Doğaseverler, Aç Kalan Kuşlar İçin 25 Dönüme Arpa Ekti

Doğaseverler, Aç Kalan Kuşlar İçin 25 Dönüme Arpa Ekti

Erzurum'un Oltu ilçesindeki doğaseverler, gelecek kış mevsiminde yem bulamayan kuşlara verilmek için 25 dönüm tarlaya arpa ekti.

Doğaseverler, Aç Kalan Kuşlar İçin 25 Dönüme Arpa Ekti
05.04.2016 10:11 | Son Güncelleme: 05.04.2016 10:11

Erzurum'un Oltu ilçesindeki doğaseverler, gelecek kış mevsiminde yem bulamayan kuşlara verilmek için 25 dönüm tarlaya arpa ekti.

Erzurum'da kış koşullarının ağır geçtiği bölgede yaban hayattaki kuş ve kekliklerin aç kalmasını önlemek için emekli öğretmen Osman Aslan, serbest Doktor İbrahim Hakkı Ekinci, Avukatlar Muharrem Kalyon, Hikmet Ceylan, Mimar Karani Ekinci, Öğretmen Emre Öztaş, Esnaftan Osman Kamacı, Zafer Tosun, Gazeteci Murat Aydın'dan oluşan doğaseverler şimdiden harekete geçti. Oltu ilçesinde yaşayan doğasever Dr. İbrahim Hakkı Ekinci'ye ait 25 dönümlük boş tarlaya kuşlara yem olması için arpa ekmeye karar verildi. Tarla önce traktörle sürüldü, ardından doğaseverler tohumu elleriyle toprakla buluşturdular.

Oltulu doğaseverlerden emekli öğretmen Osman Aslan, ekim yapılmayan 25 dönüm tarlaya arpa ektiklerini ve buradan elde edecekleri ürünü önümüzdeki kış aylarında doğada aç kalan hayvanlara vereceklerini bildirdi. Doğasever grup üyelerinden biri olan ve tarlasını bu işe tahsis eden İbrahim Hakkı Ekinci'ye teşekkür eden Osman Aslan, "Grup olarak yaz-kış demeden birçok etkinlikte bulunuyoruz. Onlardan biri de kışın doğaya yiyecek bırakmak. Bölgemizde maalesef birçok tarım alanında ekim yapılmıyor. Biz de bu boş tarlalardan birine gelecek kış kuşlara verilmek üzere arpa ekimi yaptık. Umarız bol ürün alırız. O zaman kuşlar da bayram eder" diye konuştu.

Grup üyesi olan Dr. İbrahim Hakkı Ekinci ise, "Yıllardır ekilmeyen boş kalan tarlalarımızdan birkaçını birleştirerek bu sene doğasever arkadaşlarla ekim yaptık. Amacımız bir miktarını kendi ihtiyacımıza ayırmak, bir miktarını da kışın ihtiyacı olacak hayvanlara dağıtmak. İmece usulü ile 25 dönüm tarlayı ektik. Bizim içinde iyi bir spor oldu. Bu tarladan bol ürün almak için yazın sulamasını da yapacağız" dedi.

- Oltu

Kaynak: DHA

Manşet

Haberler

Haberler.com Ios Uygulaması Haberler.com Android Uygulaması Haberler.com Huawei Uygulaması
Şu an buradasınız: Doğaseverler, Aç Kalan Kuşlar İçin 25 Dönüme Arpa Ekti - Erzurum
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 20.9.2020 11:52:22. #1.14#
title