Tekirdağ'dan Doğu ve Güneydoğu'ya Büyük Tank Sevkiyatı

Tekirdağ'dan Doğu ve Güneydoğu'ya Büyük Tank Sevkiyatı

27.11.2015 17:43 | Son Güncelleme: 27.11.2015 17:50

Türkiye'de son zamanların en büyük tank sevkiyatı yapıldı. Tekirdağ'dan Gaziantep'e demiryolu ile getirilen tanklar, sınır bölgelerine konuşlandırılacak.

Tekirdağ'dan demiryolu ile sevk edilen çok sayıda tank Gaziantep'e ulaştı. Tren garından çekicilere yüklenen tankların Silopi'de konuşlandırılacağı bildirildi.

SİLOPİ'YE GÖTÜRDÜLER

Tekirdağ Mekanize Piyade Tugayı'ndan demiryoluyla sevk edilen 20 tank Gaziantep'e ulaştı. Tren garından çekicilere yüklenen MT-60 tankları, yoğun güvenlik önlemleri altında karayoluyla Silopi'ye hareket etti.

SINIRA KONUŞLANDIRILACAKLAR

Öte yandan 3 günden bu yana Gaziantep'e batı illerinden gönderilen 60 tankın Doğu ve Güneydoğu'nun çeşitli bölgelerine konuşlandırılacağı bildirildi.

İşte o sevkiyattan kareler:Haber Yorumları (221)
AHMET: beş saniyede bir reklam koymasanız olmaz mı
TOMMAS: tekırdagda tank soforü olarak askerlik yaptım bunlar m 60 alman tankı belki işe yarar. benim kullandığım amerıkan m 48 di. yani 1948 yılı modeli. onlara kaldıysak allah sonumuzu hayır etsın. duz yolda zor gıdıyordu
MERT: Bunlar modernize edilmiş tanklar, zırh ve iç araç gereci modern savaş için yeterde artar bile. Dikkat ederseniz kulleleri düz m60''lardan farklı.
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title