Doğu Ekspresi Haberleri

Doğu Ekspresi haber, Doğu Ekspresi son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Doğu Ekspresi - 24.12.2019
Bakan Turhan, 16 engelli bireyi YHT ile Konya'ya uğurladı
Bakan Turhan, engelli çocukların sosyal yaşamda daha fazla yer alması için hazırlanan projenin çok önemli olduğunu söyledi. Bakanlık olarak engelli bireylerin ulaşım hizmetlerinden en iyi şekilde yararlanmaları için gerekli düzenlemeleri yapmaya gayret ettiklerini kaydeden Bakan Turhan, şunları söyledi:   "Gerek ulaşım araçlarını kullanmaları gerekse seyahatleri sırasında kendilerine yardımcı olacak tedbirleri almak için gerekli önlemleri ve hizmetleri tesis etmeye gayret ediyoruz. Öncelikle hızlı tren seyahatlerinde başlattığımız, 'turuncu masa' hizmetiyle engelli vatandaşlarımızın ulaşımları ve seyahatleri sırasında karşılaşacakları zorlukları aşmaları konusunda kendilerine destek verecek elemanlarımızı istihdam ettik ve o hizmetimizi vermeye başladık. Bundan sonra diğer alanlarda da bunu yaygınlaştırmayı planlıyoruz. Dolayısıyla her insan bizim için değerli, her çocuğumuz bizim için çok kıymetli. Onların bizim toplumumuzun birer ferdi olduğu bilinciyle hareket ederek, engelleri aşmada gerekli desteği vermeye hep beraber gayret edeceğiz."  Bakan Turhan, Doğu Ekspresi ile Ankara'dan Kars'a sefer yapıldığını hatırlatarak, "Bu yıl başlattığımız, 'turistik tren' projesi ile birlikte Ankara ile Kars arasında giderken 3 noktada duruyor.
Doğu Ekspresi - 24.12.2019
Bakan Turhan, özel gereksinimli bireyleri YHT ile Konya'ya uğurladı
Ülkenin her yöresindeki güzelliklerin daha fazla tanıtılması amacıyla demir yolu seferleri düzenlendiğini belirten Turhan, ulaşım amaçlı yapılan Ankara'dan Kars'a Doğu Ekspresi'nin, bu yıl turizm amaçlı seferlerine de başladığını anımsattı.
Doğu Ekspresi - 19.12.2019
Masalsı yolculuk zamlandı
BAŞKENT Ankara'da başlayıp Kars'ta sona eren Doğu Ekspresi'nde, masalsı yolculuğa rağbet artıyor.
Doğu Ekspresi - 19.12.2019
DHA YURT BÜLTENİ-20
GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Sibel Köse'nin adliye çıkışında görüntüsü Adliye binasından görüntü Genel ve detay görüntüler Haber - Kamera: Cemil SEVAL / MANİSA, =================== Masalsı yolculuk zamlandı BAŞKENT Ankara'da başlayıp Kars'ta sona eren Doğu Ekspresi'nde, masalsı yolculuğa rağbet artıyor.
Doğu Ekspresi - 15.12.2019
2020 Yılı Bütçesi TBMM Genel Kurulunda
Operasyon sayısı, etkisiz hale getirilen terörist sayısı vermeyeceğini söyleyen Soylu, "Cep telefonlarınızı elinize alın, Doğu Ekspresi'nde mart ayına kadar yataklı vagonda boş ver var mı diye bakın, meseleyi anlarsınız.
Doğu Ekspresi - 14.12.2019
(Düzeltme) Kars'ta tren kazası: 3 ölü
Kaza ile ilgili tahkikat başlatılırken, kaza yapan araç kaldırıldıktan sonra tren yolu yeniden ulaşıma açıldı. Kazadan dolayı Kars Tren Garı'nda bekletilen Doğu Ekspresi'de seferi de gecikmeli yapıldı.
Doğu Ekspresi - 01.12.2019
Doğu Ekspresi ile yardım dağıtmaya geldiler
ANKARA'dan yola çıkan 'Sevgi Ekspresi' projesi kapsamında, Doğu Ekspresi ile yola çıkıp, Kars'ın Selim ilçesine gelen 180 kişilik grup, öğrencilere kırtasiye, oyuncak ve giysi dağıttı.
Doğu Ekspresi - 01.12.2019
DHA YURT BÜLTENİ - 2
Görüntü Dökümü ------------ -Kadınların emniyete getirilmesi -Operasyon anı Haber-Kamera: Bedir ALTUNOK / KARS, ============================ Doğu Ekspresi'yle yardım dağıtmaya geldiler Ankara'da bir araya gelen 180 kişi, 'Sevgi Ekspresi, 180 gezgin sevgi taşıyor' sloganıyla Doğu Ekspresi'yle Kars'a gelerek Selim ilçesinde öğrencilere kırtasiye, oyuncak ve giyecek malzemesi dağıttı.
Doğu Ekspresi - 20.11.2019
Biriktirdiği antikalarla samanlığını "kültür evi"ne dönüştürdü
Geçmişte insanların nasıl yaşadığını, gelecek kuşakların bilmesini isteğini ifade eden Akbaba, şöyle konuştu: "Biz çok büyük zorluklarla zor günleri gördük, yaşadık. Gaz yağı lambasının ışığında ders çalıştık, okuduk. Şimdi teknoloji gelişti, her şey var ama gençlerimizin buraya gelip bunları görmesi için bu işe giriştim. Yaklaşık 8 yıl içerisinde bu malzemeleri toplayarak burayı bu hale getirdim ve büyük emek verdim. Ben herkesi davet ediyorum, özellikle gençlerimizin gelip görmesini arzu ediyorum." "Turizm amaçlı yapıldı" Vatandaşlardan Murat Yücel de kültür evinde atalardan kalan eşyaların sergilendiğini belirterek, Doğu Ekspresi ile Kars'a gelen misafirlerin gezi rehberlerine otantik mekanı da eklemesini istedi.
Doğu Ekspresi - 09.11.2019
AK Parti İzmir Milletvekili Binali Yıldırım Erzincan Tanıtım Günlerine katıldı
Erzincan'a ulaşımın eskiye göre kolaylaştığını kaydeden Yıldırım, şöyle konuştu: "Yollarımız çok güzel bir şekilde yapıldı. 'Hava yolu halkın yolu' dedik ve bunu Erzincan ile tüm Türkiye'ye sağladık. Ayrıca isterseniz Doğu Ekspresi ile isterseniz kara yolu ya da hava yolu ile Erzincan artık daha kolay erişilen bir ilimiz haline geldi.
Doğu Ekspresi - 07.11.2019
Tren istasyonu, bozkırın ortasında vaha gibi
Gazeteci Hasan Samancı, "50 yıl önce ağaçlandırma başlamış, bugün orman olmuş. Vatandaşlar özellikle burayı görmek için geliyorlar. Yazları burada piknik yapıyorlar. Özellikle Doğu Ekspresi yolcularının burayı görmelerini tavsiye ediyoruz" dedi.
Doğu Ekspresi - 07.11.2019
DHA YURT BÜLTENİ - 2
İlçede 'bozkırın ortasındaki vaha' olarak tanımlanan istasyon ve çevresi, bölgeye gelen yerli ve yabancı turistlerinde büyük ilgisini çekiyor. Belgeselcilerin ve TV programcılarının da uğrak yeri olan istasyonu gezenler, ağaçlandırmanın devam etmesini ve binanın da restore edilmesini istiyor. Gazeteci Hasan Samancı, "50 yıl önce ağaçlandırma başlamış, bugün orman olmuş. Vatandaşlar özellikle burayı görmek için geliyorlar. Yazları burada piknik yapıyorlar. Özellikle Doğu Ekspresi yolcularının burayı görmelerini tavsiye ediyoruz" dedi.
Doğu Ekspresi - 03.11.2019
"Kars, Ardahan, Iğdır Tanıtım Günleri"
Gökçe, şunları kaydetti: "Katılım çok yoğundu, bu üç il, tarihinde hiç böyle ilgi görmemişti, katılım sağlayan tüm vatandaşlarımıza teşekkür ederim. Bu üç serhat ilimiz konumu gereği gelecekte yıldızı parlayacak olan illerimiz arasında yerini alacak. Ayrıca Doğu Ekspresi sayesinde bu üç ilimiz bir turizm patlaması yaşıyor.
Doğu Ekspresi - 31.10.2019
"Kars, Ardahan, Iğdır Tanıtım Günleri" başladı
Cumartesi günü yapacakları açılış töreninde önemli misafirlerinin olacağını dile getiren Gökçe, "Doğu Ekspresi sayesinde bu üç ilimiz bir turizm patlaması yaşıyor.
Doğu Ekspresi - 31.10.2019
Kars Valisi Türker Öksüz projeleri inceledi
Doğu Ekspresi'yle birlikte son yıllarda turist sayısı iki katına çıkan kent, valiliğin projeleriyle tarihi alanlar iyileştirip yeni düzenlemeler yapılarak bu alanlar cazibe merkezi haline getirilmeye çalışılıyor.
Doğu Ekspresi - 26.10.2019
Adrenalin tutkunlarının vazgeçilmez adresi: "Karanlık Kanyon"
İlçe, Turistik Doğu Ekspresi güzergahında Turistik Doğu Ekspresi ile seyahat eden yolcular, ilçedeki tarihi ve turistik yerleri gezerek, Karasu Nehri'nin ikiye böldüğü kanyonda, kano, rafting ve tekne turları da yapabiliyor.
Doğu Ekspresi - 08.10.2019
"Çiftlik Turizmi" ile köy yaşantısı gelecek kuşaklara aktarılacak
Murat Kılıçbey ve kentin Selim ilçesine bağlı Koşapınar köyü sakinleri, yörede nostaljik bir yolculuk imkanı sunan Doğu Ekspresi ile ivme kazanan turizme alternatif olarak hem köy hayatı ile kültürünü tanıtmak hem de turist sayısını artırarak ekonomiye katkı sunmak için "Çiftlik Turizmi" projesini hayata geçirdi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Doğu Ekspresi Haberleri | Doğu Ekspresi Haber - Haberler - Sayfa 5 - Doğu Ekspresi haberleri, son dakika doğu ekspresi haber ve gelişmeleri burada. Erzurum trenin geçişini beklememek için bariyerleri kıran sürücü tutuklandı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 9.3.2021 13:58:21. #1.16#
title