Doğada Gezen Av Rehberi Boz Ayı Görüntüledi

Doğada Gezen Av Rehberi Boz Ayı Görüntüledi

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Ayının ağaç kabuklarını pençeleri ile soyması,kafasını kaşıması,koku alarak yiyecek araması,dinlenmesi,ormana girerek kaybolması görüntüleri Av Rehberi Osman Terzi'nin görüntüleri izlemesi Av Rehberi Osman Terzi röpörtaj Av rehberi, boz ayı görüntüledi Kastamonu'nun Azdavay ilçesinde av rehberi Terzi, ormanda gördüğü boz ayıyı görüntüledi Azdavay ilçesinde av rehberi Osman Terzi, ormanlık alanda boz ayı görüntüledi.

11.05.2016 19:27 | Son Güncelleme: 11.05.2016 19:27

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ :

Ayının ağaç kabuklarını pençeleri ile soyması,kafasını kaşıması,koku alarak yiyecek araması,dinlenmesi,ormana girerek kaybolması görüntüleri

Av Rehberi Osman Terzi'nin görüntüleri izlemesi

Av Rehberi Osman Terzi röpörtaj Av rehberi, boz ayı görüntüledi

Kastamonu'nun Azdavay ilçesinde av rehberi Terzi, ormanda gördüğü boz ayıyı görüntüledi

Azdavay ilçesinde av rehberi Osman Terzi, ormanlık alanda boz ayı görüntüledi.

Av turizmi kapsamında ilçeye gelen yabancı avcılara rehberlik eden Terzi, doğal yaşamı gözlemlemek üzere şehir merkezine 20 kilometre uzaklıktaki Kırmacı köyüne gitti.

Köy meydanına yakın noktadaki ormanlık alanda yürüyen Terzi, bulunduğu noktaya yaklaşık 200 metre mesafede görüş açısına giren boz ayıyı yanındaki kamerayla kayıt altına aldı.

Ayıyı görünce heyecanlandığını anlatan Terzi, Azdavay'da Orman ve Su İşleri Bakanlığının onayıyla av rehberliği yaptığını belirterek, yaban hayatının hareketliliğini gözlemlemek için keşif yaptığını ifade etti.

Terzi, "İlçemize gelen avcılarımıza iyi avlar yaptırabilmek amacıyla doğayı izliyorum. Yine böyle bir çalışma için gittiğim köyde ormanda gezdiğim sırada kırılan dal sesleri duydum. Hemen kameramı sese yönlendirdiğim esnada büyük bir boz ayı gördüm ve kayda başladım. Yaklaşık 300 kilo ağırlığında bir ayıydı. İlk kez böyle büyük bir ayı gördüm. Yaklaşık 2 dakika boyunca yiyecek arayan ayı beni görmeden uzaklaştı." diye konuştu.

Koruma altındaki boz ayılarının avlanmasının yasak olduğunu vurgulayan Terzi, çok korktuğunu da sözlerine ekledi.

Kaynak: AA

title