Doğu Anadolu'da Hayvancılık Projelerine 21 Milyon Liralık Kaynak Ayrıldı

AK Parti Malatya Milletvekili Fuat Ölmeztoprak, Doğu Anadolu Projesi Kapsamındaki İllere, 2011 Yılı İçin Hayvancılık Destekleme Projelerine 21 Milyon Lira Kaynak Ayrıldığını Bildirdi.

Doğu Anadolu'da Hayvancılık Projelerine 21 Milyon Liralık Kaynak Ayrıldı

AK Parti Malatya Milletvekili Fuat Ölmeztoprak, Doğu Anadolu Projesi (DAP) kapsamındaki illere, 2011 yılı için hayvancılık destekleme projelerine 21 milyon lira kaynak ayrıldığını bildirdi.

Fuat Ölmeztoprak, yaptığı açıklamada, DAP kapsamındaki 16 ilde et ve süt üretimine teşvik verildiğini söyledi. Projelerle bölgedeki refah düzeyinin artırılmasının amaçlandığını belirten Ölmeztoprak, "DAP kapsamındaki Ağrı, Ardahan, Bayburt, Bingöl, Bitlis, Erzincan, Elazığ, Erzurum, Gümüşhane, Hakkari, Iğdır, Kars, Malatya, Muş, Tunceli ve Van illerinde, 2011 yılı için hayvancılık destekleme projelerine 21 milyon 160 bin lira kaynak ayrıldı. Hükümetin hayvancılık sektörüne verdiği bu destekler Malatya ve Doğu Anadolu Bölgesi halkı için çok şeyler ifade ediyor. GAP ve DAP projeleri kapsamında 81 milyon lira hibe desteği verilerek 50 baş ve üzeri 269 işletme kurularak bu işletmelere 31 bin baş damızlık hayvan verilecektir. Son 8 yılda hayvancılığa toplam 5.5 milyar lira nakit destek verildi. GAP ve DAP'taki bu projeler sayesinde bölgenin milli gelirden alacağı pay ve refah düzeyi daha yüksek seviyelere çıkacak." açıklamasında bulundu.