Doğu Karadeniz Projesi Haberleri

Doğu Karadeniz Projesi haber, Doğu Karadeniz Projesi son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Doğu Karadeniz Projesi - 14.05.2020
Çorum'da "DOKAP'ın kapsadığı iller arasına dahil olma" sevinci
Çorum'un Doğu Karadeniz Projesi Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığının (DOKAP) kapsadığı illere eklenmesi, iş dünyası ve yöneticiler tarafından sevinçle karşılandı.
Doğu Karadeniz Projesi - 14.05.2020
Ordu'nun tescilli Akkuş fasulyesi üreticilerine organik gübre desteği
Ordu'nun Akkuş ilçesinde, tescilli şeker fasulyesi üreten çiftçilere organik gübre desteği sağlandı.
Doğu Karadeniz Projesi - 09.05.2020
Giresun'da modern tarım teknikleri yaygınlaştırılıyor
Doğu Karadeniz Projesi Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı tarafından finanse edilen "Giresun İli Kırsal Gelir Kaynaklarının Çeşitlendirilmesi Projesi" kapsamında Bulancak ve Tirebolu ilçelerinde her biri 320 m2 büyüklüğünde olmak üzere iki adet Topraksız Tarım Çilek Serası kurulumu gerçekleştirildi.
Doğu Karadeniz Projesi - 09.05.2020
Giresun'da topraksız tarımın yapılacağı 2 çilek serası kuruldu
İl Tarım ve Orman Müdürlüğünce yürütülen, Doğu Karadeniz Projesi Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı tarafından finanse edilen Giresun İli Kırsal Gelir Kaynaklarının Çeşitlendirilmesi Projesi kapsamında Bulancak ile Tirebolu ilçelerinde 320 metrekare büyüklüğünde 2 sera kuruldu.
Doğu Karadeniz Projesi - 04.05.2020
Coğrafi işaret tescilli Çamoluk kuru fasulyesi organik üretilecek
Giresun'un Çamoluk ilçesinde, coğrafi işaret belgeli "Çamoluk Şeker Kuru Fasulyesi" ile siyez buğdayının organik olarak üretimi için proje başlatıldığı bildirildi. Giresun Tarım ve Orman İl Müdürü Muhammet Angın, yaptığı yazılı açıklamada, Doğu Karadeniz Projesi (DOKAP) Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı tarafından finanse edilen "Organik Havzalarda Organik Üretimin Geliştirilmesi Projesi"nin hayata geçirildiğini belirtti.
Doğu Karadeniz Projesi - 30.04.2020
Çamoluk Şeker Kuru Fasulyesi için damla sulama sistemine geçildi
Doğu Karadeniz Projesi Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı (DOKAP) tarafından finanse edilen "Organik Havzalarda Organik Üretimin Geliştirilmesi Projesi" kapsamında Organik Çamoluk Şeker Kuru Fasulyesi üretimi yapılan alanlara damla sulama sistemi kurulumu yapıldı.
Doğu Karadeniz Projesi - 12.04.2020
Karadeniz'in doğal güzellikleri kayıt altına alındı
Doğu Karadeniz Projesi (DOKAP) Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığınca yürütülen "Karadeniz Kültür Envanteri Projesi" kapsamında Artvin, Giresun, Gümüşhane, Ordu, Rize, Trabzon, Bayburt ve Samsun'daki göl, akarsu, şelale, mağara, obruk, anıt ağaç ve orman varlığı iki yılı aşkın süreyle araştırıldı.
Doğu Karadeniz Projesi - 06.03.2020
4. Karadeniz'e Kıyısı Olan Ülkeler Sempozyumu Giresun'da yapılacak
Abbas Karaağaçlı, KARASAM'ın düzenlediği Uluslararası Karadeniz Sempozyumu'nun da "Karadeniz Havzasında Sokak Ekonomisi" teması ile 5-6 Haziran'da gerçekleşeceğini belirterek, Doğu Karadeniz Projesi (DOKAP) ve Giresun Belediyesi işbirliğinde yapılacak sempozyuma da 30 ülkeden bilim insanının katılacağını bildirdi.
Doğu Karadeniz Projesi - 05.03.2020
Giresun'da ana arı üretimi gelişiyor
Giresun Tarım ve Orman Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, Doğu Karadeniz Projesi Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı (DOKAP) işbirliğiyle "Ana Arı Yetiştiriciliğinin Geliştirilmesi" projesinin yürütüldüğü belirtildi.
Doğu Karadeniz Projesi - 05.03.2020
Amasya DOKAP'a dahil oldu
Amasya Doğu Karadeniz Kalkınma Projesi'ne (DOKAP) dahil oldu.
Doğu Karadeniz Projesi - 27.02.2020
2019 yılında Giresun'u yaklaşık 700 bin turist ziyaret etti
2019 yılında Giresun'u yerli ve yabancı olmak üzere geceleyen ve günübirlik olmak üzere yaklaşık 700 bin turist ziyaret etti.
Doğu Karadeniz Projesi - 14.02.2020
Çarşamba'da üreticilere "organik gübre" dağıtıldı
Doğu Karadeniz Projesi Bölge Kalkınma İdaresi Başkanı Yusuf Mengi de idaresi olarak 2014-2018 yıllarını kapsayan dönemde 9 ilin kapsayıcı eylem planını yaptıklarını dile getirerek, "2020 yılı itibarıyla da 2021-2023 yılının çalışmalarına hızlıca başladık.
Doğu Karadeniz Projesi - 03.02.2020
Hayvancılığa son 17 yılda 33 milyar lira destek
Pakdemirli, yazılı açıklamasında, Güneydoğu Anadolu Projesi (GAP), Doğu Anadolu Projesi (DAP), Doğu Karadeniz Projesi (DOKAP) ve Konya Ovası Projesi (KOP) kapsamındaki illerdeki mevcut hayvancılık işletmelerine altyapılarını geliştirmeleri için sağlanacak yüzde 50 hibe desteği uygulamasının 2015'te hayata geçirildiğini anımsattı.
Doğu Karadeniz Projesi - 03.02.2020
Hayvancılığa son 17 yılda 33 milyar lira
Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli, hayvancılığa son 17 yılda 33 milyar lira destek verildiğini belirterek; GAP, DAP, DOKAP ve KOP kapsamında yer alan 41 ilde ise hayvancılığa yüzde 50 hibe desteğinde bulunduklarını söyledi.
Doğu Karadeniz Projesi - 12.01.2020
Giresun'da organik sertifikalı kuru fasulye ve siyez buğdayı üretilecek
Angın, yaptığı yazılı açıklamada, müdürlükleri ile Doğu Karadeniz Projesi Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı (DOKAP) arasında geçen yıl imzalanan protokolle "Organik Havzalarda Organik Üretimin Geliştirilmesi Projesi"nin başlatıldığını anımsattı.
Doğu Karadeniz Projesi - 04.01.2020
Giresun'da siyez buğdayı işleme ve paketleme tesisi kuruldu
İl Tarım ve Orman Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, müdürlük tarafından yürütülen ve Doğu Karadeniz Projesi (DOKAP) Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığınca finanse edilen, Giresun İli Kırsal Gelir Kaynaklarının Çeşitlendirilmesi Projesi (GİRKAP) kapsamında kurulan tesisin hizmete açıldığı belirtildi.
Doğu Karadeniz Projesi - 30.12.2019
DOKA'nın 122. yönetim kurulu toplantısı Giresun'da yapıldı
Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı'nın (DOKA) 122. yönetim kurulu toplantısı, dönem başkanı Ordu Valisi Seddar Yavuz'un başkanlığında yapıldı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Doğu Karadeniz Projesi Haberleri | Doğu Karadeniz Projesi Haber - Haberler - Sayfa 6 - Doğu Karadeniz Projesi haberleri, son dakika doğu karadeniz projesi haber ve gelişmeleri burada. Bayburt'ta köylere 119 sıvat yerleştirilecek.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 30.11.2021 22:28:49. #1.14#

title