Doğu Anadolu Haberleri

Doğu Anadolu haber, Doğu Anadolu son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Doğu Anadolu - 14.03.2021
Doğu Anadolu'da gece en düşük sıcaklık Ardahan'da ölçüldü
Doğu Anadolu Bölgesi'nde gece en düşük sıcaklık sıfırın altında 11 dereceyle Ardahan'da ölçüldü.
Doğu Anadolu - 14.03.2021
Yurtta hava durumu
Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre, kuzeydoğu kesimleri ile zamanla güney ve iç kesimlerinin parçalı ve yer yer çok bulutlu, yarın akşam saatlerinden itibaren İzmir, Aydın, Muğla ve Antalya çevrelerinin, gece saatlerinden sonra Güney Ege kıyıları, Batı Akdeniz, İç Anadolu'nun güneyi ile Hatay, Adana, Osmaniye çevrelerinin yağmur ve sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Bu sabah saatlerinde Marmara'nın güney ve batısı ile iç ve doğu kesimlerde yer yer sis ve pus ile birlikte buzlanma ve don olayı bekleniyor. Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'nun güneydoğusunda çığ oluşma riski bulunuyor.
Doğu Anadolu - 13.03.2021
Doğu Anadolu'nun en soğuk yerleşim yeri eksi 26 ile Ardahan'ın Göle ilçesi oldu
Doğu Anadolu Bölgesi'nde gece en düşük hava sıcaklığı, sıfırın altında 26 dereceyle Ardahan'ın Göle ilçesinde ölçüldü.
Doğu Anadolu - 13.03.2021
GÜNDEM / 13 Mart 2021
(Ankara/13.30) (Fotoğraflı - Görüntülü) EKONOMİ 1- Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, MHP İl Başkanlığını, 9. Kolordu Komutanlığını, Akbirler Süt İşleme Entegre Tesisi'ni ziyaret edecek, sektör toplantısına katılacak, Büyükşehir Belediyesi Doğu Anadolu Canlı Hayvan Borsasında incelemede bulunacak.
Doğu Anadolu - 13.03.2021
Yurtta hava durumu
Yapılan son değerlendirmelere göre, yurt genelinin parçalı ve az bulutlu, zamanla kuzey kesimlerinin yer yer çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde Marmara'nın güney ve batısı ile iç ve doğu kesimlerde pus ve yer yer sis hadisesi ile birlikte buzlanma ve don olayı bekleniyor. Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'nun güneydoğusunda çığ oluşma riski bulunmaktadır.
Doğu Anadolu - 12.03.2021
GÜNDEM ÖZETİ / 13 Mart 2021
(Ankara/13.30) EKONOMİ 1- Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, MHP İl Başkanlığını, 9. Kolordu Komutanlığını, Akbirler Süt İşleme Entegre Tesisi'ni ziyaret edecek, sektör toplantısına katılacak, Büyükşehir Belediyesi Doğu Anadolu Canlı Hayvan Borsasında incelemede bulunacak.
Doğu Anadolu - 12.03.2021
Doğu Anadolu'da kar etkili olacak
Doğu Anadolu Bölgesi'nde kar yağışının aralıklarla etkisini sürdüreceği bildirildi.
Doğu Anadolu - 12.03.2021
Giresun'da kar yağışı 5 köy yolunu ulaşıma kapattı
İç Anadolu ve Doğu Anadolu'yu Şebinkarahisar üzerinden Karadeniz'e bağlayan Giresun yolu üzerindeki 2 bin 200 rakımlı Eğribel Geçidi'nde kar yağışı ve tipi etkili oldu.
Doğu Anadolu - 12.03.2021
Doğu Anadolu'nun yüksek kesimlerinde iki mevsim bir arada yaşanıyor
Hava sıcaklığının artmaya başladığı Bitlis ve Muş'un bazı bölgelerinde iki mevsim bir arada yaşanıyor.
Doğu Anadolu - 12.03.2021
Türkiye'nin iç ve doğu kesimlerinde yarın buzlanma, don ve sis bekleniyor
Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'nun güneydoğusunda çığ tehlikesi bulunuyor.
Doğu Anadolu - 11.03.2021
İSİYAD Erzurum Şubesi açıldı
Kente yatırım yapılmamasının büyük eksiklik olduğunu ifade eden Sekmen, şöyle konuştu: "Bu birden olmuyor önce alt yapının gelmesi lazım. Ulaşım aksları, enerji, iletişim ağlarının yayılması ve diğer alanlarda önemli gelişmelerin birbirini takip etmesi gerekiyor. Sanayicinin de buraya gelmesinde ve buradaki iş insanlarının da yatırıma katkı sağlamasına bağlı olması gerekiyor. Ülkemize baktığımız zaman yatırımların genel olarak batı şehirlerine olduğunu görüyoruz çünkü kalkınmanın önemli ayakları o bölgelerde yapılıyor. İster istemez iş yapmak isteyenler de o bölgelerde toplanıyor. Bu arzu edilen bir şey değil, mühim olan yatırımları ülkenin dört bir köşesine yaygınlaştırmaktır." Erzurum'un da kendine has imkanlarının bulunduğunu belirten Sekmen, "Bu imkanları devletin yatırımlarıyla ayağa kaldırmak olduğu gibi özel sektörümüzün de önemli bir görevidir. Erzurum'un ve Doğu Anadolu'nun en büyük avantajlarından biri, yanı başında İran Gürcistan ve Azerbaycan gibi ülkelere yakın olması.
Doğu Anadolu - 11.03.2021
Doğu Anadolu'da 4 il için zirai don uyarısı
Malatya, Elazığ, Tunceli ve Bingöl için zirai don uyarısı yapıldı.
Doğu Anadolu - 11.03.2021
Doğu Anadolu'daki 6 il için kuvvetli fırtına uyarısı
Erzurum, Kars, Ardahan, Iğdır, Ağrı ve Erzincan'da kuvvetli fırtına bekleniyor.
Doğu Anadolu - 10.03.2021
Doğu Anadolu'da akşam saatlerinden sonra kuvvetli kar bekleniyor
Doğu Anadolu'da bugün akşam saatlerinden sonra kuvvetli kar tahmin ediliyor.
Doğu Anadolu - 10.03.2021
Akşener, İYİ Parti TBMM Grup Toplantısı'nda konuştu: (2)
Akşener, Çin yönetiminin, Kaşgar'daki camileri, ibadethaneleri, turizm tesisi olarak değerlendirme kararı aldığını, bu mekanları kafe ve restoranda dönüştürdüğünü söyledi. Çin yönetiminin, Müslüman Türklerin aile mahremiyetine el uzattığını vurgulayan Akşener, şöyle devam etti: "Sayın Erdoğan ve medyasının, 'Dolmabahçe Camisi'nde içki içtiler.' fantezisi, dost gördükleri Çin'de gerçek oldu. Camiler bizim kutsalımızdır. Kutsal değerler, senin siyasi pozisyonuna göre unutacağımız veya hatırlayacağımız şeyler değildir. Yarınki Mehmet Akif Ersoy anmasına davet etmeyi biliyorsun ama İstiklal Şairi'miz ne yazmış diye merak edip de iki satır okumamışsın. Çin'de kardeşlerimiz eziliyor Sayın Erdoğan, mabedimize, namahrem eli uzanıyor. Ne zaman iki çift laf edeceksin? Ne zaman, bir avuç doların hesabını, elinin tersiyle itip 'Mabedimin göğsüne uzanan eli sıkmam' diyeceksin? Haydi küçük ortak, Perinçek'in elinde esir, onu anladık. Koltuk uğruna, Türklük davasından caymış, onu da anladık. Peki bu eziklik, bu boynu büküklük, 5 bin yıllık Türk Devleti'nin Cumhurbaşkanı'na yakışıyor mu? Yazıklar olsun." "Sen o yollardan gelirken, ben dönüyordum" Akşener, partisinin PKK ile iş birliği yaptığı yönündeki iddialara ise şöyle yanıt verdi: "Bunlarda ne utanma ne de sıkılma kalmış. Biliyorsunuz son dönemde yeni bir alışkanlıkları var. Neymiş, İYİ Parti, PKK ile iş birliği yapıyormuş. Kendine oy vermeyen vatandaşına 'terörist' deyip bela okuyacak kadar şirazesinden çıkan bu zihniyetin, bize de terörist demesini elbette yadırgamıyoruz. Bunların da zihniyeti böyle işte, ne yapalım? Son dönemde, hızla büyüdüğümüzü, milletimizin İYİ Parti'ye ilgisini gördükleri için, akıllarınca yalanla, iftirayla yolumuzu şaşırtacaklar. Sayın Erdoğan, sen o yollardan gelirken ben dönüyordum. Şimdiye kadar önümüze çıkardığın her engeli aştık, her yalanı yendik, her tuzağı bozduk. Bundan da bileğimizin gücü, alnımızın akıyla çıkarız." "Küçük ortağın, o pulla İmralı'daki arkadaşına mektup göndersin" Papa'nın Irak'a yaptığı ziyarete değinen Akşener, Barzani yönetiminin Papa'nın ziyareti anısına bastırdığı pulu ve arkasındaki haritayı içeren tabloyu gösterdi. Akşener, konuşmasına şöyle devam etti: "Ne var pulda? Papa'nın başının üzerinde bir harita. Sözüm ona Kürdistan haritası. Peki nereler var bu haritada? Irak'ın kuzeyinin dışında, Güneydoğu Anadolu ve Doğu Anadolu'nun bir bölümü.
Doğu Anadolu - 10.03.2021
Kovid-19 'a rağmen 2 ayda 386,1 milyon dolarlık ihracat
Kovid-19 'a rağmen 2 ayda 386,1 milyon dolarlık ihracat yapıldı. Doğu Anadolu İhracatçılar Birliği (DAİB) üyesi firmalar ocak-şubat döneminde 17 ilden geçen yıl ile birlikte toplamd ihracat 386 milyon 147 bin dolar oldu.
Doğu Anadolu - 10.03.2021
Yurtta hava durumu
Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre yurtta hava durumu şöyle: Yurdun kuzey ve doğu kesimlerinin parçalı yer yer çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra İç Ege ve Eskişehir çevrelerinin, akşam ve gece saatlerinde Marmara, Kuzey Ege kıyıları, Batı Karadeniz'in batı kıyıları, İç Anadolu'nun doğusu, Doğu Anadolu (Kars ve Ardahan hariç), Güneydoğu Anadolu'nun kuzey ve doğusu ile Giresun, Gümüşhane, Bayburt çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.
Doğu Anadolu - 10.03.2021
Yurtta hava durumu
Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; yurdun kuzey ve doğu kesimlerinin parçalı yer yer çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra İç Ege ve Eskişehir çevrelerinin, akşam ve gece saatlerinde Marmara, Kuzey Ege kıyıları, Batı Karadeniz'in batı kıyıları, İç Anadolu'nun doğusu, Doğu Anadolu (Kars ve Ardahan hariç), Güneydoğu Anadolu'nun kuzey ve doğusu ile Giresun, Gümüşhane, Bayburt çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.
Doğu Anadolu - 09.03.2021
Yurtta hava durumu
Yapılan son değerlendirmelere göre, yurdun güney ve doğu kesimlerinin parçalı ve yer yer çok bulutlu, Muğla, Aydın, Denizli, Hatay ve Osmaniye çevreleri ile Antalya'nın batı kıyılarının yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde iç ve doğu kesimlerde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer pus ve sis bekleniyor. Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'nun güneydoğusunda çığ oluşma tehlikesi bulunmaktadır.
Doğu Anadolu - 09.03.2021
Yurtta hava durumu
Yapılan son değerlendirmelere göre, yurdun güney ve doğu kesimlerinin parçalı ve yer yer çok bulutlu, Muğla, Aydın, Denizli, Hatay ve Osmaniye çevreleri ile Antalya'nın batı kıyılarının yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde iç ve doğu kesimlerde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer pus ve sis bekleniyor. Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'nun güneydoğusunda çığ oluşma tehlikesi bulunmaktadır.
Doğu Anadolu - 08.03.2021
Bingöl'de 22 üreticiye otomatik süt soğutma tankı hibe edildi
Fırat Kalkınma Ajansın destekleriyle kent genelinde 22 Süt Toplama Merkezi'nin bakım ve onarımını yaparak faal hale getirdiklerini anlatan Ekinci, şunları söyledi: "10 Süt Toplama Merkezi daha yapacağız. Süt sığırcılığının en gelişmiş olduğu köylerimizi sıraladık. Hepsini adil bir şekilde nereden daha fazla süt alabileceksek o köyümüzde yapmaya gayret ediyoruz. Tarım Bakanlığımızla süt sığırcılığıyla ilgili yeni bir görüşmemiz var. İlimizde teşvikleri daha fazla artırırız, diye bir çalışma içerisindeyiz. İnşallah onu da yakın zamanda açıklayacağız. Amacımız Bingöl'de tarım ve hayvancılığı hakikaten gerçekçi geliştirmek. Hayallerle değil, ayağı yere basan şekliyle tarım ve hayvancılığı geliştirmek istiyoruz. Bundan da amacımız üreticimiz daha fazla kazansın, insanımız daha fazla istihdam edilsin, derdimiz bu. SÜTAŞ gibi öncü bir kuruluşla birlikte bu altyapıyı da elbirliğiyle sağlarsak inanıyorum ki Bingöl'den tarım ve hayvancılık alanında çok ciddi bir ivme yakalarız." Vali Ekinci, Bingöl'ün silajlık mısır üretiminin bu kapsamdaki desteklemelerle 16 bin tondan 54 bin tona çıkarıldığını belirterek, "Doğu Anadolu Bölgesinde silajlık mısır üretiminde Bingöl 1.
Doğu Anadolu - 08.03.2021
11. Uluslararası Boğaziçi Zirvesi
Erzurum'un, Türkiye'nin doğusunda ancak Azerbaycan, İran, Nahçıvan ve Rusya'nın batısında yer aldığını ifade eden Memiş, şu açıklamalarda bulundu: "Böyle bir kavşak noktasındayız. Bu anlamda Erzurum bir lojistik ve ulaşım merkezi. Artılarımız olduğu gibi eksilerimiz de var. Kaliteli doğal ürünlerimizi tüm dünyaya pazarlayacak sistemi oluşturamadığımızı söyleyebiliriz. Bu konuyla ilgili çeşitli çabalar ve yatırımlar var. Erzurum'un avantajını bütün insanlığa sunacak bir pazarlama ve entegre tesislere ihtiyacımız var." Doğu Anadolu'ya tarım yatırımı çağrısı Doğu Anadolu Projesi (DAP) Bölge Kalkınma İdaresi Başkanı Prof.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Doğu Anadolu Haberleri | Doğu Anadolu Haber - Haberler - Sayfa 9 - Doğu Anadolu haberleri, son dakika doğu anadolu haber ve gelişmeleri burada. Meteoroloji bölge bölge uyardı! Kar, yağmur ve fırtına geliyor.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 7.5.2021 16:04:28. #1.14#

title