka ilaç kullandığımızı sordu. Durumu anlattık. Doktorumuz, bu ilaçların rahatsızlığı tedavi etmeyeceğini ve kendisinin verdiği ilaçları kullanmamız gerektiğini söyledi. Fakat Sağlık Ocağındaki kadın doktor ısrarla istediğimiz ilaçları yazmadı" diye konuştu.

"NE İSTERSEM ONU YAZARIM"

E.P, doktor T.S.'nin "Hangi ilacı yazacağım benim bileceğim bir iş. Ne istersem onu yazarım" dediğini iddia etti. Ayrıca Çökekler'de oturan birçok vatandaşın da aynı durumla karşılaştığı öğrenildi. Kadın doktorun, başka hastalara da istenen ilaçları yazmayarak azarladığı belirtilirken, "Bu ilaçlardan bıktım artık. Ben ne istersem onu yazarım" dediği ileri sürüldü. Mahalle sakinleri, T.S.'nin yaptıklarından dolayı sağlık ocağına gitmekten korktuklarını belirterek yetkililerden yardım istediler.

DOKTOR DAHA ÖNCEDE ŞİKAYET ALMIŞ

Öte yandan doktor T.S.'nin daha önce Hızırtepe Sağlık Ocağı'nda görev yaparken de hastalara aynı şekilde davrandığı için şikayet edildiği ve buradan Çökekler Sağlık Ocağına gönderildiği belirtildi.

"İNCELEME BAŞLATILDI"

Sakarya Halk Sağlığı Müdürü Dr. Aydın Erdoğan ise konuyla ilgili yazılı bir açıklama yaparak, "Şikayetler ihbar kabul edilmiş olup Müdürlüğümüzce konuyla ilgili inceleme başlatılmıştır. Kamuoyuna saygı ile duyurulur" denildi.

Kaynak: İHA