Doğu Çetin Kışa Hazırlanıyor

Doğu Çetin Kışa Hazırlanıyor

Muş'un Andok Dağı çevresinde 8 köy ve 12 mezranın bulunduğu Üçevler Bölgesi'nde yaşayanlar, kış mevsimi için yiyecek stokuna başladı.

Doğu Çetin Kışa Hazırlanıyor

Muş'un Andok Dağı çevresinde 8 köy ve 12 mezranın bulunduğu Üçevler Bölgesi'nde yaşayanlar, kış mevsimi boyunca kent merkezi ile olan karayolu bağlantılarının kesilecek olması nedeniyle yiyecek stokuna başladı.

Soğukların kendini iyice hissettirmeye başladığı şu günlerde köy halkı ve öğretmenler minibüslerle şehir merkezinden evlerine şeker, yağ, un, çay, patates ve soğan gibi gıda maddeleri taşıyor. Kış çetin geçtiği için hayvanları için de yem stoku yaptıklarını belirten Üçevler Köyü'nden Eşref Aslan, "Çoğu zaman günlerce kar hapsinde kalabiliyoruz. Bu nedenle hem kendimiz hem de hayvanlaramız için bütcemize uygun yiyecek stoku yapıyoruz" dedi.

Üçevler bölgesindeki köylere getirilen kışlık malzemeler köy meydanında indirildikten sonra vatandaşlar erzaklarını eşeklere yükleyerek evlerine taşıyor. Köylere çalışan minibüs ve kamyonet sahipleri de bu mevsimde insan yerine daha çok gıda malzemeleri taşıdıklarını söyledi. - Muş