Doğanşehir Açık Cezaevi'nde İftar ve Sertifika Töreni - Haberler
Haberi Paylaş

Doğanşehir Açık Cezaevi'nde İftar ve Sertifika Töreni

İhlas Haber Ajansı - Haberler | Yerel
Doğanşehir Açık Cezaevi'nde İftar ve Sertifika Töreni

Doğanşehir ilçesinde bulunan açık cezaevinde çeşitli meslek edindirme kurslarını bitiren kursiyer mahkumlara sertifikaları verildi.

Doğanşehir ilçesinde bulunan açık cezaevinde çeşitli meslek edindirme kurslarını bitiren kursiyer mahkumlara sertifikaları verildi. Ayrıca etkinlik kapsamında 300 kişilik iftar programı da düzenlendi.

Doğanşehir Açık Cezaevi'nde yapılan iftar programı Kur'an-ı tilaveti ile başladı. Programda konuşan Cezaevi Müdürü Hacı Mol, "Bugün burada iftar yemeğinde birlikteyiz, hepiniz evinizden sevdiklerinizden ayrı bir Ramazan ve akabinde de bir bayram geçireceksiniz. Temennim odur ki, önümüzdeki Ramazan'da hepiniz aileniz ve sevdiklerinizle beraber olasınız. Cezaevimizde sivil hayata yönelik iş edindirme programı kapsamında bu iftar yemeği vesilesiyle cezaevinde düzenlenen kalorifer ateşçiliği, kayısı yetiştiriciliği, arı yetiştiriciliği ve aşçı çırağı dallarında açılan kursları başarı ile bitiren mahkumlara sertifikalarını vereceğiz" diye konuştu.

Doğanşehir İlçe Müftüsü Hüseyin Bayrak tarafından Ramazanın ehemmiyeti ile ilgili konuşma yapıldı. Daha sonra kursları başarıyla bitiren 60 kursiyere belgeleri törene katılan Doğanşehir Belediye Başkanı Vahap Küçük, Cumhuriyet Savcısı Cemal Karatepe, Cezaevi Müdürü Hacı Mol ve İkinci Müdür Hasan Yaya tarafından verildi.

Doğanşehir Açık Cezaevi'nde verilen iftar yemeğine Doğanşehir Belediye Başkanı Vahap Küçük, Garnizon Komutanı Özkan Güneş, Cumhuriyet Savcısı Cemal Karatepe, Askerlik Şb. Başk. Murat Işıldak, Doğanşehir Belediye Başkan Yard. Mesut Sülü, İlçe Emniyet Müdürü İbrahim Altıntaş, Mal Müdürü Hüseyin Yalçın, daire amirleri ve cezaevi çalışanları katıldı. - MALATYA

İhlas Haber Ajansı - Son Dakika Haberleri
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
500