Doğa Derneği Haberleri

Doğa Derneği haber, Doğa Derneği son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Doğa Derneği - 24.10.2019
Doğa Derneği - 06.10.2019
Doğaseverler kuşları izledi
İZMİR Doğa Derneği üyeleri, Avrupa Kuş Gözlem Günü nedeniyle nesli tükenme altında bulunan flamingoların yanı sıra 300'e yakın kuş türüne de ev sahipliği yapan Gediz Deltası'nda bir araya geldi.
Doğa Derneği - 06.10.2019
Dha yurt bülteni-9
GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ -Olay yerine giden jandarma ekipleri ve vatandaşlar -Ambulanslar -Zap Suyu'nda botlarla arama yapan rafting ekibi -Çalışmalara katılan vatandaşlar -Sudan çıkartılan kuzenler -Ambulansa konulurken -Ambulansın gidişi Serdar KARA- Mehmet ÖZKAN/ÇUKURCA (Hakkari), ========================== DOĞASEVERLER KUŞLARI İZLEDİ İzmir Doğa Derneği üyeleri, Avrupa Kuş Gözlem Günü nedeniyle nesli tükenme altında bulunan flamingoların yanı sıra 300'e yakın kuş türüne de ev sahipliği yapan Gediz Deltası'nda bir araya geldi.
Doğa Derneği - 25.09.2019
CHP Genel Başkan Yardımcısı Karaca Mersin'de
Basın açıklamasına CHP Mersin Milletvekili Alpay Antmen, Adıyaman Milletvekili Abdurrahman Tutdere, Adana Milletvekili Müzeyyen Şevkin ve Hatay Milletvekili Suzan Şahin ile Mersin Çevre ve Doğa Derneği Başkanı Sabahat Aslan ile çeşitli derneklerin üyeleri katıldı.
Doğa Derneği - 21.09.2019
Edremit ve Burhaniye'de "Dünya Temizlik Günü" etkinliği
Edremit'in Güre ve Burhaniye'nin Ören Mahalleleri sahil kesiminde Adramyttieon Antik Kenti Kültür Turizm Doğa Derneği, Burhaniye Uygulamalı Bilimler Yüksek Okulu (BUBYO), Sarıkız Kazdağı Etnografya Galerisi ve Güre Turizm Tanıtım Derneği işbirliğiyle gerçekleştirilen temizlikte yaklaşık bin 500 kilo atık toplandı.
Doğa Derneği - 19.09.2019
Bacağı kırık köpeğe 1,5 saatlik ameliyat
Cevdetiye beldesindeki futbol sahası kenarında çocuklarının yapacağı maçı izlemek için bekleyen ev hanımı Çilem Eker, yavru köpeğin bacağını sekerek yürüdüğünü fark etti. Eker, 6 aylık köpeği otomobiliyle Korkut Ata Gençlik, Spor ve Doğa Derneği'ne ait bilim evindeki Karakız Görüntüleme Merkezi'ne götürdü.
Doğa Derneği - 16.09.2019
Yüksekten düşünce ayağı kırılıp, dudağı yırtılan van kedisine tedavi
Fakıuşağı Mahallesi'ndeki apartmanın dördüncü katında bulunan dairenin penceresinden düşen kedi yaralandı. Sahibi tarafından alınan kedi, hemen veteriner kliniğine götürüldü. Buradaki ilk muayenenin ardından kedi, Gençlik, Spor ve Doğa Derneği'ne ait bilim evindeki Karakız Görüntüleme Merkezi'ne götürüldü.
Doğa Derneği - 02.09.2019
İstanbul'da göçmen kuşların ölümüne 'özel' önlem
  Özellikle leylek gibi büyük kanat genişliği ve boyu olan hayvanlar toprakla iletken arasında kısa devreye sebep oluyor oluyorlar. 34 bin 500 büyük bir gerilim seviyesi. Hayvanlar bu gerilim seviyesine maruz kalınca hayatını kaybediyor. Biz de bunu önlemek amacıyla izolatörleri güvenli hale getirdik. Bu sayede leyleklerin hayatını kurtardık."   "LEYLEK ÖLÜMLERİNİN YÜZDE 95'İ ELEKTRİK HATTI KAYNAKLI"   Doğa Derneği Göç Yolları Sorumlusu Can Yeniyurt ise Türkiye'nin coğrafi konumu sebebiyle önemli bir göç rotası olduğunu belirterek, yaşanan ölümlerin elektrik hattı kaynaklı olduğunu söyledi.
Doğa Derneği - 22.08.2019
DHA YURT BÜLTENİ - 5
Kentte yerel bir gazetesi olan Ali İmat, sokakta bulduğu ayağı aksayan yavru kediyi alıp veteriner hekime götürdü. Veteriner hekimler tarafından yapılan ilk müdahale sonrasında, Osmaniye Korkut Ata Gençlik, Spor ve Doğa Derneği'ne ait bilim evinde ki Karakız Görüntüleme Merkezinde röntgen filmi çekilen dört aylık yavru kedinin sol arka bacağında kırık tespit edildi.
Doğa Derneği - 20.08.2019
Beypazarı'ndaki düğünler takip ediliyor
Öte yandan Doğa Derneği'nden yapılan açıklamada 150 kuş türüne ev sahipliği yapan İnözü Vadisindeki işletmelerde yapılan havai fişek gösterileri nedeniyle kuşların seslerden ürktüğü ve yuvalarını terk ettiği kaydedildi.
Doğa Derneği - 18.08.2019
DHA İSTANBUL BÜLTENİ - 3
Bu arada Doğa Derneği üyeleri de leyleklerin sonbahar göçüne tanık olmak, sürülerin en yoğun geçtiği yerde layılarını öğrenebilmek, karşılaştıkları tehditleri anlamak için 22-30 Ağustos'ta Büyükçekmece'de etkinlik düzenliyor.
Doğa Derneği - 18.08.2019
GÖÇ YOLUNDAKİ LEYLEKLER AVCILAR SEMALARINDA
Bu arada Doğa Derneği üyeleri de leyleklerin sonbahar göçüne tanık olmak, sürülerin en yoğun geçtiği yerde layılarını öğrenebilmek, karşılaştıkları tehditleri anlamak için 22-30 Ağustos'ta Büyükçekmece'de etkinlik düzenliyor.
Doğa Derneği - 18.08.2019
GÖÇ YOLUNDAKİ LEYLEKLER AVCILAR SEMALARINDA
Bu arada Doğa Derneği üyeleri de leyleklerin sonbahar göçüne tanık olmak, sürülerin en yoğun geçtiği yerde layılarını öğrenebilmek, karşılaştıkları tehditleri anlamak için 22-30 Ağustos'ta Büyükçekmece'de etkinlik düzenliyor.
Doğa Derneği - 24.07.2019
Gediz Deltası'na "UNESCO" çağrısı
Doğa Derneği, nesli tehlike altında olan tepeli pelikan, Akdeniz foku ve caretta caretta gibi canlıların da aralarında bulunduğu yüzlerce türe ev sahipliği yapan Gediz Deltası'nın UNESCO Dünya Doğa Mirası ilan edilmesi için sanatçı Tarkan'ın da katıldığı gönüllü çalışmaya destek arıyor.
Doğa Derneği - 23.07.2019
DHA YURT BÜLTENİ-2
Osmaniye Korkut Ata Gençlik, Spor ve Doğa Derneği'ne ait bilim evinde hizmet veren görüntüleme sistemi sayesinde yüksekten düşerek yaralanan anne kedinin arka ayağının kesilmesi önlendi.
Doğa Derneği - 19.06.2019
Aydın'da jeotermalin tarıma etkisiyle ilgili rapor hazırlandı
Germencik ilçesinde Çevre ve Doğa Derneği üyeleri, jeotermal enerji santrallerinin tarıma etkisiyle ilgili rapor hazırladı.
Doğa Derneği - 19.06.2019
JES'lerin zararlarını raporladılar
AYDIN'ın Germencik ve Buharkent ilçeleri başta olmak üzere kentte, 30 yıldan bu yana jeotermal enerji santrallerinin (JES) doğaya ve insan sağlığına verdiği zararlarla ilgili yapılan çalışmalar, Germencik Çevre ve Doğa Derneği tarafından rapor haline getirildi.
Doğa Derneği - 19.06.2019
DHA YURT BÜLTENİ-6
Haber-Kamera: Ömer KOÇ-KAHRAMANMARAŞ-DHA) GÖRÜNTÜ BOYUTU: 566 MB ================================================ JES'LERİN ZARARLARINI RAPORLADILAR AYDIN'ın Germencik ve Buharkent ilçeleri başta olmak üzere 30 yıldan bu yana jeotermal enerji santrallerinin (JES) doğaya ve insan sağlığına verdiği zararlarla ilgili yapılan çalışmalar Germencik Çevre ve Doğa Derneği tarafından rapor olarak hazırlandı.
Doğa Derneği - 19.06.2019
DHA YURT BÜLTENİ-6
  Haber-Kamera: Ömer KOÇ-KAHRAMANMARAŞ-DHA) GÖRÜNTÜ BOYUTU: 566 MB   ================================================   6)JES'LERİN ZARARLARINI RAPORLADILAR   AYDIN'ın Germencik ve Buharkent ilçeleri başta olmak üzere 30 yıldan bu yana jeotermal enerji santrallerinin (JES) doğaya ve insan sağlığına verdiği zararlarla ilgili yapılan çalışmalar Germencik Çevre ve Doğa Derneği tarafından rapor olarak hazırlandı.
Doğa Derneği - 19.06.2019
DHA YURT BÜLTENİ-6
Haber-Kamera: Ömer KOÇ-KAHRAMANMARAŞ-DHA) GÖRÜNTÜ BOYUTU: 566 MB ================================================ 6)JES'LERİN ZARARLARINI RAPORLADILAR AYDIN'ın Germencik ve Buharkent ilçeleri başta olmak üzere 30 yıldan bu yana jeotermal enerji santrallerinin (JES) doğaya ve insan sağlığına verdiği zararlarla ilgili yapılan çalışmalar Germencik Çevre ve Doğa Derneği tarafından rapor olarak hazırlandı.
Doğa Derneği - 19.06.2019
Beyşehir'in su kaynaklarında yaşayan endemik balıklar korunuyor
Doğa Derneği Doğal Kültürel Araştırma Sorumlusu Raziye İçtepe Akyol, gazetecilere yaptığı açıklamada, dernek olarak 2017 yılından bu yana bölgedeki su kaynakları ve akarsularda yaşam süren, yöreye has endemik tür olarak nitelendirdikleri küçük balıkları da koruma konusunda Birleşmiş Milletler (BM) Küçük Destek Programı (SGP) kapsamında çalışmalar yürütmeye başladıklarını söyledi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Doğa Derneği Haberleri | Doğa Derneği Haber - Haberler - Sayfa 3 - Doğa Derneği haberleri, son dakika doğa derneği haber ve gelişmeleri burada. İzmir gediz deltası unesco yolunda.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 16.10.2021 13:59:06. #1.14#

title