Doğan: 'Önemli Bir Galibiyet Aldık'

Doğan: 'Önemli Bir Galibiyet Aldık'

Trabzonspor Teknik Direktörü Ziya Doğan, Konyaspor Karşısında Önemli Bir Galibiyet Aldıklarını Söyledi.

Doğan: 'Önemli Bir Galibiyet Aldık'

Trabzonspor Teknik Direktörü Ziya Doğan, Konyaspor karşısında önemli bir galibiyet aldıklarını söyledi.

Doğan, bugün futboldan çok galibiyetin kendileri için önemli olduğunu belirterek, "Çünkü alacağımız bir kötü sonuç yukarıdakilerle aramızda farkın açılmasını sağlayacaktı. Bence çok stresli ve gergin bir maç oldu. Ama oyuncularım kazanmasını bildi. Konyaspor karşısında önemli bir galibiyet aldık" dedi.

Çok daha atak yönlü bir takım sahaya sürdüklerini ancak etkili olamadıklarını ifade eden Doğan, şöyle konuştu:

''Gökdeniz'in birkaç pozisyonu dışında pozisyonumuz yoktu. İkinci yarıya fizik gücü daha yüksek daha ileride basan bir takım sürdük. Orada da çözüm üretemedik. Ceyhun'u oyuna soktuktan sonra en azından pas yüzdemiz yükseldi. Topu ayakta tutmayı başardık. Kenarlardan oyuncular çıkarmaya başladık. Diyeceksiniz ki niye ilk yarıda böyle başlamadınız. Baştan olsaydı iki santrforla başlayamazdık. Santrfor zafiyetimiz var. En azından etkili oynamak zorundaydık. Gökdeniz ve Yattara'nın getireceği toplar ile gol bulmayı denedik, olmadı. Bugün her şeyi denedik. Sonuçta bugün kazanmak çok önemliydi. Oyuncularımı tebrik ediyorum.''

Konyaspor Teknik Direktörü Ünal Karaman ise Trabzonspor karşısında aldıkları mağlubiyetin dirençlerini asla kırmayacağını söyledi.

Karaman, ilk maçtan mağlubiyetle ayrıldıklarını ifade ederek, ''Bu hem benim hem de sahadan en azından bir puan alabilmemiz için mücadele gösteren oyuncularım adına ciddi bir talihsizlik. Gerçekten çok üzgünüm'' dedi.

Konyaspor takımının çok kaliteli ve karakterli oyunculardan kurulu bir takım olduğunu ifade eden Karaman, ''Bu içinde bulunduğumuz durumdan en kısa sürede uzaklaşıp arzu ettiğimiz hedeflere ulaşmaya gayret edeceğiz. Trabzonspor karşısında futbol adına pozisyon adına oyun üstünlüğü adına takımımı daha önde görüyorum. Ama yediğimiz talihsiz bir gol puansız ayrılmamıza neden oldu. Bu mağlubiyet asla direncimiz kırmayacak'' diye konuştu.