Doğu Marmara İlleri Evlilik ve Konut Fuarı'nda Buluşacak - Haberler Ekonomi
Haberi Paylaş

Doğu Marmara İlleri Evlilik ve Konut Fuarı'nda Buluşacak

İhlas Haber Ajansı - Haberler | Ekonomi
Doğu Marmara İlleri Evlilik ve Konut Fuarı'nda Buluşacak

Doğu Marmara illerinden 30 farklı sektörün yer alacağı İdeal Ev, Evlilik ve Konut Fuarı, 3-6 Mart 2016 tarihlerinde Kocaeli Uluslararası Fuar Merkezi’nde gerçekleştirilecek.

Doğu Marmara illerinden 30 farklı sektörün yer alacağı İdeal Ev, Evlilik ve Konut Fuarı, 3-6 Mart 2016 tarihlerinde Kocaeli Uluslararası Fuar Merkezi'nde gerçekleştirilecek.

Kocaeli, Sakarya, Bolu, Yalova, Düzce'den oluşan Doğu Marmara illerini fuarcılıkta çekim merkezi haline getirebilmek amacıyla düzenlenen fuarlar kapsamındaki, İdeal Ev, Evlilik ve Konut Fuarı'nın ilk basın toplantısı Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası'nda (SATSO) gerçekleştirildi. Yapılan toplantıya SATSO Başkanı Mahmut Kösemusul ve SATSO Yönetim Kurulu Üyeleri başta olmak üzere MARKA Genel Sekreteri Mustafa Ayhan, Kocaeli Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Murat Özdağ, Yönetim Kurulu Üyeleri, Fuar, Kültür Turizm ve Sanat Komisyonu Başkanı Alp Kayalar, Destekler, Proje ve AR-GE Komisyonu Başkanı Volkan Yılmaz, Basın Yayın Komisyonu Başkanı Halil Baylam, komisyon üyeleri aynı zamanda KOTO Meclis Üyeleri, Organizatör Firma Anadolu Expo yetkilileri ve basın mensupları iştirak etti.

"FİRMALARIMIZ GEREKEN İLGİYİ GÖSTERECEKLERDİR"

Toplantının açılış konuşmasını yapan Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Kösemusul, bölgesel işbirliğinin güzel bir örneğini teşkil eden bu tür fuar çalışmalarına destek vermekten memnuniyet duyduklarını ifade ederek, "MARKA şemsiyesi altında Doğu Marmara illerinin ticari yaşamını canlandırmak ve geliştirmek adına bu tür organizasyonlar büyük önem taşıyor, bu bağlamda İDEV Fuarı'na öncülük eden kurumlarımıza başta KOTO olmak üzere teşekkür ediyorum. Bölgemiz bulunduğu konum, ekonomisi ve barındırdığı potansiyel itibariyle özel bir bölgedir. İDEV Fuarı gibi organizasyonlar birlik ve beraberliğimizi iyi değerlendirmek adına da büyük önem taşıyor. KOSGEB'ten yüzde 50 destekli fuara Sakarya'dan da katılımın yüksek olacağına inanıyorum. Firmalarımız gereken ilgiyi göstereceklerdir" dedi.

FUARLAR SAYESİNDE BÖLGE TİCARET FAALİYETLERİNİN ARTTIRILMASI

Toplantıda konuşma yapan Kocaeli Ticaret Odası Başkanı Murat Özdağ ise, "Başarıyla sonuçlanan bu işbirliğimiz bizleri, 3-6 Mart 2016 tarihlerinde 2.'sini düzenleyeceğimiz İdeal Ev, Evlilik ve Konut Fuarı'nda da güç birliği yapmaya teşvik etti. İlkini toplam 25 bin 320 kişinin ziyaret ettiği, 145'i ilk kez bir fuara katılan, toplam 200 firmanın yer aldığı, 30 Milyon TL'lik ticaret hacminin sağlandığı, 140 firmaya yapılan anket sonucu 131 firmanın fuardan memnun kaldığı ve bir sonraki fuara yeniden katılmak istediği 'İdeal Ev, Evlilik ve Konut Fuarı'nın ikincisi Doğu Marmara illerinin desteğiyle daha da güçlü hale gelecektir. Doğu Marmara illerini farklı alanlarda cazibe noktası haline getirecek olan bu fuarlar sayesinde bölge ticaret faaliyetlerinin artırılması, farklılaştırılması ve uluslararasılaştırılmasını öngörmekteyiz. Bu amaçla tüm bölge il ve ilçe odalarının da tam destekle ve aynı heyecanla projemizde yer almaları ne kadar doğru bir yolda olduğumuzun da göstergesi olmuştur" dedi.

30 FARKLI SEKTÖR BOY GÖSTERECEK

Gelinlik-Damatlık, Düğün salonu, Düğün-Nişan Organizasyon, Catering, Otel, Kuyum, Çiçek, Fotoğraf, Kuaför-Saç tasarım, Kozmetik-kişisel bakım, İnşaat-Konut, Otomotiv, Beyaz Eşya, Züccaciye, Banka, Pastane, Mobilya, Mobilya Dekorasyon, Seyahat, Yapı Dekorasyon, Halı, Tekstil, Mefruşat (perde, tül), Ev dekorasyon-Aksesuar, Nikah Şekeri-Davetiye, Ayakkabı, Çanta, Müzik, gibi yaklaşık 30 farklı sektöre yönelik gerçekleştirilecek 2. Doğu Marmara İdeal Ev, Evlilik ve Konut Fuarı, fuara katılan firmalara KOSGEB tarafından yüzde 50 oranında destek de sağlayacak. - SAKARYA

Doğu Marmara İlleri Evlilik ve Konut Fuarı'nda Buluşacak

İhlas Haber Ajansı - Ekonomi Haberleri
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
500
title