Doğanhisar İhl Mezunları Buluştu

Doğanhisar İhl Mezunları Buluştu
İhlas Haber Ajansı - Haberler | Yerel

Konya'nın Doğanhisar ilçesinde, Doğanhisar İmam Hatip Lisesi mezunları geleneksel hale getirilen programda 20.kez bir araya geldi.

Konya'nın Doğanhisar ilçesinde, Doğanhisar İmam Hatip Lisesi mezunları geleneksel hale getirilen programda 20. kez bir araya geldi.

Programa AK Parti Konya Milletvekili Gülay Samancı, Doğanhisar Kaymakamı Mehmet Çamlıca, Konya Ovası Projesi (KOP) Kalkınma İdaresi Başkanı Prof. Dr. Mehmet Babaoğlu, Niğde Milli Eğitim Müdürü Celalettin Ekinci, Maliye Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı İsa Coşkun, Cumhuriyet Üniversitesi Veteriner Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Halil Selçuk Biricik, Süleyman Demirel Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Talat Sakallı, Almanya Diyanet İşleri Türk İslam Birliği Yönetim Kurulu Üyesi Dr. Bekir Alboğa başta olmak üzere çok sayıda Doğanhisar İmam Hatip Lisesi mezunu katıldı. Programda ilk olarak Merkez Çarşı Pazar Camisi'nde Mısır'da katledilen Müslümanlar için gıyabi cenaze namazı kılındı. Daha sonra Gölcük Mesire Alanına geçen davetlilere Konya düğün pilavı ikram edildi. Kur'an-ı Kerim tilavetinin ardından programa geçildi. Doğanhisar İmam Hatip Lisesi Müdürü Ali Turan birlik ve beraberlik mesajları verdi. Okulun ilk müdürlerinden Hamit Turanalp ise, okulun yapımına nasıl karar verildiğini anlattı. KOP Kalkınma İdaresi Başkanı Prof. Dr. Mehmet Babaoğlu, Konya, Karaman, Aksaray ve Niğde'nin içinde bulunduğu bölgenin kalkınması için eylem planı hazırladıklarını söyledi. Kendisinin de İmam Hatip mezunu olduğunu belirterek konuşmasına başlayan Ak Parti Milletvekili Gülay Samancı ise, İmam Hatiplilerin 28 Şubat süreci ve sonrasında yaşadığı sıkıntılara vurgu yaptı. Samancı, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın 'Zulmü alkışlayamayız' diyerek sıkıntıları ortadan kaldırdığını kaydetti. Maliye Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı İsa Coşkun ise, bu okuldan mezun olanların iş hayatında başarılı olduklarını söyledi. Programda son olarak göreve yeni başlayan İlçe Kaymakamı Mehmet Çamlıca konuştu. Çamlıca bu tür programların birlik ve beraberliğe önemli katkı sağladığına dikkat çekti. Konuşmaların ardından organizasyonda emeği geçenlere plaket verildi. - KONYA

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

Manşet Haberler

title