Doğa ile İç İçe Fiziksel Aktivite" - Haberler
Haberi Paylaş

Doğa ile İç İçe Fiziksel Aktivite"

Bültenler - Güncel
Doğa ile İç İçe Fiziksel Aktivite

"Doğa İle İç İçe Fiziksel Aktivite" Faaliyetleri 22 nisan tarihinde, KahramanMaraş Kapıçam Parkında geniş bir katılımla yapıldı.

K.Maraş Valiliği Fiziksel Aktivite Ve Hareketli Yaşam Kurulu tarafından düzenlenen "Doğa İle İç İçe Fiziksel Aktivite" Faaliyetleri 22 nisan 2012 tarihinde, K.Maraş Kapıçam Parkında geniş bir katılımla yapıldı.

Vali yardımcısı Erkan BULGAN, Vali yardımcısı Mustafa ANTEPLİOĞLU ve İl Sağlık müdürü Dr. M. İlker ÇİTİL ve çok sayıda daire amirin aileleriyle birlikte bulunduğu etkinlikte;Kapıçam Parkı sahasında Basketbol, voleybol, futbol karşılaşmaları yapıldı. Ayrıca çuval yarışı, halat çekme yarışı ve Target oyunu aktiviteye ayrı bir renk kattı.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan İl Sağlık Müdürü Dr. M. İlker ÇİTİL, fiziksel aktivite ve hareketli yaşamın, ruhsal, fiziksel ve sosyal olarak faydalar içerdiğinin altını çizdi.

Dr.İlker ÇİTİL ; "Sağlıklı bir hayat sürdürebilmek için, kasların gelişimi, kemiklerin güçlenmesi, eklem sağlığı, kiloların kontrolü ve zayıflama, dolaşım ve sindirim sisteminin doğru çalışmasına katkıda bulunur; kalp - damar hastalıklarını ve hipertansiyonu önemli ölçüde azaltır ve insanın hayat standartlarına olumlu katkılar sağlar. Takım halinde yapılan spor ve oyunlar kişinin kendine güvenine, ifade yeteneğinin gelişmesine, sosyalleşme ve paylaşma duygularına katkı sağlar, huzursuzluk ve endişe duygularından da uzaklaştırır." dedi.

Aktivitiyle ilgili bir açıklama yapan Vali Yardımcısı Erkan BULGAN;

"Bizler kendi davranışlarımızla da bunu gösteriyoruz. Fiziksel olarak aktif olarak varız ve toplumu da yanımızda görmek istiyoruz. 7'den 70'e herkesin spor yapacağı alanlar var. İnsanlarımız bunu ihtiyaç haline getirsinler istiyoruz" dedi.

Sponsorluğunu Gaymak Dondurma'nın yaptığı etkinlik, akşam saatlerine kadar devam etti.

Bültenler - Güncel

Güncel, Haber

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title