Doğankent Haberleri

Doğankent haber, Doğankent son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Doğankent - 13.09.2020
Dereli işte böyle olacak
"320 BİNA ACİL, AĞIR VE YIKIK" Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Dereli, Doğankent ve köylerde 612 bağımsız bölümden oluşan projeyi tamamlandıklarını, dün Dereli'deki projenin ihalesini de gerçekleştirdiklerini ve yer tespiti yaparak hızlı bir şekilde yapım sürecine başlayacaklarını dile getirerek, "Son yıllarda yaşadığımız seller, depremleri heyelanlar afetler artık tüm insanları, şehirleri, mahallelerimizi, köylerimizi etkiler hale geldi.
Doğankent - 12.09.2020
Çevre ve Şehircilik Bakanı Kurum, "Yeni Dereli Projesi"ni tanıttı Açıklaması
Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, selde zarar gören Giresun'un Dereli ve Doğankent ilçeleri ile köylerde hayata geçirilecek 612 bağımsız bölümden oluşan projeyi tamamladıklarını söyledi.
Doğankent - 12.09.2020
Bakanlar selin vurduğu Dereli dönüşüm projesinin detaylarını anlattı
Bakanlar selin vurduğu Dereli dönüşüm projesinin detaylarını anlattı Giresun'da 22 Ağustos tarihinde meydana gelen sel felaketinde en çok etkilenen Dereli ilçesinin yeni halinin projesi hazırlandı İçişleri Bakanı Süleyman Soylu: "Gerek alt yapı, gerek üst yapı, gerek daha sonra yapılacaklar...
Doğankent - 12.09.2020
Son dakika haber! DHA YURT BÜLTENİ - 14
'10 KAMU BİNASININ YIKIMINI GERÇEKLEŞTİRDİK' Son yıllarda yaşanılan afetlerin köyleri ve mahalleleri etkilediğini ifade eden Bakan Kurum ise, "Özellikle Doğu Karadeniz, iklim değişikliğinden ne fazla etkilenen bölgelerin başında geliyor. Şiddetli yağışlar nedeniyle tüm ilçelerimiz bu afetlerden etkileniyor. 1 yıl öncesine baktığımızda yaşanan afetlerden dolayı şehirlerimiz hem altyapı hem de üstyapı bakımından ciddi etkilendi. Ama büyük devletler ve milletler, böyle zor zamanlarda belli oluyor. Giresun'un yaralarını hızlı sarmak için çalışıyoruz. Projelerimizi hazırladık ve hayata geçirmeye de başladık. 320 bina acil, ağır ve yıkık bina sayısı, 636 da bağımsız bölümden oluşuyor. 10 kamu binasının yıkımını gerçekleştirdik, bu 10 kamu binasını da yaparak hızlı bir şekilde şehirlerimize kazandıracağız. Altyapıya ilişkin gerekli tüm eksiklikler giderildi. Artık kalıcı imalatlara başladık. Dereli, Doğankent ve köylerimizde toplam 612 bağımsız bölümden oluşan projemizi tamamladık.
Doğankent - 12.09.2020
Giresun Dereli'de inşa edilecek konutlar 7 ay içinde sahiplerini bulacak
TOKİ ayrıca sel felaketinden etkilenen Giresun'un Doğankent ilçesinde de 120 rezerv konut, köylerde ise yanlarında ahırı olan tek katlı 250 köy evi inşa edecek.
Doğankent - 09.09.2020
Giresun'da konut yapımı için bazı taşınmazlar acele kamulaştırılacak
Giresun'un Doğankent ilçesinde bazı taşınmazların acele kamulaştırılması, Dereli ilçesindeki bazı alanların ise riskli alan ilan edilmesine ilişkin Cumhurbaşkanı kararları Resmi Gazete'de yayımlandı.
Doğankent - 06.09.2020
Son dakika... İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Dereli'de incelemelerde bulundu Açıklaması
Kayıp vatandaşların bulunabilmesi amacıyla 500 profesyonel personelin görev aldığını ifade eden Soylu, Espiye, Tirebolu-Doğankent ve Çaldağ köyünde arama çalışmalarının sürdürüldüğünü vurguladı.
Doğankent - 04.09.2020
Dereli Taşkını Durum Tespit ve Değerlendirme Raporu hazırlandı
Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) Rektörlüğünden yapılan açıklamaya göre, KTÜ Çevre Sorunları Uygulama ve Araştırma Merkezi görevlilerinin, 22 Ağustos'ta Giresun'un Dereli ve Doğankent ilçelerinde can ve mal kayıplarına neden olan taşkın ve sel felaketinden sonra, Dereli ilçe merkezi ve çevresinde arazi gözlemleri, incelemeler ve değerlendirmelerde bulundukları belirtildi.
Doğankent - 04.09.2020
Giresun'daki selde kaybolan askerin cansız bedenine ulaşıldı, 4 kişi aranıyor
Kentte, 22 Ağustos'ta yaşanan sel felaketinde, kayıp olarak aranan 5 kişiden 1'inin daha cansız bedenine ulaşıldı. Arama kurtarma ekiplerince, Doğankent-Tirabolu ilçeleri arasındaki Taşocağı mevkisinde kaybolduğu yerden 7 kilometre aşağıda, Harşit Çayı'nda bulunan cansız bedenin, Osmaniyeli Jandarma Uzman Çavuş Sami Yılmaz'a ait olduğu belirlendi.
Doğankent - 04.09.2020
Giresun'da selde kaybolan son jandarmanın da cenazesine ulaşıldı
Alınan bilgiye göre, selde kaybolanları bulmak için arama kurtarma faaliyetlerini sürdüren ekipler, Doğankent ilçesinde Harşit Çayı'nda bir kişinin cesedine ulaştı.
Doğankent - 04.09.2020
Son dakika haber | flaş
Son dakika gelişmesine göre KAYIP 1 KİŞİNİN DAHA CANSIZ BEDENİ BULUNDU; CAN KAYBI 11'E ÇIKTIGiresun'da sel felaketinde kayıp olarak aranan 1'i asker 5 kişinden birinin cansız bedeni, arama kurtarma ekiplerince Doğankent-Tirabolu ilçeleri arasındaki Taşocağı mevkisinde dere yatağında bulundu.
Doğankent - 04.09.2020
Son Dakika: Giresun ve Rize'de konut yapımı için bazı taşınmazlar acele kamulaştırılacak
Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla yayımlanan kararlara göre, 22 Ağustos'ta meydana gelen sel ve heyelan nedeniyle afete maruz kalan Giresun'un Doğankent ve Dereli ilçelerinde ihtiyaç duyulan konutların yapımı amacıyla bazı taşınmazlar Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından acele kamulaştırılacak.
Doğankent - 02.09.2020
Son dakika gündem: Çevre ve Şehircilik Bakanı Kurum, Dereli'de incelemelerde bulundu: (2)
Bakan Kurum, üzerlerine düşen sorumlulukları hızlı bir şekilde yerine getirip, bir daha Dereli'yi de Doğankent'i de bu duruma sokmayacak şekilde çalışma yaptıklarını aktardı.
Doğankent - 02.09.2020
Çevre ve Şehircilik Bakanı Kurum, Dereli'de incelemelerde bulundu: (1)
Kurum, incelemelerde bulunduğu Dereli ilçesinde gazetecilere yaptığı açıklamada, selin yaşandığı 22 Ağustos'un üzerinden 10 gün geçtiğini, bu süre içerisinde bilhassa Dereli ve Doğankent ilçe merkezlerinde yoğun bir çalışma gerçekleştirdiklerini ifade etti.
Doğankent - 01.09.2020
DHA YURT BÜLTENİ - 1
Cumhurbaşkanı Erdoğan, 2020-2021 'Su Ürünleri Av Sezonu' açılışına katıldıCumhurbaşkanı Erdoğan, selden zarar gören Giresun'un Dereli ilçesinin ardından helikopterle Doğankent ilçesine geçti.
Doğankent - 31.08.2020
Cumhurbaşkanı Erdoğan Su Ürünleri Av Sezonu'nun açılışında konuştu: (2)
Cumhurbaşkanı Erdoğan, hayırlı olmasını diledi ve "Cemil Bey'den Derelinin ve Doğankent'in şu anda doğal gazını da süratle inşallah bu arada bitirmesini rica edeceğim.
Doğankent - 31.08.2020
Cumhurbaşkanı Erdoğan Su Ürünleri Av Sezonu'nun açılışında konuştu: (1)
Afetten en fazla etkilenen Dereli'de hem zararın boyutlarını yerinde tespit ettiklerini hem de vatandaşların sıkıntılarını hafifletmek için alınan kararları paylaştıklarını hatırlatan Erdoğan, Doğankent'te de arama kurtarma ve enkaz kaldırma çalışmalarını yürüten birimlerle bir araya geldiklerini anlattı.
Doğankent - 31.08.2020
Cumhurbaşkanı Erdoğan, selden zarar gören Giresun'un Doğankent ilçesine doğal gaz temin edileceğini...
Cumhurbaşkanı Erdoğan, selden zarar gören Giresun'un Doğankent ilçesine doğal gaz temin edileceğini bildirdi.
Doğankent - 31.08.2020
Son dakika haber... Cumhurbaşkanı Erdoğan, Dereli'de halka hitap etti: (2)
Dereli ve Doğankent ilçelerine 2 sahra sağlık çadırı kurulduğunu, sağlık hizmetlerinin aksatılmadığını vurgulayan Erdoğan, afet sonrasında 14 ekip ve 17 personelle vatandaşlara psikososyal destek de sunulduğunu ifade etti.
Doğankent - 31.08.2020
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Dereli'de halka hitap etti: (3)
"Dere yataklarını ıslah edeceğiz, oralardan da tehdit almak istemiyoruz. Yıkımsa yıkım, inşa ise inşa, ihya ise ihya yapacağız. Ama bizim derdimiz, benim Derelili kardeşim, benim Doğankentli, Yağlıdereli kardeşim hepsi gerçekten modern konut, dükkan ve mağazalarda yerini bulsun.
Doğankent - 31.08.2020
Cumhurbaşkanı Erdoğan: "TOKİ'nin Dereli'de yapacağı 142 konutun inşası için çalışmalara hemen...
Cumhurbaşkanı Erdoğan: "TOKİ'nin Dereli'de yapacağı 142 konutun inşası için çalışmalara hemen başlanmıştır, Doğankent'te de 120 konut yapılacaktır.
Doğankent - 31.08.2020
Son dakika haberleri! AFAD: Giresun'da kapanan 118 köy yolu ulaşıma açıldı
AFAD'dan yapılan yazılı açıklamada, Giresun'da müdahale ve iyileştirme çalışmalarına AFAD, jandarma, emniyet, Sahil Güvenlik, 112, Devlet Su İşleri, belediye, itfaiye, Karayolları, Ulusal Medikal Kurtarma Ekibi, Türk Kızılay, Arama Kurtarma Derneği, İnsani Yardım Vakfı ve diğer sivil toplum kuruluşu personelinden oluşan 3 bin 627 kişilik ekip ve 1270 araç ile devam edildiği bildirildi. Çalışmaların arama- kurtarma, enerji, ulaşım, sağlık, beslenme, hasar tespit, zarar tespit ve psikososyal destek gibi pek çok alanda eş zamanlı sürdürüldüğü belirtilerek, şunlar kaydedildi: "Bölgede meydana gelen sel ve heyelanlar nedeniyle kapanan 118 köy yolu yapılan çalışmalar neticesinde ulaşıma açıldı. Sel ve heyelan nedeniyle elektrikleri kesilen 70 köy ve 8 mahallede yürütülen çalışmalar sonucu tüm köy ve mahallelere elektrik verilmeye başlandı. Yağlıdere, Doğankent, Güce, Üçtepe ve Dereli'ye su verilmeye başlandı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Doğankent Haberleri | Doğankent Haber - Haberler - Sayfa 3 - Doğankent haberleri, son dakika doğankent haber ve gelişmeleri burada. Son dakika haberi | Giresun'da otomobil Doğankent HES Gölü'ne düştü: 1 yaralı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 17.4.2021 10:48:57. #1.14#

title