Doğal Dişlere En İyi Alternatif:

Doğal Dişlere En İyi Alternatif:
Bültenler - Haberler | Sağlık

Diş Kliniği'nden Dr. Dt. Demir Temuçin implant tedavisi için diş hekimliğinde çığır açan, ağız sağlığı açısından hem hasta hem de hekime pek çok avantaj sağlayan implant tedavisi ile ilgili açıklamalarda bulundu.

İMPLANT DİŞLERİNİN ARTILARI

İmplantlar, tek bir diş için de birden fazla diş eksikliğinde de rahatlıkla uygulanabiliyor.
İmplant sayesinde, yediğiniz yiyecekleri sıkıntısız yiyebiliyor, daha iyi çiğneyebiliyorsunuz.
Tat alma sorunu ve mide bulantısı gibi sorunlar da yaşanmıyor.
Diş implantları, genellikle lokal anestezi altında uygulandığı için ağrı hissedilmiyor.
Estetik olarak da kullanım rahatlığı bulunuyor.
Basit bir diş çekimi niteliğindeki operasyon, yaklaşık 7 dakika sürüyor. İmplant uygulamasında yüzde 98'e varan başarı sağlanıyor.
Protezlerin birçok farklı çeşidi bulunuyor. Örneğin; 'köprü' denilen, fiks sabit protezler var. Bu uygulamada, iki sağlam diş kesilmiş oluyor. Diş yoksa ya da arka tarafta köprü yapılacak durum mevcut değilse hareketli denilen protezlere yapılıyor. Yan dişlere uygulama gereği olmadığı için implant sağlam dişleri de korumaya destek oluyor.

KİMLERE UYGULANAMAZ?

İmplant, kemik yapısı uygun olmayanlara uygulanamıyor. Ayrıca kemik hastalıkları ve kontrol edilemeyen şeker hastalıklarında uygulamada problem çıkabiliyor. Bu tip durumları, hastanın genel sistemik durumunu belirleyen hastalıkları iyi değerlendirmek çok önemli. Ayrıca 18 yaşından önce de kemik gelişimi henüz tamamlanmamış olduğu için uygulanamıyor. Ancak bazı diş sorunlarında ve ortodontik apareyler takıldığı zaman, destek almak için belli kemik bölgerinde geçici süreyle implantlar kullanılabiliyor, bunlar sonra çıkarılıyor.

Kaynak: Bültenler

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title