Doğu İllerinde 60 Saattir İnternet Sıkıntısı Yaşanıyor

Doğu İllerinde 60 Saattir İnternet Sıkıntısı Yaşanıyor

Cİhlas Haber AjansıN - Haberler | Güncel

Türkiye'nin sınır dışı hava operasyonu yapmasıyla birlikte Doğu ve Güneydoğu'da mobil internetin kesildiği ortaya çıktı.

Türkiye'nin sınır dışı hava operasyonu yapmasıyla birlikte Doğu ve Güneydoğu'da mobil internetin kesildi. 60 saattir mobil cihazlarından internete giremeyen vatandaşlar, GSM şirketlerinin duyarsızlığına tepki gösteriyor.

DOĞU'DAKİ TÜM İL VE İLÇELERDE MOBİL İNTERNET YOK

Çoğu zaman bağlantının olmadığı, 4-5 saatte bir en düşük seviyede açılıp kapanan internet bağlantısıyla ilgili açıklama yapılmamasına vatandaşlar tepkili. Diyarbakır, Şanlıurfa, Batman, Mardin, Şırnak, Bitlis, Van ve Hakkari başta olmak üzere bölgenin hemen bütün il ve ilçelerinde mobil internet/3G kapatılmış durumda.

SORUNUN NEDENİ AÇIKLANMIYOR

Cuma günü saat 24.00'ten beri kapalı olan internet nedeniyle halk, mobil cihazlarından bağlantı sağlayamıyor. İnternet hizmeti sağlayan GSM şirketlerinin çağrı merkezi görevlileri ise sorunu anlatan vatandaşlara, 'Şu an bir problem görünmüyor' ya da 'Doğu illerinde geçici bir sorun var' cevabını veriyor ancak sorunun neden kaynaklandığını açıklamıyor. Bölgede internetin kesilmesine vatandaşlar tepki gösteriyor.

Kaynak: Cİhlas Haber AjansıN

Çok Okunan Haberler

title