Doğu Akdeniz Üniversitesi Yapım Yönetimi Araştırma Merkezi Konferansa Hazırlanıyor

Doğu Akdeniz Üniversitesi Yapım Yönetimi Araştırma Merkezi Konferansa Hazırlanıyor

Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ), Yapım Yönetimi Araştırma Merkezi "Mimarlık, Mühendislik Ve Yapım Yönetiminde Inovasyon Ve AR-GE" Konulu Konferansa Hazırlanıyor.

Doğu Akdeniz Üniversitesi Yapım Yönetimi Araştırma Merkezi Konferansa Hazırlanıyor

Doğu akdeniz üniversitesi (daü), yapım yönetimi araştırma merkezi "mimarlık, mühendislik ve yapım yönetiminde ınovasyon ve ar-ge" konulu konferansa hazırlanıyor. DAÜ Yapım Yönetimi Araştırma Merkezi Başkanı ve İnşaat Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Yard. Doç. Dr. Ozan Köseoğlu tarafından koordine edilen konferansa Pennsylvania State Üniversitesi'nden dünya çapında Yapım Yönetimi alanında uzman Prof. Dr. Chimay Anumba katılacak.

Konferans vermek üzere DAÜ'ye gelecek olan Prof. Dr. Anumba, 3-5 Mayıs 2011 tarihleri arasında akademik personele, lisans, yüksek lisans, doktora öğrencilerine ve KKTC inşaat sektöründen katılımcılara eğitimler verecek. Köseoğlu konferansı düzenlemelerindeki amacın katılımcıların araştırma ve geliştirme becerilerini artırmak, dünya üzerinde özellikle İngilteredeki inşaat sektöründeki son gelişmelerden haberdar etmek ve Avrupa Birliği (AB) projelerinde yer alma fırsatlarını genişletmek olduğunu belirtti.

Pennsylvania State Üniversitesi ile kalıcı bir işbirliği içerisinde olmayı hedeflediklerini belirten Köseoğlu, öğrenci değişimi, yüksek lisans ve doktora öğrencileri ile endüstriyel projelerde bir arada olabilmeyi planladıklarını aktardı. Köseoğlu, Kasım 2010 tarihinde Gazimağusa Teknopark bünyesinde çalışmalarına başladıklarını ve Mayıs 2011'de açılması planlanan üç boyutlu sanal gerçeklik laboratuvarının bir benzerinin Pennsylvania State Üniversitesi'nde de kurulduğunu, bu nedenle de söz konusu üniversite ile kalıcı çalışmalar yapmayı düşündüklerini belirtti.