Doğu Karadeniz Haberleri

Doğu Karadeniz haber, Doğu Karadeniz son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Doğu Karadeniz: Fiskobirlik'ten üreticilere çağrıDoğu Karadeniz 25.7.2020
Doğu Karadeniz 25.7.2020
GÜNDEM / 25 Temmuz 2020
(Antalya/20.00) (Fotoğraflı) ÖZEL HABER 1- Türkiye, son bir ayda kara sularına geri çevrilen 929 düzensiz göçmene yaşam eli uzattı Türk Sahil Güvenlik Komutanlığı, Avrupa'ya gitmek için çıktıkları yolculukta Yunanistan'ın Türk kara sularına geri ittiği düzensiz göçmenleri çaresizce deniz ortasında kalmaktan kurtarıyor Son bir ayda Yunanistan'ın geri çevirdiği 929 düzensiz göçmen, Sahil Güvenlik ekiplerince hayata tutundu Kurtarılan düzensiz göçmenlerin 379'u İzmir, 238'i Balıkesir, 162'si Çanakkale 108'i Muğla, 24'ü Aydın, 18'i Antalya'da karaya çıkartıldı (Halil Şahin/İzmir) 2- Turizmciler ağustosta "Rus turist yoğunluğu" bekliyor Türkiye Otelciler Federasyonu Yönetim Kurulu Başkanı Sururi Çorabatır: "(Türkiye ile Rusya arasında uçuşların 1 Ağustos'ta başlaması) Rusların en çok tercih ettiği ülke konumundayız. Onlar da tatile hasret kaldılar. Sezonun kasıma kadar uzamasını bekliyoruz" Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği Başkanı Ülkay Atmaca: "Rusya en çok turist getiren ülke. 10 Ağustos'tan itibaren kente Rus akını bekliyoruz" TÜRSAB Batı Antalya Bölge Başkanı Rıza Perçin: "Ukrayna'dan yaklaşık 25 gün önce turistler gelmeye başladı, önemli bir hareketlilik oldu. Günlük bin kişi bekliyorduk ama 3 bin, 4 bini gördük. Rus turistler konusunda da aynı tabloyu göreceğimize inanıyoruz" (Hatice Özdemir Tosun/Antalya) 3- "Kırmızı et alerjisi" en çok Karadeniz Bölgesi'nde görülüyor Et tüketimi sonrasında yaşanabilecek kaşıntı, deride kızarıklık, karın ağrısı ve ishalin et alerjisinden kaynaklanabileceği uyarısı yapıldı Türkiye Ulusal Alerji ve İmmünoloji Derneği Başkanı Prof. Dr. Bülent Şekerel: "Erken tipteki kırmızı et alerjisi, çoğunlukla süt alerjisi olan hastalarda görülüyor. Sütün ve kırmızı etin içinde ortak bulunan bir moleküle karşı alerji gelişiyor. Ancak bu hastaların çoğu iyi pişmiş kırmızı eti tüketebilmektedir. Çünkü pişirilme işlemi et içindeki alerjik moleküllerin yıkımına neden olmaktadır" "Karadeniz Bölgesi'nde bu alerjilere daha sık rastlanılıyor. Türkiye genelinde hastaların şikayetlerine bakıldığında genellikle Doğu Karadeniz'de görüldüğü ortaya çıkıyor.
Doğu Karadeniz 24.7.2020
FİSKOBİRLİK'ten üreticilere çağrı Açıklaması
FİSKOBİRLİK'ten yapılan yazılı açıklamada, Birliğin Orta ve Doğu Karadeniz Kooperatifleri İstişare Toplantısı'nın gerçekleştirildiği bildirildi.
Doğu Karadeniz 23.7.2020
İSTİB Başkanı Kopuz: "Fındıkta zihniyet dönüşümüne ihtiyacımız var"
Türkiye'nin fındıkta dünya lideri olduğuna dikkati çeken Kopuz, "Fındıkta zihniyet dönüşümüne ihtiyaç var. Fındık Doğu Karadeniz'de antik dönemden beri üretiliyor.
Doğu Karadeniz 23.7.2020
Yurtta hava durumu
Yurdun kuzey kesimlerinin parçalı ve yer yer çok bulutlu, Doğu Karadeniz kıyıları, Doğu Anadolu'nun kuzeydoğusu ile Samsun'un doğusu, Ordu ve Artvin çevrelerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.
Doğu Karadeniz 22.7.2020
Meteorolojiden "sağanak" uyarısı
Doğu Karadeniz kıyıları, Doğu Anadolu'nun kuzeydoğusu ile Samsun'un doğusu, Ordu ve Artvin çevrelerinde yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak bekleniyor.
Doğu Karadeniz: Fındık, pandemi dinlemedi!Doğu Karadeniz 22.7.2020
Doğu Karadeniz 22.7.2020
İhracatçılardan tahmini fındık rekoltesi değerlendirmesi
Açıklamada, İhracatçı Birliklerinin sayım sonuçlarına ilişkin şu bilgiler paylaşıldı: "Sayımlar sonucunda 2020 rekoltesi Doğu Karadeniz (Artvin, Rize, Trabzon, Giresun, Ordu, Samsun, Gümüşhane, Tokat) 461 bin 440 ton, Batı Karadeniz (Sinop, Bartın, Kastamonu, Zonguldak, Düzce, Sakarya, Kocaeli, Bolu, İstanbul, Bursa) 208 bin 845 ton olmak üzere Türkiye toplamı 670 bin 285 ton (kabuklu fındık) olarak hesaplanmıştır.
Doğu Karadeniz 22.7.2020
Yurtta hava durumu
Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre, yurdun kuzey kesimlerinin parçalı ve yer yer çok bulutlu, Orta ve Doğu Karadeniz kıyıları ile Tokat, Artvin ve Ardahan çevrelerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu...
Doğu Karadeniz: Yurtta hava durumuDoğu Karadeniz 22.7.2020
Doğu Karadeniz 22.7.2020
Orta ve Doğu Karadeniz için yağış uyarısı
Orta ve Doğu Karadeniz kıyıları ile Tokat, Artvin ve Ardahan çevrelerinde bugün sağanak bekleniyor.
Doğu Karadeniz 21.7.2020
"Kovid-19 Sonrası Kentlerin Geleceği" çalıştayı
Türkiye'de kentleşme sorununun olduğuna vurgu yapan Keleş, "Bizim tabii afet sorunlarımız var. Doğal afetlerin doğallığı tartışmaya açık. Bunların birçoğu insan müdahalesinden dolayı ortaya çıkıyor. Doğu Karadeniz sahilinde yaşanan seller bu kapsamda değerlendirilmeli.
Doğu Karadeniz 21.7.2020
Meteorolojiden "sağanak" uyarısı
Orta ve Doğu Karadeniz kıyılarıyla Tokat, Artvin, Ardahan çevrelerinde yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak bekleniyor.
Doğu Karadeniz: Yurtta hava durumuDoğu Karadeniz 21.7.2020
Doğu Karadeniz 21.7.2020
Yurtta hava durumu
Yapılan son değerlendirmelere göre, yurdun kuzey kesimlerinin parçalı yer yer çok bulutlu, Batı Karadeniz, Orta ve Doğu Karadeniz kıyıları, Kocaeli, Sakarya, Artvin, Tokat, Kars ve Ardahan çevrelerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve...
Doğu Karadeniz 20.7.2020
Doğu Karadeniz'in doğusu için fırtına uyarısı
Doğu Karadeniz'in doğusunda yarın kuvvetli fırtına bekleniyor.
Doğu Karadeniz: Yurtta hava durumuDoğu Karadeniz 20.7.2020
Doğu Karadeniz 18.7.2020
Doğu Karadeniz'den 22,5 milyon dolarlık balık yağı ihraç edildi
Doğu Karadeniz'den yılın ilk yarısında 6 ülkeye 22,5 milyon dolarlık balık yağı ihraç edildi.
Doğu Karadeniz 18.7.2020
Tarihi Tamzara Mahallesi kültürel ve doğal güzelliklerini ziyaretçilere sunuyor
Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı (DOKA) tarafından desteklenen "Turizm ile Yaşayan Tamzara Projesi" ile Tamzara Mahallesi, ziyaretçi sayısını her geçen yıl artırıyor.
Doğu Karadeniz: Yurtta hava durumuDoğu Karadeniz 18.7.2020
Doğu Karadeniz 18.7.2020
Yurtta hava durumu
Yapılan son değerlendirmelere göre, yurdun kuzey ve doğu kesimlerinin parçalı bulutlu, Doğu Karadeniz kıyıları, Ordu, Samsun'un doğusu, Artvin, Ardahan, Bolu, Karabük, Osmaniye, Hatay kıyıları ve Doğu Akdeniz'in Toroslar mevkisinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı,...
Doğu Karadeniz 17.7.2020
Fındık alım fiyatlarının hasat öncesi açıklanması beklentisi
Doğu Karadeniz İhracatçılar Birliği (DKİB) Fındık ve Mamulleri Sektör Komitesi Başkanı Mehmet Cirav, Kovid-19 pandemisinin yol açtığı olumsuzluklardan dolayı fındık üreticisinin, devletten hasat öncesi fiyatların açıklamasını beklediğini belirtti.
Doğu Karadeniz 17.7.2020
Yurt dışından Doğu Karadeniz'e 21 bin 653 kişi göç etti
Doğu Karadeniz Bölgesi'ne yurt dışından göç eden kişi sayısı 21 bin 653, Doğu Karadeniz Bölgesinden yurt dışına göç eden kişi sayısı ise 6 bin 87 oldu.
Doğu Karadeniz 17.7.2020
Pijamayla dünyayı geziyor
Türkiye rotasında Akdeniz'den sonra doğuya gideceğini söyleyen Işıldak, ardından Karadeniz'e, en son memleketi İzmir'e dönmeyi düşündüğünü söyledi. Ailesiyle vakit geçirdikten sonra Avrupa'ya gitmek istediğini aktaran Işıldak, bu süreçte pandeminin de bitmesini beklediğini söyledi. DOĞU KARADENİZ'İ SADECE 48 TL'YE GEZDİ Işıldak, bu gezileri esnasında ilginç olaylar yaşadığını, örneğin Doğu Karadeniz'i sadece 48 TL'ye gezdiğini anlatırken şunları söyledi: "1.
Doğu Karadeniz 16.7.2020
Son dakika haberi! TTB Yönetim Kurulu Başkanı Ergan'dan Çay Kanunu çıkarılması isteği
Doğu Karadeniz'de fındıkla birlikte en önemli tarımsal geçim kaynağının çay olduğunu işaret eden Ergan, "Ancak sektörün derli toplu bir çay kanunu bulunmamaktadır.
Doğu Karadeniz 16.7.2020
Doğu Karadeniz'den Gürcistan'a yapılan ihracat yılın ilk yarısında yüzde 18 arttı
Doğu Karadeniz'den ocak-haziran döneminde Gürcistan'a yapılan dış satım, geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 18 artarak 51 milyon 426 bin 266 dolara ulaştı.
Doğu Karadeniz 16.7.2020
Doğu Karadeniz Bölgesi'nden Gürcistan'a yapılan ihracat yüzde 18 arttı
Doğu Karadeniz Bölgesi'nden Gürcistan'a yapılan ihracatın yüzde 18 arttığı bildirildi.
Doğu Karadeniz: Yurtta hava durumuDoğu Karadeniz 15.7.2020
Doğu Karadeniz 15.7.2020
Yurtta hava durumu
Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; yurdun kuzey ve doğu kesimlerinin parçalı yer yer çok bulutlu, Batı Karadeniz'in iç kesimleri, Orta ve Doğu Karadeniz kıyıları ile Artvin, Kars, Ardahan, Sakarya ve Bursa'nın Yenişehir ilçesinin yerel olmak üzere sağanak...
Şu an buradasınız: Doğu Karadeniz Haberleri | Doğu Karadeniz Haber - Haberler - Sayfa 2 - Doğu Karadeniz haberleri, son dakika doğu karadeniz haber ve gelişmeleri burada. Son dakika güncel: Meteorolojiden kuvvetli yağış uyarısı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 9.8.2020 15:07:37. #1.15#
title