Doğa'dan İlginç Açıklamalar

Doğa'dan İlginç Açıklamalar

8 Yıllık Eşi Namık Güldeniz'den Ayrıldıktan Sonra Köpek Eğitmeni Bora Erberk'le Kısa Bir Aşk Yaşayan Doğa Bekleriz: Kendimi Erkeklere Karşı Çok Savunmasız Hissediyorum. Umarım Kötü Niyetli Biri Karşıma Çıkmaz da Ben de Aşık Olmam!.

Doğa'dan İlginç Açıklamalar

8 YILLIK EŞİ NAMIK GÜLDENİZ'DEN AYRILDIKTAN SONRA KÖPEK EĞİTMENİ BORA ERBERK'LE KISA BİR AŞK YAŞAYAN DOĞA BEKLERİZ: KENDİMİ ERKEKLERE KARŞI ÇOK SAVUNMASIZ HİSSEDİYORUM. UMARIM KÖTÜ NİYETLİ BİRİ KARŞIMA ÇIKMAZ DA BEN DE AŞIK OLMAM!.

Geçtiğimiz yıl kulaklarını Japon yapıştırıcısıyla yapıştırdığı için Türkiye'nin gündemine oturan manken Doğa Bekleriz, şimdilerde biten evliliği ve köpek eğitmeni Bora Erberk'le yaşadığı ilişkisiyle adından söz ettiriyor. Geçen hafta Bora Erberk'le dudak dudağa öpüşürken çekilmiş fotoğrafları gazeteleri süsleyen Doğa Bekleriz, eski eşi Namık Güldeniz'i hâlâ sevdiğini söyledi. "Kocamı kesinlikle aldatmadım. Ona karşı asla bitmeyecek bir sevgim var" diyen ünlü manken, Bora Erbek'e bir anda aşık olduğunu itiraf ederek, "Ama sonu olmayan bir ilişki olduğunu gördüm ve bitirdim" şeklinde konuşuyor.

İşte Bekleriz'in röportajı:

RUHUM AÇ DEMİŞTİM

* Kaç yıldır evliydiniz?

Resmi olarak 8 Nisan 1998 ama evlilik öncesi birlikte yaşamaları ve flörtü katarsak 10 yıldır beraberdik.

* Ayrılmaya nasıl karar verdiniz?

Namık'la ayrılık olayını konuşmadan önce kendi içimde savaş halindeydim. 'Ruhum aç' dedim; bu lafımı kimse anlamadı. Oysa bu kelime, içinde birçok anlam barındırıyordu. Ama ben ruhumun açlığını eşimle birlikteyken başkasıyla doyuracak kadar karaktersiz bir kadın da değilim!

* Yani aranızda aşk mı bitmişti?

Ben onu hâlâ çok seviyorum, resmini cüzdanımda taşıyorum ama aşk benim için önemli bir duygu. Ben arkadaşımı da seviyorum, çiceği böceği de ama sevgi evlilik için yeter bir duygu değil. Eğer yetiyor diyorlarsa da; benim anladığım evlilik anlayışım için yetmedi. Ben evliliğimi monoton yaşayabilecek bir kadın değilim.

* Tek neden bu muydu?

Tabii ki tek başına bu değil; tabii ki altında başka sebepler vardı. Ama iki kişi arasındaki özel konuları ortaya döktüğün anda olay çirkinleşir. Bu yüzden yapılacak en akıllıca şey, bunları konuşmamaktır!

* Evliliğinizde şiddet ya da alkol gibi olumsuzluklar var mıydı?

Asla böyle bir şey olmadı. Kavgalarımız bile çok seviyeliydi bizim.

BORA BENİ DİNLİYORDU

* Eşiniz ayrılık kararınız karşısında direnç göstermedi mi?

'Ayrılmayalım, tekrar deneyelim' dedi. Denedim ama olmadı!

* Boşanma kararınızın ardından, adınız Bora Erberk'le anılmaya başlandı. Kimdir Bora Erberk?

Bora ile iki yıl önce tanıştık ama uzun süreli bir arkadaşlığımız olmadı. Aramızda hiçbir şey yoktu.

* Ne zaman yakınlaştınız?

Namık'a karşı duygularımın azalmaya başladığı dönemde tesadüfen Bora ile bir sinema filminin çekimlerinde karşılaştık. İşte o zaman; başka bir erkeğe karşı birşeyler hissedebileceğimi anladım. Çekimler biter bitmez de Namık'la ilişkimi bitirdim.

* Hangi filmin çekimlerinde yaşadınız bunları?

Akçakoca'da çekilen 'Amerikalılar Karadeniz'de 2' filmiydi...

* Bora Bey de oyuncu mu?

Hayır, onun köpeği oyuncuydu.

* Çekimler sırasında Bora Erberk'le yaşadıklarınız neydi?

Konuşmak, sohbet etmekti...

ONA AŞIK OLDUM

* Yani karşınızda sizi dinleyen bir adam vardı...

Aynen öyleydi! Gözlerinin içine baktığım zaman 'Niye öyle bakıyorsun?' demeyen bir adam vardı. Sorunlarımı dinleyen bir adam vardı. Namık'la evlerimizi ayırdığımız dönemde Bora bana çok destek verdi. Boşluktaydım ve şefkate ihtiyacım vardı. Bunu yapan biri olunca da duygusal bir ilişki yaşanmaya başladı.

* Pişmanlık duyuyor musunuz?

Asla duymuyorum; pişman değilim!

* Bora Bey'e aşık mı oldunuz?

Evet aşık oldum ama artık bir şey hissetmiyorum. Bora kalbime girdi ama hayatıma girmeyi başaramadı.

* Fotoğraflarınız basına yansımasaydı bu ilişkiyi yine açıklar mıydınız?

Açıklamayacaktım ama artık anlatıyorum. Çünkü çok şiştim, çok yoruldum. İnsanlar oradan buradan değil benim ağzımdan duysun istedim. Kendimi suçlu hissetmiyorum. Çoğu insanın cesaret edemeyeceği şekilde davrandım.

* İlişkiniz sürüyor mu?

Hayır bitirdim!

* Mutlu musunuz?

Hayır değilim

* Sevginiz bittiği için eşinizden ayrılıp hayatınıza devam etmek istediniz ve bunu gerçekleştirdiniz. Şimdi neden mutsuzsunuz?

Yanlızlığa alışamadım; Namıksızlığa alışamadım.

* Yeniden eşinize dönmeyi hiç düşündünüz mü?

Belki de pişmanım, geri dönmek istiyorum ama bunu yapamam. Namık benim gözümde çok büyük ve onu küçük düşürmek istemem. Üzülen taraf olmayı tercih ettim.

SEVDİĞİM İÇİN AYRILDIM

* Namık Bey gelse; 'Benim de hatalarım olmuştur. Gel ayrılmayalım' dese ne yaparsınız?

Şu dakikadan sonra sanırım biraz zor. Namık yaşadığım ilişkiyi asla yüzüme vurmaz ama ben kaldıramayabilirim bunu. Bundan sonra hiçbir erkeğe Namık kadar güvenemeyeceğimi biliyorum. Ben zaten Namık'tan onu sevdiğim için ayrıldım. Ona zarar vermemek için!

* Bora Erberk'ten ayrıldığınıza göre hayatınızda başka biri var mı?

Bora'dan ayrıldım diye kendimi başka birisinin kollarına atacak değilim. Sadece bu aralar kendimi erkeklere karşı çok savunmasız hissediyorum. Umarım kötü niyetli biri karşıma çıkmaz da ben de aşık olmam!

* Psikoloğa gidiyor musunuz?

Evet, çünkü buna ihtiyacım var. Yoksa kendimi toparlayamayacağım.