Doğa Turizmi Sevenler Saklı Güzellikleri Keşfediyor
Haberler » Güncel » Haber

Doğa Turizmi Sevenler Saklı Güzellikleri Keşfediyor

Son Yıllarda Deniz Turizmine Alternatif Olarak Gelişen Doğa Turizmi, Saklı Kalmış Bir Çok Tabii Güzelliğin Turistler Tarafından Keşfedilmesini Sağlıyor. Anadolu'nun Dört Bir Yanına Serpilmiş Bu Güzellikleri Ziyaret Edenlerin Sayısı Gün Geçtikçe Artıyor. Samsun'un Yakakent İlçesi Kunduz Gölü ile Kabaceviz Şelalesi de Turistin İlgi Odağı Haline Geldi.

Doğa Turizmi Sevenler Saklı Güzellikleri Keşfediyor

Son yıllarda deniz turizmine alternatif olarak gelişen doğa turizmi, saklı kalmış bir çok tabii güzelliğin turistler tarafından keşfedilmesini sağlıyor. Anadolu'nun dört bir yanına serpilmiş bu güzellikleri ziyaret edenlerin sayısı gün geçtikçe artıyor. Samsun'un Yakakent ilçesi Kunduz gölü ile Kabaceviz şelalesi de turistin ilgi odağı haline geldi.

Doğa ile denizin bütünleştiği Karadeniz Bölgesi'nde de bir çok tabii güzellik bulunuyor. Kısa bir süre önce yerli turistler tarafından keşfedilen Samsun'un Yakakent ilçesi Kunduz gölü ile Kabaceviz şelalesi, bugün artık çok sayıda turistin ilgi odağı haline geldi.

Dağcılık ve doğa sporları ile uğraşanların sık uğrak yerlerinden olan Kunduz gölü, eşsiz güzelliği ile adeta göz kamaştırıyor. İlçeye sadece 6 km uzaklıkta bulunan göl, maceraperestlere unutulmaz anlar yaşatıyor. Bunun yanısıra, Tekkeköy ilçesindeki Kabaceviz şelaleleri ise ziyaretçilerine renk cümbüşü sunuyor. ıÜü

Samsun'a 32 km uzaklıkta bulunan Kabaceviz Şelaleleri bölgenin görülmeye değer turizm alanlarından biri olarak gösteriliyor. Üç aşamalı şelale gezisi, treking, dağcılık, piknik ve foto safari için yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çekiyor. Yaklaşık 60 metre yüksekliğinde olan şelaleden akan suyun süzülüşü ise güzelliğe ayrı bir anlam katıyor. Bölgede tabiatı bozmamak için doğal güzelliklere yönelik herhangi bir fiziksel çalışma yapılmıyor.

Samsun'un doğal güzellik bakımından şanslı olduğunu dile getiren İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü yetkilileri, ilin doğa turizmine büyük katkı verdiğini belirtiyor. Samsun'da keşfedilmeyi bekleyen çok sayıda yer bulunduğunu kaydeden yetkililer, deşifre olmuş alanların tanıtımına önem verdiklerini de sözlerine ekledi.