Doğal Yaşam'da "Dev" Parti

Doğal Yaşam'da 'Dev' Parti
Bültenler - Haberler | Güncel

Herkesin sevgilisi olan sevimli İzmir'in doğum günü kutlaması dev bir partiye dönüştü.

Türkiye'de doğan ilk fil olarak tarihe geçen ve kısa sürede herkesin sevgilisi olan sevimli İzmir'in doğum günü kutlaması dev bir partiye dönüştü. Çoğunluğunu çocukların oluşturduğu on bine yakın İzmirli, sevimli filin doğum günün kutlamak üzere İzmir Doğal Yaşam Parkı'na akın etti.

İzmir Doğal Yaşam Parkı'nın mutlu filleri Begümcan ve Winner, geçtiğimiz yıl 5 Şubat tarihinde "nur topu gibi" dişi bir yavruya sahip olmuştu. "Türkiye'de doğan ilk fil" olarak tarihe geçen sevimli yavrunun ilk yaş gününü kutlamak için İzmir Büyükşehir Belediyesi, bir doğum günü partisi düzenledi. İzmir fili görmek ve ona "İyi ki doğdun" demek isteyen başta çocuklar olmak üzere on bine yakın İzmirli Doğal Yaşam Parkı'na geldi. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'nun da katıldığı parti, tam bir şenliğe dönüştü. Başkan Kocaoğlu, çocuklarla birlikte sevimli yavruya fil barınakları önünde meyve verdi.

Çocuklarla birlikte fil barınaklarının bahçesine çıkan Başkan Kocaoğlu, anne fil Begümcan ve İzmir'in yemesi için meyve bıraktı. Annesi ile birlikte birinci yaş günü meyvesini yiyen İzmir, sevimli hareketleri ile büyük ilgi gördü. Basının da büyük ilgi gösterdiği partide Başkan Kocaoğlu yine çocuklarla birlikte üzerinde fil şekli olan "Nice Yıllar İzmir" yazılı pastayı kesti. Partiye katılanlara pasta ve fil şeklinde kurabiye ikram edildi. Büyükşehir'in Çocuk ve Gençlik Merkezi (ÇOGEM) müzisyenleri de minik ziyaretçilere unutamayacakları bir konser verdi. Yüz boyama etkinliği ve animasyon gösterilerinin de yer aldığı kutlamalarda çocukların keyifli bir gün geçirdi. Kutlamayı geleneksel hale getireceklerini söyleyen İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, İzmir filin Türkiye'de doğan ilk fil olarak İzmir'in sembolü olduğunu söyledi.

Kentin kuzeyini cazibe merkezi haline getiren İzmir Doğal Yaşam Parkı'nı daha da geliştireceklerine dikkat çeken Başkan Kocaoğlu, 120 türde 1300 hayvanın yaşadığı parka ileriki süreçte penguenler de getireceklerini söyledi. Doğal Yaşam Parkı'ndaki kutlamaya İzmir milletvekilleri Alaattin Yüksel, Mustafa Moroğlu, Prof. Dr. Hülya Güven, Erdal Aksünger, Kemalpaşa Belediye Başkanı Rıdvan Karakayalı da katıldı.

Resimaltı: İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, çocukların büyük ilgisi ile karşılaştı ve onlarla birlikte bol bol hatıra fotoğrafı çektirdi.

Kaynak: Bültenler

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Çok Okunan Haberler

title