Doğu Karadeniz Projesi Haberleri

Doğu Karadeniz Projesi haber, Doğu Karadeniz Projesi son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Doğu Karadeniz Projesi - 02.06.2021
Mardin'de 2021 Yılı Sulama Sezonu Başladı
Devlet Su İşleri Genel MüdürlüğüDevlet Su İşleri Genel Müdürlüğü yaptığı yatırımlarla modern sulama sistemlerini yaygınlaştırmaya, tarımda su tasarrufu sağlamaya, çiftçilerimizin kazançlarını doğrudan ve dolaylı yollarla artırmaya ve ülke tarımına katkı sunmaya devam ediyor.
Doğu Karadeniz Projesi - 02.06.2021
Valimiz Mustafa Masatlı: 'Dokap İlimizin Kalkınmasına Önemli Katkılar Sağlayacaktır.'
Valimiz Mustafa MASATLI geçtiğimiz yıl ilimizin de dahil olduğu Doğu Karadeniz Projesi Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı'nın tanıtım programına katılarak, DOKAP'dan 2021 yılında destek alan projelerin iş birliği protokollerini imzaladı.
Doğu Karadeniz Projesi - 25.05.2021
Sigortacılık ile diğer bazı alanlara ilişkin kanun yürürlüğe girdi
Doğu Anadolu Projesi, Doğu Karadeniz Projesi ve Konya Ovası Projesi Bölge Kalkınma İdaresi başkanlıklarının görev sürelerini, üç defa ile sınırlı olmak üzere beşer yıllığına uzatmaya Cumhurbaşkanı yetkili olacak.
Doğu Karadeniz Projesi - 20.05.2021
Sigortacılık ile bazı alanlara ilişkin kanun teklifi TBMM Genel Kurulunda kabul edildi
Doğu Anadolu Projesi, Doğu Karadeniz Projesi ve Konya Ovası Projesi Bölge Kalkınma İdaresi başkanlıklarının görev sürelerini, üç defa ile sınırlı olmak üzere beşer yıllığına uzatmaya Cumhurbaşkanı yetkili olacak.
Doğu Karadeniz Projesi - 17.05.2021
Sigortacılık ile bazı alanlara ilişkin kanun teklifi TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda kabul edildi
Teklifle, Doğu Anadolu Projesi, Doğu Karadeniz Projesi ve Konya Ovası Projesi Bölge Kalkınma İdaresi başkanlıklarının görev sürelerini, üç defa ile sınırlı olmak üzere beşer yıllığına uzatmaya Cumhurbaşkanı yetkili olacak.
Doğu Karadeniz Projesi - 10.05.2021
Sigortacılık ile bazı alanlara ilişkin kanun teklifi, TBMM Başkanlığına sunuldu
Teklifle, Doğu Anadolu Projesi, Doğu Karadeniz Projesi ve Konya Ovası Projesi Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlıklarının görev sürelerini, üç defa ile sınırlı olmak üzere beşer yıllığına uzatmaya Cumhurbaşkanı yetkili olacak.
Doğu Karadeniz Projesi - 06.05.2021
Fındık üreticileri bahçelerinde ilaçlama ve temizlik işlerini yapıyor
Çarşamba Organik Fındık Üreticileri Birliği Başkanı Ali Bakır, üreticilerin bahçelerinde ilaçlama ve temizlik işlemi yaptıklarını bildirdi.
Doğu Karadeniz Projesi - 27.04.2021
Giresun'da mavi yemiş üretimi yaygınlaştırılıyor
İl Tarım ve Orman Müdürlüğü'nden yapılan yazılı açıklamada, projenin Doğu Karadeniz Projesi Bölge Kalkınma İdaresi (DOKAP) tarafından finanse edildiği belirtildi.
Doğu Karadeniz Projesi - 20.04.2021
Samsun'da organik fındık üretimi artacak
Çarşamba Organik Fındık Üreticileri Birliği Başkanı Ali Bakır, Çakmak Barajı Su Havzasının Korunması Projesi ile bölgede organik fındık üretiminin daha da artacağını söyledi.
Doğu Karadeniz Projesi - 16.04.2021
Çarşamba'da üreticilere organik gübre ve ekipman desteği
Samsun Büyükşehir Belediyesi ile Doğu Karadeniz Projesi Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı (DOKAP) iş birliğinde hazırlanan Su Havzalarının Korunması Projesi kapsamında Çarşamba ilçesinde üreticilere tarım ekipmanı ve gübre desteği verildi.
Doğu Karadeniz Projesi - 17.03.2021
Samsun'da eski hükümlüler devlet desteğiyle seracılığa başladı
Samsun'un Bafra ilçesinde eski hükümlüler, Doğu Karadeniz Projesi Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı (DOKAP) ile Tarım ve Orman İl Müdürlüğünden aldıkları destek sayesinde seracılığa başladı.
Doğu Karadeniz Projesi - 13.03.2021
Son dakika haberi | Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli Açıklaması
Bir son dakika haberine göre Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli, süt desteği kapsamında 424 milyon 194 bin liralık çiğ süt destek ödemesine bugün saat 18.00'da başlanacağını açıkladı.
Doğu Karadeniz Projesi - 04.03.2021
Genç kadın girişimci devlet desteğiyle evinin çatı katını imalathaneye dönüştürdü
Giresun'un Piraziz ilçesinde genç kadın girişimci, devlet desteğiyle evinin çatı katını, fındık kırma, kavurma, ezme ve paketleme işlemlerinin yapıldığı imalathaneye dönüştürdü.
Doğu Karadeniz Projesi - 11.02.2021
Terme'de 3,5 milyon liralık yatırımla istiridye mantarı kompost tesisi kuruluyor
Kılıç'ın girişimleri sonucu Karacaköy Mahallesi'nde Doğu Karadeniz Projesi Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı (DOKAP) desteğiyle 3,5 milyon liralık yatırımla Karadeniz Bölgesi'nin ilk ve tek istiridye mantarı kompost tesisi oluşturuluyor.
Doğu Karadeniz Projesi - 09.02.2021
Ordu Arıcılık Araştırma Enstitüsü bünyesinden 2 bin ton bal ihracatı hedefleniyor
Doğu Karadeniz Projesi Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı (DOKAP) Başkanı Hakan Gültekin de tesisin bal dolum ve paketleme imkanlarının oldukça fazla olduğuna vurgu yaptı.
Doğu Karadeniz Projesi - 08.02.2021
Ordu'da yumurta üretimi artıyor
Ordu Tarım ve Orman Müdürü Kemal Yılmaz, ilde serbest sistem ve organik yumurta üretimi yapan işletmelerde bulunan yaklaşık 115 bin tavuktan günlük 101 bin adet yumurtanın üretildiğini belirtti.
Doğu Karadeniz Projesi - 04.02.2021
Örtü altı yetiştiriciliğinden Ordu ekonomisine yıllık 30 milyon lira katkı sağlanıyor
Yılmaz, örtü altı yetiştiriciliğini teşvik ederek üretim desenini daha da zenginleştirmek, birim alandan kaliteli ve yüksek verim almak ve üreticilerin gelirlerini artırmak amacıyla projeler uygulandığını kaydederek, şöyle devam etti: "İlimizde örtü altı yetiştiriciliğinin geliştirilmesi çalışmaları kapsamında üreticilerimizin atıl seralarını aktif hale getirmek için sebze fidesi ve sera naylonu konularında destekler verildiğini belirtmiştir. Ayrıca 2016-2020 yılları arasında Bakanlığımızın Bitkisel Üretimi Geliştirme Projeleri ve Genç Çiftçi Projelerinin yanı sıra Doğu Karadeniz Projesi Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı (DOKAP) ve Ordu Büyükşehir Belediyesi ile ortaklaşa yürütülen projelerle sera mevcudumuz artmış, TÜİK verilerine göre 2015 yılında 198 dekar olan örtü altı alanımız 2020 yılında 274 dekara ulaşmış, şu an yapımları devam eden DOKAP destekli seraların tamamlanmasıyla toplam örtü altı alanımız 286 dekara ulaşacaktır.
Doğu Karadeniz Projesi - 21.01.2021
Ordu'da yıllık 40 bin civciv üretilecek
Ordu'nun Akkuş ilçesinde kurulan tesiste yılda 40 bin civciv üretilmesi planlanıyor.
Doğu Karadeniz Projesi - 09.01.2021
Son dakika! Cumhurbaşkanı Atama kararları Resmi Gazete'de
Görevden almalar yapıldı Karara göre, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Ankara Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Ali Vedat Çiftçi, Tarım ve Orman Bakanlığı Rize İl Tarım ve Orman Müdürü Şafak Bulut, Ticaret Bakanlığı Erzurum Ticaret İl Müdürü Muhammet Güneş, Adli Tıp Kurumu İkinci Adli Tıp İhtisas Kurulu Adli Tıp Üyesi Uzman Dr. Yüksel Aydın Yazıcı, Elektrik Üretim A.Ş Genel Müdür Yardımcısı Nurettin Kulalı, Devlet Tiyatroları Genel Müdür Yardımcısı Ahmet Nuri Ekici ve Doğu Karadeniz Projesi Bölge Kalkınma İdaresi Başkan Yardımcısı Yusuf Mengi görevden alındı.
Doğu Karadeniz Projesi - 06.01.2021
AK Parti Giresun Milletvekili Öztürk'ten OSB ziyareti
Öztürk, Bakan Varank'ın talimatları doğrultusunda Doğu Karadeniz Projesi Bölge Kalkınma İdaresi (DOKAP) Başkanlığınca sorunların tespitine ilişkin gerekli teknik çalışma başlatıldığını aktararak, "Bu çalışmalar devam ederken biz de OSB'de faaliyet gösteren yatırımcılarımızla bir araya gelip görüş ve önerilerini dinledik.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Doğu Karadeniz Projesi Haberleri | Doğu Karadeniz Projesi Haber - Haberler - Sayfa 3 - Doğu Karadeniz Projesi haberleri, son dakika doğu karadeniz projesi haber ve gelişmeleri burada. Elazığ İlimizde Sulama Sezonu Başladı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 29.11.2021 19:03:39. #1.16#

title