Üniversiteyi Yasa Boğan Doktor Cinayetinde, Tıp Öğrencisi ve Doktor Sevgilisi Tutuklandı

Üniversiteyi Yasa Boğan Doktor Cinayetinde, Tıp Öğrencisi ve Doktor Sevgilisi Tutuklandı

Elazığ'da Fırat Üniversitesi Tıp Fakültesinde çalışan Genel Cerrah Doç. Dr. Mustafa Girgin'in öldürülmesiyle ilgili, kadın pratisyen doktor ve sevgilisi olan öğrenci tutuklandı.

Fırat Üniversitesi Tıp Fakültesi 6. sınıf öğrencisi, sevgilisi ile arasındaki sorunu görüşmek üzere Genel Cerrah Doç. Dr. Mustafa Girgin'i evine çağırdı. Evde çıkan tartışmada Girgin bıçaklayarak öldüren üniversite öğrencisi ve pratisyen doktor olan sevgilisi tutuklandı.

GÖRÜŞMEK İÇİN EVE ÇAĞIRDILAR

Olay, dün akşam Nailbey Mahallesi Tuncay Sokak'ta bulunan bir apartmanın 5. katındaki öğrenci evinde meydana geldi. İddiaya göre Fırat Üniversitesi Tıp Fakültesi 6. sınıf öğrencisi Fatih Şemsettin A. (23), sevgilisi pratisyen doktor Ç.G.B. ile birlikte aralarındaki sorunu görüşmek üzere Genel Cerrah Doç. Dr. Mustafa Girgin'i evine çağırdı.

2 SEVGİLİ TUTUKLANDI

Evde çıkan tartışmada Girgin bıçaklanarak öldürüldü. Cinayetle ilgili tıp öğrencisi Fatih Şemsettin A. ve sevgilisi pratisyen doktor Ç.G.B., Elazığ İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi Cinayet Büro Amirliği ekipleri tarafından gözaltına alındı. Emniyette ifadeleri alınan 2 şüpheli, sağlık kontrolünden geçirilerek adliyeye sevk edildi. Mahkemeye çıkartılan 2 şüpheli tutuklanarak cezaevine gönderildi. Polis, cinayetin neden işlendiğini araştırıyor.

Kaynak: İHA
YORUMLAR
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.