Doktor Başkan Hipokrat Yeminini Unutmuyor - Haberler
Haberi Paylaş

Doktor Başkan Hipokrat Yeminini Unutmuyor

İhlas Haber Ajansı - Haberler | Yerel
Doktor Başkan Hipokrat Yeminini Unutmuyor

Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Başkanı Dr. Osman Gürün, meslekten emekli olmasının ardından 19 yıl geçmesine rağmen, Hipokrat yemininin gereğini Büyükşehir Belediye Başkanı olmasından sonra da yerine getiriyor.

Muğla Büyükşehir Belediyesi'nin Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Başkanı Dr. Osman Gürün, meslekten emekli olmasının ardından 19 yıl geçmesine rağmen, Hipokrat yemininin gereğini Büyükşehir Belediye Başkanı olmasından sonra da yerine getiriyor. Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün, görevi gereği aracı ile seyir halinde iken karşılaştığı sağlık vakalarına zaman zaman ilk müdahaleyi yaparak, zaman zaman da kazazedelerin moral hocası oluyor.

Geçtiğimiz günlerde Muğla girişinde meydana gelen ve iki aracın karıştığı kaza anına Milas dönüşü denk gelen Başkan Gürün, sağlık ekiplerine yardımcı olmak amacıyla yaralılarla yakından ilgilendi. Yaralı vatandaşlara moral de veren Başkan Gürün, mesleğinin gereğini yerine getirmenin yanında Muğla'nın Büyükşehir Belediye Başkanı olarak da bir insanlık görevini yerine getirdiğini söyledi. Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün; "Muğla'da doktorluk yaptığım 20 yıllık sürede 200 bin poliklinik, 20 bin ameliyat gerçekleştirdim. Muğla'nın 13 ilçesinden de hastalarım var. Bazı hastalarımla ilçeleri ziyarete gittiğimizde, telefonla hala görüşüyoruz. Bazen de bazı vatandaşlarımız ziyaretime gelerek rahatsızlıkları için öneri almaya gelirler. Doktorluk mesleği ömür boyu süren bir meslek. Muğla'da ilçeler arası ziyaretler esnasında rastladığımız bazı kazalarda görevini yapan sağlık ekiplerine müdahale etmeden yardımcı olmaya çalıştığım durumlarda oldu. Kazanın şokuyla travma geçiren vatandaşlarımızın yanında olmak, sağlık ekipleri gelene kadar gerekeni yapmak da bir doktor olarak vazifem" dedi.

Vatandaşlar, Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün'ün Muğla'nın gelişmesi için sosyal ve ekonomik anlamda yaptığı çalışmalar ile Muğla'nın yaralarına merhem olduğu kadar, sağlık sorunu yaşayan vatandaşların yaralarına da merhem olmayı sürdürdüğünü söylediler. 1999 yerel seçimlerinde Muğla Belediye Başkanı seçilen Gürün, üç dönem bu görevini sürdürdükten sonra 2014 yılında yapılan Muğla Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerini de kazanarak Muğla'nın ilk Büyükşehir belediye Başkanı oldu. Üç dönem Muğla Tabip Odası Başkanlığı görevini de yürüten Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün, makama gelen vatandaşlar başta olmak üzere görev amaçlı gittiği ilçe ve mahallelerde geçmişte hastası olan vatandaşların sağlık durumu ile ilgili yakından ilgilenmesi ile dikkat çekiyor. - MUĞLA

Doktor Başkan Hipokrat Yeminini Unutmuyor

Doktor Başkan Hipokrat Yeminini Unutmuyor

Doktor Başkan Hipokrat Yeminini Unutmuyor

Doktor Başkan Hipokrat Yeminini Unutmuyor

Doktor Başkan Hipokrat Yeminini Unutmuyor

İhlas Haber Ajansı - Son Dakika Haberleri
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
500